Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
16. júl 2012

@mariann2 Ja mam taketo inspiracie z internetu ulozene.......... 😉 🙂

jakelina
16. júl 2012

Holky já to taky neznám, na srazu jsem byla jednou a to bylo takové domácké, jenom pár holek tady z okolí Opavy. Měli jsme tam tombolu, každá něco koupila. Já jsem dala takového krásného motýlka, vykrajovačku a vyhrála jsem klekátko, ať mě nebolí kolena, když pleju záhony. No tak to bylo radosti 😝 😀 😝 😀
Taky nevím co mám vyrobit. No něco snad spáchám. Já už se vidím jak jedu s obřím kufrem, abych to všechno zabrala. 😀 😀 😀

@simasa že okurky, tak to já bych mohla vzít tak marmeládu 😀 😀 Domácí je domácí ne 😀 😀 😀

mia1111
16. júl 2012

babyyyyyyyyyyyyy, idem sa pochváliť, čo som si dnes kúpila 🙂. V jednom obchodíku s kadejakými domácimi potrebami mali tieto čínske vykrajovačky http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...
Ja som kúpila síce Zinuo - ale za 3,50 🙂 🙂 🙂 🙂 , mali len jedno jediné balenie, tak som neváhala ani sekundu 😀. Okrem tohoto tam mali len dva balíky brečtanových lístkov a jedny gerbery, tiež za 3,50 tuším. Ale také už mám, hlavná vec, že tie isté gerbery Zinuo som ja kúpila za 8€! 😠 . Škoda, že nemali väčší výber, ale tak že to majú tovar zpred 2 mesiacov, keď dopredajú (tie 3 veci???), tak že potom MOŽNO ešte dačo dostanú. No komunikácia des, ale teším sa aspoň z tých vypichovačov 😵 😵 😵

mariann2
16. júl 2012

@jakelina aj ja chcem posuvnú formu, ak budeš taká zlatá, popozerám a dám ti vedieť 😉

mariann2
16. júl 2012

@mamina1978 jéj, ďakujem, ten stojaci pri schránke sa mi páči najviac, ale takého asi nechcú 😉

mariann2
16. júl 2012

@jakelina ja by som domácu marmeládu brala 😀

mia1111
16. júl 2012

@mariann2 - ja mám uloženú iba Vlaďkinu krstinovú s bocianom 😉 ( @vlada111 - Vladi, dúfam, že nevadí... 😉 )

mariann2
16. júl 2012

@mia1111 ďakujem

jakelina
16. júl 2012

@mariann2 jo jo. 😉

monalisatko
16. júl 2012

Ahojte cukrárky. Dááááávno som sem pár krát prispela, ale teraz mám na vás otázočku, že ktorá by mi bola ochotná spraviť a hlavne kolko by ma to vyšlo, 3 princezné (Bella, snehulienka a popolušku) a nejakých 2-3 vtáčikov? Malá má za 2 týždne narodky, a chce tortu na ktorej budú tieto princezné a vtáčiky. Ja som ich chcela kúpiť v hračkárstve a posadiť na tortu 😅 ale ona ich chce potom zjesť 😀 Tá velkosť princeznej by mohla mať nejakých 10 cm a vtáčiky k tomu prispôsobené. Vopred ďakujem za odpovede, kludne aj do IP 🙂

rapunzel1
16. júl 2012

@katuskad ahoj, ja používam len MMF a skladujem ho dole v chladničke na zeleninu, aj 2-3 mesiace a vôbec nič mu nie je, keď mi zostane z farby, tak odložím a potom použijem. Korpusy pečú dopredu cukrárne aj dva dni, zabalia do fólie a majú v chladničke

aduskatt
16. júl 2012

@mia1111 to si super kupila za tu cenu🙂

heln
16. júl 2012

ahojte, máte tu veľmi krásne výtvory, tému pozerám priebežne, lebo je to krása.... prosím potrebujem radu, idem prvý krát robiť s marcipánom, chcem len urobiť nejaké ozdoby, ale neviem, či po vymodelovaní ich mám uskladniť v chladničke, alebo len na suchom mieste a tiež či torta musí byť potiahnutá marcipánom, alebo ju môžem poliať čokoládou a na ňu poukladať tie ozdoby z marcipánu. za rady veľmi pekne ďakujem, hľadám po internete, ale nejak som tieto základné informácie nenašla.

dm1
16. júl 2012

@simasa ako tak citam tak pristelka by mala urobit 20 swapov a bude pokoj 😀 . Ja budem nieco pernikove asi nech je zmena ;)
co sa tyka tej coko je to pre mna skoro hovorit co bude a ako bude ale rataj so mnou ze predvediem a potom dohodneme ci upeciem ja alebo ako. ale mam to blizko tak by to bolo asi najlepsie sak sa dohodneme. mozem doniest cokohmotu a urobit nejaku ruzu z toho a nejak tie boky a poliat vrch ved uvidime za pochodu co nas napadne

pristela
16. júl 2012

@simasa
@anibas
@dm1 pch, teda baby ze sa nehanbíte !!!!! 😝 😝 😝 vam ozdobim jedno male zazvorove srdiecko co mi zostalo este z vianoc a bude 😝 😀 😀 tiez netusim co ako swap, ale jasne, ze nieco mini, alebo zeby som nieco jemne? krehke??? čo si vylosuje niektora co cestuje vlakom domov ? 😝 😝 😝 😝 😀 😀 😀

pristela
16. júl 2012

@jakelina zlatinko ja budem zas isto nieco chciet len este neviem co, musim vecer sadnut a mrk co tam ma a prisposobit sa mojim chabim financiaaam 🙄

lucka.lucy
16. júl 2012

ahoj babule, chcela by som vas poprosit o cenne rada skusenych 😉
Chcela by som urobit takuto tortu, ale voooooobec nemam sajnu ako sa to robi.... a ani ze co potrebujem... proste nic. Chcela by som spravit okruhlu tortu, len jedno poschodie, s temou plaze.... budete take zlate a pomozete mi??? 😅 by to chcelo niaky postup, ze najprv si spravym kolac, ten prekrojim na poli, naplnkujem, potom potrem cely kolac a potom potiahnem marcipanom? je to takto spravne?? a ked chcem prilepit niake postavicky?
dakujem

eliska22
16. júl 2012

@lucka.lucy no upečieš si korpus, potom ho prekrojíš 1x - 2x ako chceš a naplníš, dáš stuhnúť do chladničky, potom natrieš maslo vymiešané je najlepšie, len tak natenko aby na to chytil poťah, dáš stuhnúť do chladničky a potiahneš 🙂 ozdoby prilepíš aj troškou vody 😉

dadka212
16. júl 2012

@dm1 no vtedy to dopadlo hrozne s tým lukoprenom....stále sa k tomu dokopávam skúsiť to znova, ale nejako sa mi nechce, mi vtedy vytláčalo hore to čo som chcela otlačiť 😝

anibas
16. júl 2012

@heln určite stačí na suchom mieste, prikryť servítkou, aby sa na ozdobu neprášilo, tortička môže byť aj čokoládová - vtedy sa postavička lepí nutelou, ak dáš na marcipánový poťah - tak lepíš vodou

dadka212
16. júl 2012

@huxy tú hmotu farbím tak, že si dám jeden biely valček hmoty na to položím druhý farebný valček potom ich začnem spájať ako keby som žmýkala uterák, potom to stočím do slimáčika a znova urobím z toho valček, žmýkam, urobím slimáka a stále dokola kým to nie je také aké to chcem mať....potom to vyvalkám a je to také melírované

aduskatt
16. júl 2012

@heln mozes aj na cokoladu ulokzit a nemusia byt v chlade, mozes ich aj do plastovej nadoby uzavriet🙂) ja davam do takej, co niormalne pouzivam na jedlo do prace trebars🙂

jakelina
16. júl 2012

@pristela objednej, už toho stejně potáhnu jednu velkou tašku, povezu dvě dortové formy, ty jsou velké, ale naštěstí jsou lehké. Taky měj ohled na moje finance, nákup za 5000,- tisíc nesponzoruju 😀 😀 😀 😀
Napiš mi prosím do IP, ať se v tom vyznám.
😉

pristela
16. júl 2012

Holky , ktore chcete mrknite si na FB , dnes som tu mala holku od nas z MK @njonja , bola u mna na kurzíku babulky 😵 úúúžasna žienka 😵 všetky vás mooooc pozdravuje 😵 😵 😵 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.40098...
a este fotosa pre vás :

pristela
16. júl 2012

@jakelina a ozaj ved ty ides vlakom , ja som uuuplne zabudla 😝 tak to neobjeednam , zas až tak nutne nepotrebujem nič, mi to vobec netrklo 😅 😅

jakelina
16. júl 2012

@pristela to nevadí, když to nebude těžké, jako třeba 7 kilo Smartflexu 😀 😀 . Klidně si něco objednej. 😉

pristela
16. júl 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a dva kíííbličky 😀 😀 😀 😀 néé, to je v pohode, staci ak sa mi ty zabalíš ty , ale do ruuužova 😝

mates22
16. júl 2012

@heln ahoj, ozdoby nech vysychat normálně venku (já je tak měla i v těch vedrech, no schlo to hůř, ale schlo, v lednici na to není ani prostor) a čokoláda se s marcipánem snáší dobře, takže marcipánové (i fondánové) ozdoby klidně na čoko můžou 🙂, jen je pak lepím glukózou a nebo prý jde i medem - samy nedrží, to jedině ještě do vlažné čokošky, ale to vyzkoušené nemám.

jakelina
16. júl 2012

@pristela fakt mi to nevadí, já pojedu jenom do Olomouce, tak to unesu. 😉 Klidně nějaké vypichovače nebo silikonovou formu uvezu. 😉 I tu posuvnou formu, kdybys ještě nějakou chtěla.

vecernicci
16. júl 2012

@jakelina já taky holky na fcb nejdřív poznávala podle dortů 😀
@broucek2 prosíííím, nekoupila bys mi ji taky tu jak jsi na ni dávala odkaz? To poštovný z e-shopů je strašný, poslala bych ti penízky na účet 😵 😵 😵