Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jper
25. nov 2012

@lussy23 Děkujem

lussy23
25. nov 2012

ja musim do paitk ustihnuť 25 postavičiek. ešte som ani nezačala, idem na to, aby to riadne vtvrdlo

aduskatt
25. nov 2012

ze aka objednavka.vnoci 00:11 SMS, ze do utorka vecera torta........a dnes sa pytam teda, ze aka......to je jedno, len aby tam bolo PhDr. Iveta................pytam sa na chut, na velkost, vsetko jedno.len ze ma byt najlepsia🙂

mia1111
25. nov 2012

Ahojte babulky... tak pridávam tortičku pre môjho drobca, bola zdobená veľmi narýchlo, asi 2 hodiny pred oslavou, keďže v piatok večer malý nevedel spinkať, bolelo ho uško ☹ . Už sme boli vychystaní, že pôjdeme na pohotovosť, ale vtom zaspal a chvalabohu spal až do rána. No ja som bola total KO z neho, tak som zdobenie nechala až na ďalší deň. Ale som si zavarila, lebo bolo treba chystať na oslavu, uvariť obed, no des-bes, tak mi treba ☹ Ešteže aspoň McQueena som mala vymodelovaného 2 dni dopredu 😅

mia1111
25. nov 2012

a tu je fotečka...

jakelina
25. nov 2012

@mia1111 je krásná, taková čistá nepřeplácaná. To se mi líbí. Chudák malinký, snad to přešlo. 😒

mia1111
25. nov 2012

@jakelina - ďakujem, zlatík... prešlo to, do rána mu fakt nič nebolo, on nemal ani teplotu, tak vraj zápal stredného uška by to nemal byť, teraz akurát soplí, inak je OK, ale zajtra ideme k Dr., nech ho pozrie. Základ je, že už ho uško nebolí, ale ťažko som to prežívala ☹

niobe63
25. nov 2012

angry birds 🙂

dena
25. nov 2012

@dadka212 Danka, prosim ta ako si robila tie ruzove "snurky" na tej druhej torticke?

aduskatt
25. nov 2012

zabudla som podotknut, ze doma mi ostalo 300 g bielej potahovky...........tak ze v utorok doobeda bude dodavaka na tortu.........zasa budem robit v strese a od samej radosti, ze mam volnu ruku, vobec neviem, ako ju vyzdobim, xixi

ajka82
25. nov 2012

@aduskatt ty mas skvelu objednavku 😀 😀 😀 ani nic, ci narodeniny, k titulu, alebo na rozlucku so slobodou? 😝 z tohto by ma od sameho stastia neviem co... ako ja s krstinovou do sameho konca som nevedela ako dopadne, jedine napln co som vedela, datumy a meno..a nech je tam nieco typicke pre krst... ale aj tak to je viac ako vies ty 😀 mozem ti poslat mojich poslednych 500g ofarbenych 😀 ...v pondelok mam vyskladnenych 14kg, tak hadam v utorok mozem pracovat ... 😝

frlka
25. nov 2012

@lussy23 ja som to robila 1.krat v zivote 😀 pozerala som si aj nejake videa "ako na to"...som si vygulala marcipan, preniesla na valceku na tortu a uhladila...mam aj tu hladicku na marcipanove torty, ale rukou to ide este lepsie 🙂 som si myslela, ze to bude ovela tazsie, ...tortu som mala pokrytu kremom + uplny vrch a boky som este potrela maslovym naterom (maslo + cukor = vymiesat) a hlavne nabuduce uz budem vediet, ze mam nechat marcipan o nieco hrubsi, aby sa mi netrhal 😀 ...no este sa mam veeeela co ucit...ale baviiii ma to neskutocne 🙂 🙂 uz sa tesim na Vianocnu verziu torticky 😉 a v januari ma dcerka narodeniny, vo februari svokrovci, v aprili 2 svagrovia , ...a tak dokola, tesiiiiiiiim.... 🙂 raz sa to urcite naucim k mojej spokojnosti 😀

lokalistin
25. nov 2012

@jper ved o to tu ide,ze ti nic nezostane a taku peknu tortu neurobis za 10 minut

lokalistin
25. nov 2012

baby trosku vam to ru vytapetujem dneska som sa hrajkala,popolusku som robila uz minuly vikend vyzera ako svalnaty lego panacik, vilu som robila dneska som s nou spokojna len tie ruky nejako nechcu tak ako by som ja chcela mysi su desne no ale co uz,doma vyrobeny susiak na kvety 😉 a skusala som ranunkul- no nic moc ☹ no a este som vam odfotila mna pri praci teda moje nohy-dneska ciste oblecenie a uz je v kosi na pranie a takto vyzeram cela vzdy ked peciem 😀 a moj kufrik,kde mam pomock- z neho sa moc vytesujem 😀

vecernicci
25. nov 2012

holky, krásný dortíky jste popřidávaly, fakt šikulky, olajkuju až půjdou děcka spát, nestíhám 😉
a můj poslední tenhle týden, panenka pro neteř, tak je taková odfláknutá, no kovářova kobyla 😝

dadka212
25. nov 2012

@dena robila som ich cez striekačku z lekárne 😉 nacpala som dnu hmotu dala do mikrovlnky na pár sekúnd a hmota išla von skoro sama 🙂

aduskatt
25. nov 2012

@ajka82 no viem, ze v stredu jej bude obdarovanej udeleny titul PhDr.a to je tak setko🙂

aduskatt
25. nov 2012

@ajka82 ja som uz urboila objednavku a do poznamky napisala, ze v utorok to musi byt u mna🙂)) vynimocne nemam potahovku, lebo som minula vsetko na tie minitorticky-) btw, volam, pytam sa..ma rada ruze? odpoved.a co ja viem?🙂))) no a rob🙂

janula.h
25. nov 2012

@lussy23 😀 vďaka ala myslím,že sa nechytám na babušky ktoré tu sú 🙂 nebudem menovať aby som na niekoho nezabudla ale však pochváľme sa sme šikovné všetky do jednej 😉 a nevykajte mi som Jana 😉 ahoj

jankaferancova
25. nov 2012

včerajšia krstinová

luciahromadkova
25. nov 2012

moje vikendove, torta pre nasu babku k meninam, zakusky pre sestru na oslavu do prace- boli to darčeky
obdivujem vsetky co viac peciete 😉

jankaferancova
25. nov 2012
muffinka8
25. nov 2012

Prosím vás piekli ste tortu pre niekoho s HISTAMINOVOU INTOLERANCIOU? Alebo nepoznáte niekoho takého kto má aj s tým to skúsenosť? Kamarátka chce tortu pre synčeka k prvým narodeninám, tak aby aj on mohol ochutnať, ale zatiaľ sama nevie čo všetko malý môže a čo nie. Má narodeniny až vo februári, ale pre istotu zháňame info už teraz. Len tak čo som čítala, tak zakázaný je bielok, prášky kypriace, pudingové a také veci, ale ktovie ako to je s koláčmi, hmmm.

jakelina
25. nov 2012

@muffinka8 já to slyším poprvé 😝

pralinka25
25. nov 2012

@muffinka8 kamoskina mala mala na to podozrenie. tu su nejake veci popisane http://histaminova-intolerancia.webnode.sk/news...
a hlavne vsetko by malo byt co najcerstvejsie

mimoza13
25. nov 2012
jenie123
25. nov 2012

Ja som mala tento tyzden jednu a to sestre a tatinovi k meninam..

lucula73
25. nov 2012

@aduskatt odkiaľ si ten smartflex objednala?koľko je tam poštovné?ďakujem.
a tá torta to je podľa mňa k promociam 😕 😕

lamps
25. nov 2012

@pipka ako bolo na chate?

jper
25. nov 2012

@lokalistin To je perfektní nápad - já furt měním papírové krabice. Hned v pondělí jdu koupit kufr 😀