Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
28. sep 2012

@mamina1978 - juj, veľmi smutný príbeh, našťastie s dobrým koncom, toto mi vždy trhá srdce, keď počujem, čo dokážu urobiť svojim deťom vlastní rodičia 😔 😔 ☹ ☹ ☹ ☹ .

florentina
28. sep 2012

holky všem vám děkuji za podporu.
@miciatko dcerka má 20 měsíců a teploty stále lezou přes 39. V noci chuděrka měla lehké spaní, nebylo ji dobře, pořád poplakávala. Byla jsem s ní vzhůru skoro celou noc. Je to tak hrozné, když ty naše děťátka trpí.

@mamina1978 prostě nechápu, jak může někdo ublížit vlastnímu dítěti, ale přeji holčičce, ať už jí život přináší jen samou radost. Je moc milé, že jsi ji tak potěšila dortíkem....

jakelina
28. sep 2012

@florentina chudě malé, často na vás myslím. Má tu reakci fakt dlouho, snad už se to dnes zlomí a bude líp. 😒

janula.h
28. sep 2012

@florentina nech ste čím skôr ok
@mamina1978 krásna tortička ešte krajší úmysel 🙂 takých rodičov by som .... ☹

mňa tiež čaká tortička pre dievčatko Emkinu spolumažoretku ktorá je po chemo a ja som jej sľúbila že jej urobím akúkoľvek tortu hneď ako jej bude lepšie

lokalistin
28. sep 2012

Dobre ranko nestiham vas citam mam stresy a dneska utekam na slovensko tak len narychlo vlozim moje dnesne to srdce ma stalo vela sedin.Podlozka bola obalena,ale mi netuhol jahodovy puding a tvarohovy krem mi to tam stieklo a roztopilo mi podlozku aj cez papier tak zisla dole a je hola neva je pre sefku a zase budem asi musiet na prachy cakat az vobec,ale ked ja sa s nou tak nerada debatujem ona je taka furia. Minnie mala byt cela postava, ale som odmietla koli druhej torte a slovensku
@mamina1978 nepotrebujes nic od cinanov mame v meste jedneho by som ti mohla nieco doniest v stredu som nazad

miciatko
28. sep 2012

@florentina princeznicka mala ,chuda, a papa a hlavne pije ti ?? inak uz ju to dlho drzia tie teploty, urcite daj vediet ako sa mate ,budem mooc na vas mysliet

dajna11
28. sep 2012

moja nočná mora....fuj!

dadka212
28. sep 2012

@vecernicci 😀 no sme na tom velmi podobne 😀
teraz mi volala jedna, či jej urobím tortu na zajtra, že jej vypadla cukrárka,no bohužial možno keby som nebola unavená poviem aj ano, ale tak nechce sa mi robiť už toto čo mám a nieto ešte navyše 😀

pipka
28. sep 2012

no ja pridavam zatial moju mačičkovu....to som si uzivala 😵
v tych velkych kvietkoch budu sviecky 😉 jahody, pribinak a cokokorpus...4kg 😝

lokalistin
28. sep 2012

@pipka wow ja by som tiez chcela vediet tak pekne modelovat

janula.h
28. sep 2012

@njonja juj nádherná jesenná tortička 🙂

vlada111
28. sep 2012

@pristela tak ty si fakt umelkyňa od kosti 😀 To sa ako dá urobiť si otlak na hortenzii? Pri koľkom kuse si skončila?

mamina1978
28. sep 2012

@lokalistin Jeeej si zlata 😵 😵 😵 😵 😵 no mamina mi doniesla teraz v auguste veci za 80 € tak sa musim uz trosku krotit, ani to uz nemam kam dat........ 😉 😀 😀 😀 😀 😀

Baby, minule som tak rozmyslala, ze tie pomocky a farby , co som pokupovala za par mesiacov co peciem, uz dosahuju hranicu 5oo€ to je pekne drahy konicek 😕 😕 😒 A to este nekupujem hmoty ako vy 😝 😝 😝 😝

pipka
28. sep 2012

@lokalistin ale ved toto je niiiiic, to podla obrazku podla mna hravo zvladnes 😉
pre mna nocna mora su postavy ludi...a najma realne tvare 😅 😝 tam mam co dohanat 😀

florentina
28. sep 2012

@miciatko no do včera ještě jedla, teď už moc nechce, ale zatím aspoň mlíčko a vcelku pije, ťuk ťuk. Má totiž radost, že může pít sama z hrníčku, nejlépe velkého, bez brčka a tak a to ji baví, díky tomu pije, tak snad to vydrží.

No jinak holky jsem právě zjistila, že jsem, co se dortu na zítra týká, úplně v prdeli.... 😢 .všem citlivým povahám se velmi omlouvám za sprosté slovo, normálně tak nepíšu, ale na tohle nemám jiné pojmenování. Dělám na zítra tu šerifskou hvězdu no a nemám nakonec ty stříbrné barvy. Hlavně, že jsem tu řešila jaké objednat. Objednala jsem, ale vůbec mi nedošlo, že je dnes u nás svátek. paní mi to sice poslala tak, abych to tu měla už včera, ale nám přestal fungovat zvonek, já to nevěděla a tak jsem prošvihla poštu když tu byla. Díky tomu jak bylo dcerce, jsem na to ani nevzdechla a večer, když mi došlo, že barvy nemám jsem v klidu říkala, že to nevadí, dnes pošlu manžela na poštu, ať to vyzvedne...no a on je státní svátek, to jsem vůbec nezaregistrovala....přestože jsem z Prahy, tak tady nevím o jediném obchodě, kde by dnes bylo otevřeno....do toho jsem celou noc nespala, hlavně mám nervy o malou a navíc je mi blbě, takže dnes mám fakt super den....vůbec nevím, jak tohle tedy vyřeším....

tak se nezlobte, že si tak stěžuji, ale někde jsem se vyventilovat musela, bych se zbláznila...

pipka
28. sep 2012

@mamina1978 no veru, ja som si tak ratala, co mam vsetko doma...tak ja hadam aj cez 500€ uz v tom mam 😝 a hmoty neratam samozrejme... 😅

to uz sa ozaj aj na golf mozem dat, ma vyjde lacnejsie 😅 😀 😀 😀

miciatko
28. sep 2012

baby neviete nahodou kedy bude americky tyzden v lidl ja nikde nemozem zohnat biele cukriky

miciatko
28. sep 2012

@pipka ta je nadherna

pipka
28. sep 2012

@miciatko dakujeeeem 😵

petkaa28
28. sep 2012

Baby nemate niektora ulozenu svadobnu tortu s lienkami? Nasla som pekne len tieto 2. Ta biela sa mi veeeelmo paci, ale neviem cim nahradit tie nesrdieckove poschodia - nejak nechapem co to je :D kora stromu?

pipka
28. sep 2012

@miciatko no neviem kedy bude najblizsi, ale zda sa mi, ze bol teraz nedavno 😅 ci nie? 😕 pred greckym tyzdnom...teraz ja som robila doma poriadky s novinami som stary letak davala do zberu...

florentina
28. sep 2012

holky jak by jste se tvářily, kdybych vám zavolala, vůbec by jsme se neznaly a zeptala bych se, zda mohu poprosit o pomoc a pokud máte stříbrnou barvu, že bych ji od vás koupila, protože ....bla bla ...jediné co mě totiž napadá je zavolat někomu, kdo taky dělá doma dorty a zeptat se, zda náhodou stříbrnou nemá a neprodal by ji v rámci "pekařské" výpomoci....ale je mi to trapné, já tu nikoho neznám, kdo dělá dorty, ale nějaké inzeráty jsme viděla a nic jiného mne nenapadá....

miciatko
28. sep 2012

@pipka to vazne ja som debo, to jak som prehliadla .. . , no pomoc ...

janula.h
28. sep 2012

@florentina moja a perleťový sprej nemáš? ja som to riešila sivou a na to perlať

florentina
28. sep 2012

@janula.h perleťový sprej mám bohužel jen růžový

miciatko
28. sep 2012

@florentina a na ceskej stranke na dortiky skus popytat http://dorty.artmama.cz/

pipka
28. sep 2012

@miciatko ale sak oni to tocia stale dokola...podla mna za mesiac bude zase 😉

miciatko
28. sep 2012

@petkaa28 ja mam este jednu , budem tiez robit lienkovu

pipka
28. sep 2012

no a moja strasidlova...fotka na milu jarmilu..ale v skutocnosti je o malinko krajsia 😅

miciatko
28. sep 2012

@pipka krasna,ale daj jej prosim ine pozadie , teda ak ju mas este doma