Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
12. okt 2012

@pipka no ale veď si nerobila napr. svadobnú, nemôžeme porovnávať všetky 😉 Prácičku máš na nej krásnu čistú

nika1985
12. okt 2012

@florentina daj mail poslem ti ho

mariann2
12. okt 2012

kočky, ako toto vyzerá na torte? nemáte to niektorá? http://www.pravacokolada.sk/sk/formy-silikonove...

simasa
12. okt 2012

@dm1 Dani, dufam, teraz ma tak napadlo: dufam, ze na zajtra netreba priniest nejaky swap 😅

daducha
12. okt 2012

baby,mam desnu tvorivu krizu a vyzera to tak, ze na nejaky cas tortickovanie prerusim.Prestalo ma to tesit tak ako na zaciatku a normalne sa musim nenormalne nutit aby som nieco vôbec stvorila.Aj teraz som taku sialenu zelenu farbu namiesala ako na ruskych tortach 😀 a aj tortu nou potiahla a celu dokoncila a az sa budem hanbit ju odfotit 😝 .Ked to pri tom umelom svetle tak skresluje,myslela som ze bude fajn a to bude zajtra hanba ☹ .A to mam este stvorit do rana 3 posch. zltu svadobnu s cervenymi srdciami 😝 a to este ani netusim ako bude vyzerat.Tak idem ja tvorit,Vase torticky som popozerala a kráááááásne 😵 😵 😵

daducha
12. okt 2012

@mariann2 ja som ju velmi chcela, no v skutocnosti je velmi malinka 😒

aduskatt
12. okt 2012

@daducha drzim palce, neboj nieco ta isto osvieti a bude to kraasne🙂

dm1
12. okt 2012

@simasa nestraaaas ja nic nemam 😀 . tiez ma to dnes napadlo ale nejdu mi torty snov aby som si kukla co tam je k stretku 😝. Akoze inak Kamka nema vobec nikoho na modelovanie postaviciek akoze len ja tam mam cosi spravit vobec neviem co no bude to tam velmi zaujmave 😝

simasa
12. okt 2012

@mariann2 ja som na to tiez pozerala, ale neviem si to akosi predstavit, ako vypada "hotovy produkt". A okrajovat to asi treba aj po stranach - a ked zrezes prebytocnu hmotu, tak co z toho zostane? Ci to sa len otlaci? Som z toho tatar 😝

simasa
12. okt 2012

@dm1 Aj ja si myslim 😀 Ale celkovo sa mi to zda nejako divno zorganizovane. Ide sa robit obrovska torta draka a vy prineste naplnene korpusy 😅

simasa
12. okt 2012

@dm1 Dani, nic ma do toho sice nie je, ale dufam, ze vy, ktore tam predvadzate, to nerobite za vatikansku menu?

dm1
12. okt 2012

@mariann2 ja po nej uz dlhooo slintam. Nedavno som jedej kocke na FB lajkovala ona ju casto pouziva ako borduru na torty len teraz to ako na potvoru neviem najst :(. Inak baby tam davaju aj sugarveil a maju krajku

dm1
12. okt 2012

@simasa no ked som bola 2x tak sme dostali smartflex flower + nieco bud gelovku alebo naposledy taku silikonku na ornament mensiu 😝. Ale stretko normalne platime ako ostatni

mia1111
12. okt 2012

@mariann2 - takto to vyzerá, je to inšpir.z netu: Viem, že tá silikónka sa dá použiť aj ako sugarveil krajka, aj klasicky.

INŠPIRÁCIA Z NETU:

mia1111
12. okt 2012

@dm1 - kým ja nájdem fotky, Ty napíšeš to isté 😀 . Kedysi ju Monika chcela ponúkať, som vtedy siiiilno zvažovala, že si ju objednám, nakoniec z toho nič nebolo, tak ostalo len pri chcení 😀

simasa
12. okt 2012

@dm1 Tak aspon cosi. Lebo som zachytila, ze niektore baby uz nechcu predvadzat, tak som rozmyslala, ze ci to nie je aj kvoli tomuto. Ja som naplnila korpus, ale mam ho len taky nizky... no ved snad ich bude viac a budu mat z coho stavat 😅

simasa
12. okt 2012

@mia1111 hmmm dobre to vypada, ta krajka

dm1
12. okt 2012

@mia1111 a teraz si zase predbehla ty mna 😀. ty si dala foot a ja linky na neeee 😀

dm1
12. okt 2012

@simasa no len vies to mas tak - minas si svoje farby, casto svoju hmotu hlavne ked sa robia kvietky a mirka si to pripravovala aj doma, drotiky, paska... ja ked som mala robit nieco cierne ci cervene tak som si nosila svoju hmotu aj ked Nika Kamku prvy krat dotlacila k tomu aby dala hmotu svoju.... Ale mne to neva odreagujem sa pokial spravim 2 postavicky a smitec nevadi mi to ale nepacilo by sa mi kmitat od zaciatku do konca :-P. Ja som stretla tento tyzden akurat Elu1 sme sa o tom bavili.... povedala ze uz nie iba teraz pre T-fornax tu mini predvadzacku. aj v piestanoch ze len obdychovala.

mia1111
12. okt 2012

@dm1 - jééééééééééééééééééééééj 😀 😀 😀 😀, to sú tie istééééé 😅

anibas
12. okt 2012

@dm1 a ja som bola 3x, nič som neplatila a darček som dostala len 1x a posledné stretko som doslova oddrela 😝

dm1
12. okt 2012

@mia1111 to je ina telepatia co? 😀 . U nikoho som ich tak krasne nevidela pouzite preto som jej k tej druhej aj hodila dotaz ake ma vysoke poschodia bo mi v porovnani s tou krajkou prisli vysoke

simasa
12. okt 2012

@dm1 jaaaj, ja som myslela, ze to mate od nej. Tak to by som nerobila....

simasa
12. okt 2012

@anibas ale niekto na tom urcite zarobil...

dm1
12. okt 2012

@anibas vidis ma to rozne veru.... ako ozaj ked tam ma clovek od zaciatku do konca nieco robit a este je zle ze neurobi napr. to co chce niekto alebo to 100% nevytvrdlo ci ma niekto ine pripomienky nie je to bohvieco. Ja som tam vzdy vsetky postavicky nechala, rozdala aj tak by som take v zhone robene na tortu asi nedala 😝. len jedneho vlacika som brala domov.
Inak rozmyslam co akoze zajtra budem modelovat. asi si tam budem sulkat nieco ved to je jedno 😝. kamka chcela ze scooby doo a ja ze nee este som to nerobila a nebudem traposit prvykrat akurat na stretku 😝

simasa
12. okt 2012

@dm1 nemyslim si, ze to horne poschodie ma 10 cm, lebo vyska nad tou krajkou je aspon dvojnasobok (tej krajky)

dm1
12. okt 2012

@simasa ved prave ani mne sa to opticky nezdalo 😕

mariann2
12. okt 2012

@dm1 @mia1111 kočky, ďakujem, neviem, rozmýšľam nad ňou, ako by sa s ňou robilo, či sa mi to oplatí, ale vyzerá to krááásne

anibas
12. okt 2012

@simasa tieto stretká sú len o biznise pre predajcu a podmienky na nejaké predvádzanie sú slabučké - my sme mali starú chladničku čo vôbec nechladila a robte šikmú tortu s teplým krémom 😝 😝 😝 😝 😝 a fakt tie pripomienky ľudí sú niekedy zaujímavé