Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

patri22
11. aug 2012

@lawli tobě taky díky za odpověd,no celkem vzhledem k tomu že tu na ty ceny nejni nikdo zvyklej a ještě je to pro tetu která má dvojčata a dorty byli dva prostě skočím asi na 500kč, je mi dost blbý říct víc,když náklady mám tak nějak spočtené na 350kč, i když vim že tu práci stím i kdybych měla jen 50kč na hodinu a dělala jsem ho hodin pět mi prostě nikdo nezaplatí,no teprve stím jakš takš začínám,tak si nemůžu vyskakovat,ale baví mě to 😀

lucula73
11. aug 2012

@patri22 u vás v čechách kočky tuším berú cez 200-220 korún za kg,nie?aspoň čo tu písali........čiže podľa mňa tých 600 by si mohla pýtať,bo na sk je 30 eur až 900 korún 😉

lussy23
11. aug 2012

@patri22 nádherná

lussy23
11. aug 2012

@ajaku nádherná je a že prvá, chcacha, veď je úplne profesionálna
@vecernicci nádherný je ten krtko
@itka79 prekrásne dielka

patri22
11. aug 2012

@lucula73 jj vim že je to 900kč,no jinak ale moc děkuju za všechny komentáře,pomohlo mi to být v obraze 😉
@lussy23 děkuju 🙂

patri22
11. aug 2012

@lussy23 nene první nejni,dělala jsem jich už pár ale že stím teprve jakože začínám no 🙂 jako já se na cukrářku učila,jenže to byla škola neškola,na vše jsme museli přijít samotné,teorii nás učili ale praxe žádná,to bylo děsný,takže to co dělám ted doma sama to jsem ve škole nikdy nezkoušela,tak spíš koukám,hledám a přicházím na to co a jak,ptám se a tak... tady je pár mých dortů,pokud to teda půjde otevřít..
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.204920...

lucula73
11. aug 2012

@patri22 no je to veľa,ja by som nedala toľko za tortu,preto som začala piecť 😀 ,ale nabudúce povedz cenu aspoň približne vopred a budeš to mať jednoduchšie.......ale zas ja tiež niekedy kamoškám upečiem tortu a za robotu mi ostane 5 euro 😠

lussy23
11. aug 2012

@lamps krásna
@lawli nádherné. waw to ako sú urobené tka nádherné pídpísmenka, tie farby sú úžasné.
@lucula73 nádherné
@mariann2 krásne dielka
@alenv nádherné fotečka zo svadby aj tortičky

lussy23
11. aug 2012

@mamina1978 nádhera
@mrka2 prekrásna jemnučká čistá tortička

patri22
11. aug 2012

@lucula73 no přesně to tak budu ted mít já,150kč za práci 😉

lawli
11. aug 2012

@lussy23 ďakujeeem 😵 😵 😵 ako na tie písmenká som písala na strane 3436 -druhý príspevok zdola...dúfam ,že budeš tomu rozumieť ,ak by nie píííš 😀 😀 😀

mrka2
11. aug 2012

@lussy23 ooo dakujem 🙂

lussy23
11. aug 2012

@lawli ďakujem, pochopila som 🙂

lawli
11. aug 2012

@lussy23 neni zač moja 😉

levandulka3
11. aug 2012

@lamps náhodou je veľmi elegantá si veľmi sebakritická mne sa tie tvoje páčia všetky 😉

mamina1978
11. aug 2012

Dievcata, dakujem vam vsetkym za laiky a idem vas konecne docitat a popozerat torticky..... 😉 🙂

mili01
11. aug 2012

Ahoj dámy! Rešpekt! pred všetkými... prispela som sem pred pár mesiacmi svojou prvou marcipánovou tortou pre moju malú ku krstinám (obyč ružová s bielou stuhou), dnes po piatich hodinách námahy som stvorila túto s krtkom k jej prvým narodeninám! Medzitým som urobila ešte 3 tortičky pre susedku, susedkinu dcéru a i manžela k narodkám ako darčeky (aby som trochu potrénovala). Strašne ma to baví, ale je to fakt makačka a obdivujem Vás všetky, čo zvládnete niekoľko tortičiek za deň!!! Strašne Vám fandím, i keď pravidelne neprispievam, ale chodím "šmírovať" a okukovať Vaše rady - a za to Vám moc ďakujem!

reruna
12. aug 2012

@patri22 pokud je to teda pro tetu, tak je těch 500-600 asi ok, i když - kdybych si já nechala dělat dort a někdo mi řekl náklady, tak bych dala za práci tomu člověku víc, jak 150,-Kč, zvlášť kdyby mi řekl, že na tom dělal 5 hodin, i kdyby to byl člověk z rodiny. Ono vem si, že když třeba si pozveš nějakého řemeslníka, tak mu zaplatíš nejen materiál, ale i 200,-Kč za hodinu a ještě dopravné, když je to nějaký tvůj známý, tak ti třeba sleví, ale zadarmo ti to udělá snad jen nejbližší rodina. Takže pokud budeš dělat pro rodinu, tak jim řekni, kolik by to normálně stálo a dej jim to levněji, ale pro cizí si stanov cenu a řekni dopředu přibližně a když nebudou chtít, ať si nechají udělat v cukrárně... navíc ty jsi cukrářka vyučená a dort máš moc pěkný, bu´d si počítej za kilo - holky tu psaly rozmezí 200-275,-Kč za kg (1 postavička v ceně, další za příplatek - postavička 30-60,-kč podle velikosti, osobně bych taky dala příplatek za složité modelované drátkované květy), jiné si spočítají náklady a připočtou stejnou sumu za práci (350,-Kč náklady+350,-práce), vem si, že do nákladů musíš započítat taky nákup pomůcek, barviček, elektriku, opotřebování elektrických spotřebičů, úklid, nákup.....

mima1311
12. aug 2012

ziemky co ste robili kabelky , korpus ste si z coho vykrojili ?okruhla torta na poly a postavit k sebe ? aby vznikol polkruh a potom to je plnene zvysle ? nerozpadne sa to ? 😀

patri22
12. aug 2012

@reruna děkuju za radu,tak ona je to teta manželova,je to sestra jeho matky,já osobně sní tolik společného nemám 😅
ale jinak moc díky ;)

ajka82
12. aug 2012

ahojte, no slak ma triafal vecer a to som sa dohodla este s tetou na 3-3,5kg torte a ono to malo 4,85kg 😅 🙄 😲 normalne som rozmyslala ako si vypytat aspon 5 eur navyse a teta ked bola pre nu, tak nadsena, tak som medzi recou spomenula, ze som tolko presvihla vahu a ona to sama od seba doplatila podla sumy na kg ako sme sa dohadovali 😲 😵 tak takychto zakaznikov by som stale chcela 🙂

muffinka8
12. aug 2012

Baby chcem sa spýtať na PARÍŽSKY KRÉM a jeho obmeny. Zdá sa mi, že som niekde čítala, že tento krém, ktorý je len čoko+šľahačka sa dá obmeniť aj tak, že miesto čoko na varenie sa dá napríklad Kinder čoko alebo ľadové gaštany. Máte s tým niekto skúsenosť? Či si to pletiem s niečím iným?
A ešte dotaz k mramorovému korpusu. Pri akej teplote a asi ako dlho ho pečiete?

ajka82
12. aug 2012

@muffinka8 mramorak pri 140° asi 55min... ale zalezi od mnozstva cesta a velkosti formy vzdy sa moze za inu dobu prepiect
a na tieto obmeny mam tento recept
• 2 čokoládové tyčinky Milena
• 15 dkg moučkového cukru
• 2 vejce
• 25 dkg másla

Nad párou rozpustíme čokoládu a vyšleháme s cukrem a vejci. Do vychladlé čokoládové hmoty dáme změklé máslo a vyšleháme do hladkého krému.

Tento krém je vynikající a dá se zaměnit třeba za Kofilu nebo Ledové kaštany

ale myslim, ze vselico sa da vyskusat 😉

lucula73
12. aug 2012

@muffinka8 ja robievam iba mramorák,bu´d biely alebo čokoládový,pečiem na 150 stupňov asi hodinu 😉 ,doležitá je tá teplota ,aby sa to pieklo pomaly,dlžka závisí aj od množstva cesta 🙂

muffinka8
12. aug 2012

@ajka82 aha 😕 tak to som sa asi splietla. Ja som to chcela hlavne preto, že to je bez masla (maslové mám iné obľúbené) a rýchle, lebo šľahať nad parou si pri mojom hyper dieťati neviem predstaviť, hlavne keď polovicu vecí robím s ním na rukách 😀
a to fakt na 140°C ? Dobre vedieť, lebo ja by som to asi šupla na 180°C ako ostatné.
Mne to odporúčali tento recept: http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...

ajka82
12. aug 2012

@muffinka8 ja som na zaciatku piekla na 170-180 a vzdy som mala z neho "sopku" tu mi niekto radil znizit teplotu 😉
ja tu mam take dve deti 😉 sem tam co sa spolu hraju a mozem cosi urobit, ale ah to musim zasahovat nech sa nepobiju...
ale ak mas chut experimentovat, mozes skusit aj slahacku

muffinka8
12. aug 2012

@ajka82 skúsim ešte dačo pogúgliť, alebo ostanem len pri klasike, lebo pri dnešných cenách smotany a čokolád neradno experimentovať 😅
môj malý má len 1 rok a keď vidí, že niečo robím, je to pre neho samozrejme zaujímavejšie ako čokoľvek iné a musí všetko hneď vidieť.

mia1111
12. aug 2012

Ahojte babulky, tak pridávam zatiaľ jednu včerajšiu tortičku 😉 . Bola len pre nás ku káve, mala som korpus navyše a tak som vyskúšala nový krém 😉

pristela
12. aug 2012

@muffinka8 plnky sa daju slahackove robit na milion sposobov , pripravuju sa zvacsa presne ako parizsky, cize roztopit na ohni a pak riadne vychladit / cez noc/ , ja tak robila uz s bielou coko, s mliecnou coko, ladove gastany, karamel atd.. a hodne dobre je aj uplne klasicka slahacka trochu cukru do nej , pod nu na korpus taky "maglajs" 😀 z višní na to tu slahacku a mnaaaaam 😅