Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
8. jún 2012

@dajna11 dakujem, teraz si spominam ze s peceniehrou ich mam
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/podnosy/

mia1111
8. jún 2012

babulkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy,
nemáte prosím nejaké inšpirácie na tortičku pre 14-ročné dievča? Jej mama chcela niečo s lienkami, keďže sa volá Lenka a lienky má rada odmalička, ale nechcem, aby tortička pôsobila moc "detsky", veď už je to puberťáčka 😀 😀 😀 .

dajna11
8. jún 2012

@mates22 krásne,ten čokotransfer je úplne božský veselý,letný....super k tým jahodám

abriela
8. jún 2012

@mia1111 prve comi zislo na um - kabelka s lienkami, alebo kozmeticky kufrik, licidla a lienky, alebo klasika kvietky a lienky 😉

abriela
8. jún 2012

@mizulienka krasne torticky. A ako sa viazu tie masle? 🙂

mamina1978
8. jún 2012

@mia1111 a co keby si jej urobila taketo nieco predsa je to uz pubertacka.......kuk inspiracie z internetu ...... kabelku a v lienkovom style cervenu z bielymi bodkami,
alebo bledozltu, ci zelenu a vedla toho lienky a par kvietkov ako doplnok? 😉 🙂

mia1111
8. jún 2012

@abriela - áno, také dačo som myslela aj ja, že kvietky s lienkami, len potrebujem niečo pre predstavu, lebo moja hlava je ako vygumovaná 😀 😀 😀

mamina1978
8. jún 2012

@abriela ty mi citas myslienky???? 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 kym som pohladala fotky kabeliek, co mam ulozene .... ubehla si ma ... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

abriela
8. jún 2012

@mia1111 na to je tu @mamina178 ta ma stale krasne obrazky poruke. Krasne kabelky.

mia1111
8. jún 2012

@mamina1978 - noooo, niečo také by aj mohlo byť, ešte tak nabrať odvahu a vyrobiť tortu v tvare kabelky 😅

dajna11
8. jún 2012

@mizulienka ten za 0,20????? to mi nikdy nenapadlo,vidíš kupujem furt tu bielu klasiku 😀 😀 😀

yamahafazer
8. jún 2012

@mizulienka krasne torticky a prosim ta nemas niekde nafoteny postup ako sa viaze ta masla dole co mas na tortach?je to pekne a neviem ako na to 😅 dakujem 😵

mia1111
8. jún 2012

@mamina1978 - ďakujeeeeeeeem, no na tom videu to vyzerá veru jednoducho, ale hold, neviem, či za týždeň naberiem odvahu 😅 . Musím sa na to vyspať 🙂 .

mia1111
8. jún 2012

@abriela - ďakovala, no uvidím, čo vyberiem 😉

abriela
8. jún 2012

@mia1111 ale zvladnes to, neboj. Ja som potahovala 6 tort a ta kabelka z artmamy mi pripada ako postup na moje AUDI Q5. Drzim palce a tesim sa na obrazok lienkovskej kabelku

larah
8. jún 2012

@mamina1978 mojka ,aj ja mám prosbu na teba,našla by si nejaku inšpiráciu pre ženu na 40......ssííím 🙂

aduskatt
8. jún 2012

toto som natrenovala dnes zo zbytkovej hmoty.a vobec neviem, co si mam o tom mysliet 😨

1katuska73
8. jún 2012

ahojte krasne torty ste porobili a tu je moja dnesna.

mamina1978
8. jún 2012

@daniz Neviem , ci to slnecnicove este potrebujes , boli sme na vyletoch...... takze som nebola na internete......

Tu je par inspiracii z internetu....kuk 😉 🙂

mamina1978
8. jún 2012

@larah a nieco blizsie .....to je moc vseobecne... nieco extravagantne zlozitejsie alebo nieco jemne jednoduchsie.... 😉 🙂

lubicakovac
8. jún 2012

@reruna našla som recept na čokoplastelínu, to je asi obdoba čokohmoty ale podomácky
200 g čokolády na varenie
4 PL kukuričného sirupu
Čokoládu rozpustíme nad parou,pridáme kukuričný sirup (alebo pšeničný). Necháme vychladnúť kým hmota nestuhne zhruba do konzistencie plastelíny a potom rýchlo vaľkáme,poťahujeme a modelujeme,pretože celkom rýchlo tuhne. Ak zatuhne,dame nachvílu nahriať v mikrovlnke.
Dá sa použiť aj biela čokoláda.

larah
8. jún 2012

@mamina1978 ked sa dá,tak trošku z toho a trošku z toho 😉 a moc zložité neviem ako zvládnem,ale aspon nejaký tip

mates22
8. jún 2012

@reruna díky, je to vystříhaný na tý folii ještě bez čoko 🙂 ................. proto taky jsou trošičku obloučky jakoby okousaný, jak se to zvedne, ale já se toho řezání horkým nožem trochu bojím, takže i to okousání beru 😀

pristela
8. jún 2012

@mishulle né , hmota na víko je normal hruba tak ako na boky, teda skor by som povedala ze tensia 😀

Baby uuuzasne toticky 😵 😵 😵 😵 vsetky pacitkujem, teda vsetky pekne, takze vsetky 😵 😵 😵 😵 😵 ja uz mam davno hotovo len zienka presunula termin a ked som pocula ze : " zajtra rano to zaveziem do restavracie.." 😨 😨 😨 studeny pot ma oblial - oslavu maju az o 14hodke 😖 tak som jej povedala ze to jej ju tam radsej hodim sama 10min pred oslavou 😉
@aduskatt ja by som tie kraje lupienkov nemazala gelovkami , ked uz chces nan farbu tak by som o ten kraj len obtrela prachovu farbu suchym stetcom , urobi to ten isty zámer aky asi chces a vypada to ovela jemnejsie , vytienovanejsie. Mne sa kvety poťiahnute perletou nepáčia, som tak aj ja zo dva x robila a ked som na to kuk, vypadaju potom ako total umeliny od čínankov ☹ co je strasne skoda ☹ biele malinko pretriet to je v pohode ale cele ich urobit take metalicke ee, teda aby si sa nenahnevala , to je len moj dojem 😅 inak som uplne normálna 😅 a inak ich máš krásne sladké 😅 😵

pristela
8. jún 2012

až bože ta reklama tu na pravo ma uz dobre dlho otravuje ☹ ☹ ☹ ☹ topaaankyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 mali by tam davat radsej kosacky abo co 😠

aduskatt
8. jún 2012

@pristela v poho.co sa tyka tej perlete, ja som len bola zvedava ako biela perlet bude vyzerat na farebnej hmote🙂)) prachove farby nemam a ostalo mi trochu z tej akozelalie🙂 tak som to tam len tak nacapkala..inak zakaznikovi na tortu by som taku obieloperletovanu nedala🙂teda vynimka biela na bielej🙂 a vobec sa nehnevam, ja viem, ze potrebujem veeeela trenovat a radit, aj ked myslim, ze tie moje torty uz vyzeraju celkom k svetu🙂.a prave preto to sem davam, aby mi skusenejsie poradili🙂!

mishulle
8. jún 2012

@pristela děkuju, snad to nějak zvládnu, už teď mám nervy

aduskatt
8. jún 2012

@pristela a pravdupovediac, skor ma hneva ta akozelalia, ako ta ruza..ruze uz viem robit celkom pekne, toto som len skusala od roztopase, ze co sa stane a ako to bude vyzerat🙂