Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
3. okt 2012

@abriela ale ved v obchodoch ho tiez nemaju v chladiacich boxoch 😒 to podla mna musela byt nejaka zla varka...sak ja som uz z tolkych stran pocula, ze skysnute salko 🙄 ...to by clovek povedal, ze konzerve to nehrozi...a aha 😕 ☹

florentina
3. okt 2012

@dm1 k tomu, jak asi krájí ty polystyrenovo-máslové dorty....já jsem si v nějakém pořadu všimla, že tam sice přivezou ten super dort, ale hosté pak dostávají už předem nakrájené kousky...tak netvrdím, že je to tak vždy, ale mám takový pocit, že je to často na efekt a vedle bedna s tím, co se dá jíst.... 😖

@wera.g dnes taky chtěla dcerka pochovat, když jsem měla v ruce vyválenou hmotu a házela ji na dort a ona si u mne dupala, že teď hned 😉

zuul
3. okt 2012

baby nasla som tento recept na parizsku slahacku

PARIŽSKÁ ŠĽAHAČKA
Postup : uvarím 350g kryštál cukru s 250ml šľahačky a 2 žĺtkami, ak to zovrie odstavím a vmiešam 1 kakao (100g) a pridám 150g roztopeného tuku (Cera)- treba dobre premiešať, nech sa tám masa spojí. Nechám do druhého dňa prechladnúť, aby to bolo úplne tuhé a potom vmiešam 2 veľké kocky masla (500g) a trocha rumu.

mate aj nejaky iny? dakujem.

zuul
3. okt 2012

musi tam ist ta cera? nemoze maslo?

dm1
3. okt 2012

@zuul to je akoze falosny parizak. ja tam ceru nedavam vobec nicim ju nenahradzam lebo sak je tam potom pisane maslo. nedavam ani zlta ja som si to uplne zmenila davam radsej cokoladu a trochu kakaa a menej cukru.
Lne ked nedas cokoladu tak musis dat tu ceru lebo ona s tym kakaom akoby sa cokolada robila - varila tak ju treba nahradit

janula.h
3. okt 2012

@pipka ale oni teraz sťahovali nejakú várku počula som o tom

mia1111
3. okt 2012

@mizulienka - ja som raz dávala, bola plnka len pre nás, bola v pohode, tuhá, chuťovo trošku iná, ale na môj vkus mooooc aromatická, toto mi vadilo asi najviac 😒 . Takže ja ostávam verná Schogetten...

pralinka25
3. okt 2012

divcatka zlate neporadite mi odpoved na moju otazku o muke do piskotoveho cesta? vsade pisu totiz inu niekde polohrubu niekde hladku aky je v tom vo vyslednom ceste rozdiel. s ktorou je to cesto jemnejsie nadychanejsie. neviete to porovnat?

zuul
3. okt 2012

@dm1 dakujem.
ja som robila uz raz ze som uvarila slahacku s cukrom a cokoladou. dala vychladnut a na druhy den vyslahala, no bola malo husta. myslis, ze len preto, ze som malo slahala? pojdu tam este jahody tak nechcem aby sa to potopilo.
stuzovac tam nemozem kusok šprcnut?
@abriela dakujem ti.

jakelina
3. okt 2012

@pralinka25 já podle receptu dávám jaká je psaná a když polohrubá, tak ji vždycky dávám napůl s hladkou.

amadora
3. okt 2012

dievčatá prosím vás nemáte dáky fotopostup na tortu motorky? nejakú 3D alebo 2D, nemyslím ako figúrku z marcipánu alebo tak... ďakujem moc

dm1
3. okt 2012

@zuul to si robila original parizak teda ja do neho cukor uz nedavam varim iba slahacku na jednu davam 200g cokolady min. a najlepsie je ked slahas po 24 hodinach a z ladnicky a je krasne husty. Stuzovac nedavam. kolko si dala coko?

zuul
3. okt 2012

@dm1 dakujem ti. no asi to bolo tou čoko dala som na 1 len 150g čoko. teraz dam viac a dufam, ze sa podari. dakujem.

aduskatt
3. okt 2012

@zuul to je parizsky krem, nie parizska slahacka🙂 a isto by som dala miesto cery maslo🙂

dm1
3. okt 2012

@zuul niekedy zalezi aj do slahacky najlepsia je cerstva nie trvanliva a musi mat 33% min.

abriela
3. okt 2012

@pralinka25 ja postupy nedodrzujem a zvycajne muku miesam - ako pise jakelina.

aduskatt
3. okt 2012

@pralinka25 ja ak mam, tak miesam obe🙂

aduskatt
3. okt 2012

@zuul ja davam aj stuzovac do parizskej🙂

dm1
3. okt 2012

@aduskatt maslo neeee podla mna ved maslo potom ide znova do toho ako krem. Cera - resp. tuk tam ide na to aby sa uvarila coko ja neviem ale maslo a cera je podla mna uplne nieco ine a jedno by nemalo nahradzat druhe ci? 😕

aduskatt
3. okt 2012

@dm1 no pockaj, idem to precitat obidvoma ocami-)

florentina
3. okt 2012

Dortík pro mou drahou kamarádku....a děkuji všem, co mi na stretku půjčily formičku na miminko😉

Je to můj 12 dort a první srdce. V reálu, ale teda vypadalo o mnoho lépe. Ta barva a odstíny...to nešlo moc vyfotit a taky nevypadala to horní hrana tak křivá. Teda určitě byla, fotka nelže, ale boky byly hezky rovné, ten vrch se mi nepodařilo tak pěkně uhladit, v realu to ale prostě tak nevyčnívalo.

Jinak višňová náplň a šlehačka...obdarované chutnal moc, několikrát si přidala. Mě to přišlo trošku mdlé, mezi mé favority to asi v této kombinaci patřit nebude, ale asi ten višňový základ udělám někdy k čokoládovému krému....

aduskatt
3. okt 2012

@dm1 ja som prehliadla, ze je tam kakao a nie cokina.....aje ja by som asi aj tak dala maslo miesto cery, pripada mi chutnejsie, je fakt, ze ma len 82% tuku, nie 100 ako cera..no, niekedy to vyskusam a poreferujem🙂 ja ceru pouzivam len na stencil, na nic ine🙂

dm1
3. okt 2012

@pipka @abriela podla mna to bola isto zla varka salka alebo zle skladovanie ale nie ze malo byt v chladnicke ale napr. ze im to v tych mrazoch v zime vonku zmrzlo a potom rozmrzlo v regaly 😝 . Ja vzdy kupujem tak 20-30 plechovic ked je v akcii a z tych poslednych co som kupovala bolo asi 7 zlych z 30 😖

dm1
3. okt 2012

@aduskatt ja tam preto nedavam ceru vobec a nahradila som ju coko tiez mi bola proti srsti 😉

zuul
3. okt 2012

@dm1
@aduskatt este som nasla toto

2dl šlahačkovej smotany,30gr. pr. cukru,100gr. čokolády,50gr.masla alebo rastl.tuku=všetko dáš nad paru a rozpustíš,necháš vychladnúť a dáš do chladničky,na druhý deň vyšlaháš.

tam aj maslo? asi urobim ako mi radi @dm1 a dam kusok stuzovacku @aduskatt

dm1
3. okt 2012

@aduskatt a este ja som ceru nahradila maslom pri coko torte na polevu a ako hrozne to dopadlo!!!! to vyslovene ze neodporucam 😢

abriela
3. okt 2012

@dm1 hmm - tak to potesi 😖 . No neviem, ci uz nebudem kupovat radsej len lidlovske.

abriela
3. okt 2012

@zuul moja prva torta bol ten parizak co je v navodoch na prvej strane s cerou, bez vajicok. Bol po uvareni, bez slahania husty a fajn. Potom som este robila aj variantu s nutelou - recepty na falosny parizak zo stranky tortyodmamy.