Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
11. sep 2012

@pipka ty si šikula, ty si robila v škôlke?

mia1111
11. sep 2012

@pipka - Ty si sa pre toto povolanie asi narodila 🙂 , lebo už aj len z tých pár útržkov, čo tu čítam, viem, že máš úžasný cit pre pochopenie detskej dušičky, no proste vieš, čo na tie detičky zaberie 😉

pipka
11. sep 2012

@vlada111 no stale robim...len som na MD stale..ale po md buduci sept. takto o rok nastupujem naspat 😉
uz som tam aj s MD 20 rokov 😀

mia1111
11. sep 2012

@vlada111 - ja idem poňho o tretej, tak som zvedavá. Ach jo, musíme vydržaaaaaaaaaaaaaaaaať 😉 , verím, že si zvyknú a nebudú už plakať....

mia1111
11. sep 2012

@pipka - no píšem jak Tatár, hádam si ma pochopila 😀

pipka
11. sep 2012

@mia1111 pochopila pochopila 😉

vlada111
11. sep 2012

@pipka neblázni, tak máš môj hlboký obdiv. Obdivujem každú učiteľku v škôlke, že sa to dá zvládnuť toľko detí a ešte svoje doma. No škoda, že nie je viacej takých ako ty ☹

pipka
11. sep 2012

jaaaj no idem ja macka modelovat, pa zatial 😉

vlada111
11. sep 2012

@mia1111 naša plače len ráno. Bola som po ňu o dvanástej, zajtra tam prvý raz spí. No to som zvedavá, lebo na spanie má dudel a nejak sa im to nepozdáva 😒

pipka
11. sep 2012

@vlada111 tak dudel u nas nikdy nevadil..jedine s cim stale bojujeme su neosvojene hygienicke navyky...deti do poslednej chvile doma s plienkou a potom sup do skolky...a 5-6x za den pocikane 🙄
a teda plienky sa fakt pri pocte 20-23 deti v triede nedaju zvladat 🙄 😒 len toto akoby niektore mamy nie a nie pochopit 😝

mia1111
11. sep 2012

@pipka - no ja som môjho odučila od plienok cez deň i v noci v 2 rokoch. Od januára boli možno 2 nehody, tak hádam sa nezačne pocikávať, keď trištvrte roka vie, čo má robiť a kde to má robiť 😀 . No nechcem to zakríknuť, ale tie plienky, to musí byť určo záťaž pre učiteľky...
@vlada111 - spinkanie zvládne, keď už tam bude, uvidí, že všetky detičky idú spať, tak bude aj ona ;). My sme dudel nemali vôbec, tak netuším, ale viem, že v našej triede má tiež jedno dievčatko dudel na spanie a neriešia to, po zobudení ho pani učiteľka zanesie do skrinky a pohoda 😉 . Tak verím, že aj u vás to takto bude 😉

mia1111
11. sep 2012

ups 😅 , máááálinko sme odbočili od témy "marcipánové torty", ale ostatné babulky nám to iste odpustia 😅 🙂

pristela
11. sep 2012

@vlada111 sa nesmej ale ano chcela aj potah iný 😀 😀 😀 pravy marcipan ale 1:1, no po kile mi ho nik nepreda takze ma 1:3 klasika a ked som jej citala zlozenie aj tak su v nom ecka 😝 a vseliake divne veci, pytala sa na prirodne farbiva vraj take su original ale tak som jej povedala ze tazko bo vsak musia tie farby niecim zakonzervovat.
aale vsak nevadi , sranda musi byt ,korpusy zatial vypadaju v rure v pohodicke 😉

mimcak
11. sep 2012

Tak pridávam moju čo som robila krsnej do Žiliny išli sme tam po dlchšej dobe na návštevu kedže sme z KE .Tak som sa rozhodla v tvare bonboniery chcela som sa pochváliť mojou novou zálubou. 😵 😵

lifinka
11. sep 2012

ahojjky, holky máte některá recept na nugátový krém? 🙂

aduskatt
11. sep 2012

do VUBky, uz som sa zacala obzerat po nejakej praci.............

bzucinka2
11. sep 2012

tak to su zase sposoby, to teraz take fici? aby som sa naucila, ked pojdem spat do prace, co ma caka 🙂 take ucitelky ako stol hanby uz prvy tyzden v 1.triede, tak to uz je dost brutalny sposom ponizovania dietata... ☹ a tu skolku ani nespominam, chod sa vyrevat do spalne, u nas to zabera, ale to je doma, medzi svojimi a place pre blbost a nie v skolke pri cudzich, ked place za maminkou ☹

nika1985
11. sep 2012

@dadka212 prosim Ta kolko plnky minies cca. na 4kopceky husenicky lebo chcem skusit ten rafaelo krem co je v druhej teme tak aby som ho nemala nejako moc.

aduskatt
11. sep 2012

@vlada111 ale akurat sme sa s mm rozpravali, ze asi predsalen skusime otvorit ten obchod s cukrarcinou tu v Trnave............necakam, ze sa na tom nabalim, ale myslim, ze na slusny zivot by to slo.......

pipka
11. sep 2012

babule, ked si zafarbite hmotu na modelovanie..davate ju pred modelovanim trosku schladit a stuhnut?
bo nejaky mam ten flower makky 😕 🙄
sak budem mat zdeformovaneho macka, len kym ho urobim 😅 nie este kym stuhne 😀 😝
som to supla na 10 minut do chladnicky, uvidime aka bude potom 😕

aduskatt
11. sep 2012

@mia1111 odpustia, ved aj my mame detusky🙂)

mishulle
11. sep 2012

holky poraďte jak na ohořelý pergamen? to ostříháte nebo otrháte okraje a zabarvíte kakaem?

evka2102
11. sep 2012

nejaký super recept na marcipánovú hmotu na tortu???má niekto??ešte som to nikdy nerobila a ani s tou hmotou nerobila, tak prosím vysvetliť ako malému dieťaťu.. 🙂))Ďakujem 😅

teodorie
11. sep 2012

Ahojte děvčata, chtěla jsem se zeptat, zda máte některá zkušenost s pečením v plechovkách od ovoce či konzerv? Nemám malou formu a ani hodící se hrnec a chtěla bych upéct dvoupatrový dortík - spodní patro 23 a vrchní malé, tak 10. Plechovka od broskví má tak 8,5cm, to by taky šlo ne? Nebo je to blbost? 😖

Jo a našla jsem zajímavý odkaz, aspoň mně se hodí 😉 http://www.cakes.cz/viewtopic.php?t=1053

teodorie
11. sep 2012

@evka2102 já používám tuhle a moc nám chutná, ale je jich více, třeba koukni tady http://forum.dortomanie.cz/viewforum.php?f=11 🙂

teodorie
11. sep 2012

@evka2102 promiň zapomněla jsem přidat první odkaz http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50094 😉

aduskatt
11. sep 2012

@teodorie mozes v pohode aj v plechovke🙂

anibas
11. sep 2012

@iwulka23 250 g tvaroh, 2 jogurty a jeden Creme Olé Vanilka

muffinka8
11. sep 2012

☹ ☹ ☹ celé moje marlenkové cesto je v koši 🙄 🙄 neviem v akých vrstvách to natierate vy, ale ja som dala takú asi 4-5 mm aby nebolo vidno papier na menší plech a potom som to chcela narezať. Vyšlo mi to len na 2 plechy. Ale pečenie, katastrofa 😠 po 7 minútach, farba žiadna zmena, len sa to nafúklo a hneď nato úplne zhnedlo a spľaslo a je to ako taká penová žuvačka 😝 celé prilepené na papieri, aj po vychladnutí mäkké ako pena a také lepivé aj keď sa tvári ako upečené.
Hlavne, že salko aj puding už mám uvarený 😖 Môžem nechať ten puding do zajtra v chladničke a zajtra z toho spraviť plnku do nejakej torty? A to salko mám kde skladovať, len tak, či tiež v chladničke?

zdenallicka
11. sep 2012

@muffinka8 Pudink úplně klidně..🙂 A salko taky..🙂