Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
27. sep 2012

@eliska22 ja idem spať som unavená jak hovado....torty mám len potreté maslom zajtra prídu pre 2 hádam stihnem, ak nie si vymyslím, že nie som teraz doma som si odbehla na hodinku a budem fachčiť 😀
mohla si dať len obyčajnú stuhu okolo ja som tak dala pri tej poslednej svadobnej obyčajnú bielu stuhu a bolo to krásne v skutočnosti 😉 a asi aj na fotke 😀

pipka
27. sep 2012

@eliska22 moja tak ty si inaaa frajerka...ze rucne sulala 😅 mna by o zem slahlo 😝 sak su dokonaleeeeeee 😎
a keby si tak na bok len nieco take zelenkave nakreslila stetcom...prachovkou...nejaky ornament alebo tak...ci? 😕 😉

mizulienka
27. sep 2012

taaak a hotovo dievcata...este zajtra 2 a vikendujem 😉 a od pondelka moj starsi ide prvy krat do skolky, som z toho nervozna, ale tak zvladne to hadam 😉 😉

dajna11
28. sep 2012

@mimcak díky 😀 😀 😀 toto konkrétne je čokoládový....čoko puding,maslo a vela rozpustenej čokolády...

miciatko
28. sep 2012

Krasne rano koceny , nech sa nam dariiii

petkaa28
28. sep 2012

Babule dobre rano prajem 🙂 tak ja mam 2 z mojich 5 na tento vilend hotove..len tucniak sa v realite minul predstave :D

vecernicci
28. sep 2012

@dadka212 tak to znám, vždycky si naberu 10 dortů, pokud možno všechny 3D a pak se mi strááášně nechce, ale jak začnu, tak už to jde šup šup 😀 😀 😝
@florentina neboj teplůtky přejdou, bude líp 😉 nezoufej, dej si čajík a musíš věřit že se to co nevidět srovná 😉

b.janka
28. sep 2012

@dadka212 danka prosím ťa tá varená čokoládová plnka čo si dávala do receptov vyjde na 1 či 2 prekrojenia torty priemer 23cm?... už som ju robila ale nepamätám si či som robila jednu alebo dvojitú dávku... ďakujem

mamina1978
28. sep 2012

Moje prekvapenie pre dve neterky a synovca.....,, Sladky tanierik ``................. 😉 🙂 Torticku uz nestiham 😝 😝 😝 😝 😝 Tak snad ich to potesi .. 😉 😀

janula.h
28. sep 2012

žirafia slečinka 🙂

mia1111
28. sep 2012

@eliska22 - svadobka sa Ti podarila, tie guličky máš krajšie, ako zo silikónky (teda ako z tej mojej určite) 😉 😉 😉 😉 . Ja vedieť takéto ružičky, tak som happy. Mňa čaká tiež možno svadobka, ale chcem robiť (ak stihnem) len ako dar...

mia1111
28. sep 2012

Tak ma napadá, môžem doniesť svadobnú tortu ako darček až po sobáši - v nedeľu na "popravky"? 😕 . Na svadbu ideme kúsok za hranice, ale kým sa tam dostaneme, tak torta by sa asi roztopila... tak ma napadlo, že ju donesiem až domov k ženíchovi v nedeľu. Nie je to blbosť? Poraďte babulky 😉

mia1111
28. sep 2012

@janula.h - tá je krááááásna 😵 😵 😵

janula.h
28. sep 2012

@mia1111 dikyyyy 🙂 neviem moja možno by som ju potom doladila štýlom "máš čo si chcel" teda ak sa neurazia 😀

dadka212
28. sep 2012

@b.janka na taký malý priemer ide jedna dávka

b.janka
28. sep 2012

@dadka212 ďakujem

jakelina
28. sep 2012

Holky já dostala zakázku, nechápala jsem. Prý dort pro 80 letou babičku a pak mi paní říká, že by to mohl být dort s tématem cestování, něco z Prahy, dort s čtyřlístkem a nebo Bárt s holým zadkem. No samé typické dorty pro 80letou babičku. 😀 😀 😀 V neděli mi má zavolat, jak se rozhodli. 😀 😀

jakelina
28. sep 2012

@mamina1978 krásný šneček

@janula.h žirafka je úžasná.

janula.h
28. sep 2012

@jakelina dikyy 🙂 babičku by som rada spoznala 😀

miciatko
28. sep 2012

@mia1111 ked ju riadne zachladis tak ti vydrzi, ja som robila kamoske na vychod tortu a dala som ju na noc do krabice a do nej noviny a po 4 hodinach v aute ,teda v kufri ze bola stale este studena, a to bolo vonku 27 stupnov
v sobotu ju urcite budu vsetci okukavat a budes mat aj ty radost ked bude na stole 🙂
my sme mali v nedelu po svadbe akurat tak starost komu vsetkym nabalit torty a zakusky nech doma ostane co najmenej

mia1111
28. sep 2012

@janula.h 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
28. sep 2012

@jakelina Urob jej Baaaaartaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a potom si sem prosim foto babicku s dortikem 😀 😀 😀 😀 😀

mia1111
28. sep 2012

@miciatko - len problém u mňa je ten, že asi pôjdeme auobusom. Čiže od nejakej jedenásej do tretej - pol štvrtej by musela byť u šoféra v buse... toho sa trošku bojím 😒

mamina1978
28. sep 2012

Moja ,,USATA KITTY `` 😉 🙂 Bola darcek pre jedno mile dievcatko s velmi krutou minulostou, 😢 😢 ktore je v pestunskej starostilovsti nasich priatelov.Ako 8 mes. bola zmlatena vlasnymi zdrogovanymi rodicmi 😠 😠 😠 😠 a s krvacanim do mozgu prevezena do nemocnice 😢 odkial sa potom dostala do pestunskej starostivosti. Nastastie je bez nasledkou 😉 🙂 a oslavuje dnes svoje 2 narodeniny 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Je to velka kamaratka mojich dvoch najmladsich synov.Taaaaak sa potesila vcera, ked zbadala torticku ...aj ked ju mala vidiet az dnes, no nedopatrenim ju zbadala uz vcera. A viete ake tricko mala vcera oblecene .....???? No predsa s,, Hello Kitty´´ 😵 😵 😵 😵 😵

florentina
28. sep 2012

@miciatko no já jsem taky nechtěla, dojednala jsem si alespoň 5měsíční odklad, ale doktorka pak na mě už dost tlačila a já blbec se nechala dotlačit. Příště jsem už rozhodnutá se nedat. Taky mě štve ta absurdita, že je to ze zákona povinné, ale v ordinaci od tebe chtějí podepsat souhlas s očkováním. Když jsem doktorce řekla, že s tím ale nesouhlasím, ale přišla jsem tedy splnit zákonou povinnost, tak na mne koukala jak pako....ale to patří do jiného tématu, jen mě to řádně rozčiluje

njonja
28. sep 2012

Dievcata, pridavam moju stredajsiu🙂 krasne torticky ste popridavali!!!!

njonja
28. sep 2012

@mamina1978 Zdeni, te je kraaaaasne, ako sa potesila!!! Az sa mi slzy do oci tiskli, ked som si precitala jej pribeh..dufam, ze uz bude len stastna v zivote...

mamina1978
28. sep 2012

@janula.h Bombovaaaa .......ako vzdy 😉 🙂 😵 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀 😀

miciatko
28. sep 2012

@florentina a ako sa ma drobcek?jak je stara??

mamina1978
28. sep 2012

@njonja Ja som plakala, ked mi to rozpravali a vtedy mala len jeden rok a mesiac.....ked prisla do pestunskej starostlivosti z nemocnice a vtedy este nikto nevedel , ci neostanu nasledky. Teraz sa vsak vsetci tesime z toho, aka je sikovna, tak dufame ,ze ked doteraz nezaostava , tak je vsetko uz OK.... 😉 🙂 😵 😵 😵 😵 😵

miciatko
28. sep 2012

@mamina1978 moc sa tesim ze dievcatko naslo narucie zachrany , drobcovi prajem nech jej zivot uz len usmev prinasa, deti by nikdy nemali zazivat ziadne hrozy,choroby, bezmocnost,strach .... .