Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
10. sep 2012

@mia1111 čiže tú plnku do tej marlenky..........to si dala aj skaramelizované salko,aj tie pudingy čo sú v recepte a ešte aj klasika salko???a masla koľko?tých 300gr.?

mia1111
10. sep 2012

@pipka - no nejdem :(. Pôvodne som mala v tom čase už pracovať, ale práca sa nekoná, tak budem doma... 😒 . Ale aj tak by som asi nemala kam dať drobca, mm bude v práci v tom čase, chodí na turnusy, tak mám dvojnásobnú smolu ☹ . Píšem Ti IP 😉

mia1111
10. sep 2012

@lucula73 - hej, všetko, čo si napísala, ale robila som od oka. Maslo len 250g, to si pamätám, lebo len jedno som si vytiahla, nech zmäkne 😀 .

alenv
10. sep 2012

@mia1111 juu a můžu poprosit o recept prosímm

pipka
10. sep 2012

@vlada111 no tak sa budem na teba tesit na stretkuuu...a na navstevu sa potom dohodneme...to si potom vystiskam a navoniam nove babatko...nech sa mi hormony skludnia 😅 😀 😀 😀 lebo to ja by som este take melinke chcelaaaa 😵 ...ale len kym mi tito dvaja nazecnu vrestat za zadkom 😝 😀 😀 😀 potom ma to prejde 😅 😀

vlada111
10. sep 2012

@mia1111 skús kuknúť tu, mne sa tu niektoré páčia na inšpiráciu - http://www.thecakeblog.com/category/wedding-cak...

mia1111
10. sep 2012

@alenv - recept už je v receptoch v tej našej druhej téme, kde sú len recepty ;) . Pridala ho pristelka. Tutok 🙂 : https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

mia1111
10. sep 2012

@vlada111 - som otvorila ústa a zasekli sa 😕 . Krááááása, ešteže mám na vymýšľanie+ tvorbu len 3dni, aspoň mám výhovorku, lebo takú peknú, ako sú na tej stránke, tak takú by som neurobila, ani keby si ju objednali pol roka dopredu 😅 . Dík, idem sa kochať dôkladnejšie 😵 😵 😵 😵 😵

mia1111
10. sep 2012

- vidím, že nikto nič nepíše, určite všetky slintáte nad tortami, čo dala link Vlaďka, že? 😉 . Ja len zíram, také torty chcem raz robiť 😕 😕 🙂 🙂 🙂

mia1111
10. sep 2012

baby, som KO, ak ráno zaspíme do škôlky, tak za to môžte vy 😀 a hlavne @vlada111 - tá stránka je úžasná 😵 😵 😵

mamina1978
11. sep 2012

@vlada111 aj ked oneskorene....... ale teda , ta tvoja svadobna s fialovymi ruzami je bombovaaaa 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
11. sep 2012

@anibas oneskorene ale predsa...... nadherne torty...... tie tvoje poschodovky 😵 😵 😵 😵

mamina1978
11. sep 2012

@janula.h ty zase vies ako prekvapit...nedavno ta velka 3D muchotravka a teraz , ze zirafa 3D 😵 😵 😵 😵 😵
ved to by bol hriech take si neulozit 😉 😎

mamina1978
11. sep 2012

@aduskatt moja .......urobila si naaaadhernu ciernu torticku so slnecnicou 😵 😵 😵 😵 A teraz mi prosim vysvetli, preco si ju fotila pri umyvadle s okolim ?????? Ty hriesnica, ved by ta torta bola bombova ,keby si si dala aspon bielu plachtu na gauc a odfotila ju 🙄 ako si ju mam teraz ulozit???? s tym umyvadlom ????
Ale ta sa ti fakt podarila 😉 😵 😵

vlada111
11. sep 2012

@pipka jaj neboj, určite sa potom stretneme 😉 Ja sa veru aj bojím čo to bude s dvoma deťmi, ale jasné, že sa teším.

vlada111
11. sep 2012

@mamina1978 ďakujem pekne, už sa tešíme na tie tvoje výtvory 🙂

vlada111
11. sep 2012

@mia1111 ty si číslo, nezaspali ste? Ja som išla spať ešte neskôr ako ty, no veru zle sa mi vstávalo a ešte k tomu malá mi dnes chytila totál plače zo škôlky ☹

1lussy1
11. sep 2012

ahojte prosim vas neporadite mi recept na marcipan ale nie ten z tých cukríkov prosím idem robit dcerke tortu a neviem ten marcipan

jitta
11. sep 2012

@1lussy1 já používám tuto a strašně moc nám chutná 😉 ta s těch marshmalow bonbonů u nás neuspěla vůbec.

200g cukr moučka - prosát
200 g suš. mléko polotučné - prosát
3 lžíce kukuřičného sirupu
4 lžičky oleje
2 lžičky mandlového aroma
voda max. 2 cl

daducha
11. sep 2012

Ahojte babyyy,tak odkedy zacala skola, stiham tak akurat lajknut torticky a nic ine 😝 .A ked mi este niekto povie ze chce odomna nejake poplatky tak vyrašim 😀 .To je neuveritelne,este ze mam iba dve deti 😀 😀 .Ale k veci, pridavam moje tri najnovsie torticky, beriem si toho teraz menej,nech sa môzem prve dni skôly venovat drobcom 😉

jakelina
11. sep 2012

@daducha já stojím každé ráno s peněženkou v ruce a to chodí do školy zatím jenom dva. Třetí začíná semestr až v říjnu a to musí mít zaplacené školné na půl roku 20 000,- a dvoje koleje 2x3 000,-. Tak to teprve začne. 😝 😝 😝

jakelina
11. sep 2012

@daducha dortíky úžasné 😉

ajka82
11. sep 2012

@pristela zanetka, mozem ta zas otravovat? 😅 prosim ta ake rozmery torticiek si skladala na tu krivu poschodovu torticku pre tu skupinu? budem mat nieco podobne krive poschodove a nesmiem prekrocit vahovy limit a tvoja mi do toho spada aj typom plniek... dakujem 😉

micmo
11. sep 2012

Ahoj holky PROSIM o RADU.
Kdyz mam recept ze 6vajec,150 pol.mouky,160g cukru na formu o průměru 21cm, jak moc mam zvysit davku do formy o prumeru 30cm a aby mel alespon 7cm do vysky??
DEKUJI MOC!

miciatko
11. sep 2012

Babule moje potrebujem inspiraciu na dievcatkovsku torticku ku 1 rocku, kedze ja mam doma iba chlapov a doteraz som robila len jednu torticku pre dievcatko aj to zozadanim Kitty tak nemam ziadnu inspiraciu a torticka ma byt hotova zajtra okolo 17, prosim ,posim a velmii dakujem, ja terz letim s malym ku lekarovi a potom musim uz zacat

mia1111
11. sep 2012

@vlada111 - Vladi, no nezaspali, vstala som o šiestej, ale s problémami 😅 . A škôlku ani nespomínaj, minulý týždeň sme mali úplne ukážkový, Miško ani neplakal, tešil sa do škôlky, od druhého dňa tam chcel sám aj spať, tak som ho nechala, ale po víkende už plakal aj on, asi nechcel trhať kolektív 😅 , takže včera aj dnes ráno vošiel do triedy, otočil sa s plačom a chcel ísť domov ☹ ☹ ☹ . Som z toho nešťastná, ale utešujem sa tým, že sa mu tam páči, že sa krásne zapája, že všetko spapá, dobre spí, rád sa hrá, len teda občas si vraj doobeda včera na mňa spomenul a poplačkával 😒

zuzuz1
11. sep 2012

@miciatko casty je motyv lienky alebo ineho roztomileho zvieratka... pripadne len tak neutralne daj biely potah a farebne kruhy a pasiky... aby bola pre dieta farebne lakava... ako plnku by osm dala traseny puding bez pecenia kedze ju mas takto narychlo 🙂
http://tortyodmamy.sme.sk/zvieratka/s-medvedikmi-7 samozrejme v ruzovom prevedeni 🙂
http://weddingcake.name/birthday-cake-for-girls... podla poctu osob prisposob pocetr poschodi 🙂
http://www.flickr.com/photos/susiescakeshoppe/4...
http://tortyodmamy.sme.sk/user/17285/images toto su moje torty co som robila 🙂 synatorovy som robila tie mysky k 1. roku 🙂
pripadne bez potahovu - boky obloz tycinkami a navrch daj lentilky alebo ovocicko 🙂
dufam ze som ti poradila a aspon trosku inspirovala 🙂 😉 vela stastia 🙂

vlada111
11. sep 2012

@daducha všetky máš nádhernéééé

muffinka8
11. sep 2012

Prosím vás, možno hlúpa otázka, ale v akom hrnci je najlepšie upáliť cukor na karamel? V takom s dvojitým dnom alebo takom ľahkom teflónovom? Lebo v tých ľahkých varím aj puding a skoro všetko lebo mi to tam neprihorí a neprilepí sa. Či je to jedno v akom? Dala som variť salko tak sa hádam dnes či zajtra k tej marlenke dopracujem 🙂

abriela
11. sep 2012

@daducha a co praca? nenasla si nic? torty su uzasne