Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eli133
31. júl 2013

baby prosim o raduu ... ako sa toto prosim vas robi na tortu ? .. akoze presne obrežem okolo formičky.. potom otlAčIM a omalujem ?? alebo ?? ... chcela by som nato prisť🙂)) dakujem 🙂

aduskatt
31. júl 2013

@eli133 ja zvyknem robit tak, ze vyvalkam hmotu, patchwork na nu prilozim, vtlacim, potom co cele prevratim dole hubou, teda hmota navrchu a vyhrajovacka v ruke pod nou, malym valcekom prechadzam po hmote a to sa oreze potom aj samo🙂

florentina
31. júl 2013

@lamps tyhle tvoje květinky miluji...tak zkusím něco vzdáleně podobného...na ty tvoje mít nebudou 😉 ...děkuji za radu
@jakelina děkuji moc, doufala jsem, že by z toho právě ta pivoňka mohla jít...nezkoušela jsi? Nevím kolik jakých lístků udělat...jako postup je mi jasný, jen řeším ten počet....

eli133
31. júl 2013

@aduskatt a na tortu to potom date ako šak to sa rozpadne nie?

aduskatt
31. júl 2013

@eli133 nerozumiem, co sa rozpadne?

eli133
31. júl 2013

ke´d to otočite zasa naspeť take orezane. . tak nerozpadne sa to podla toho patschworku ?? .. alebo to ostane cely vzor??

aduskatt
31. júl 2013

@eli133 nerozpadne, ostane to vcelku , to si potom nafarbis ako chces a das na tortu
a tykaj mi pls🙂)) tu si tykame vsetky

sikag
31. júl 2013

@florentina pivonka je krasny kvet, to je dobry vyber a je super ze je velmi nepravidelny, cim viac radov das tym lepsie a cim strapatejsie tym lepsie. lupienky zahynaj dovnutra. ja idem dnes vecer skusit tiez 😉 tak drzim palce

eli133
31. júl 2013

@aduskatt dobre 🙂) dakujem 🙂) vyskusamm 🙂

jakelina
31. júl 2013

@katkak23 já dělám i obyčejným zoubkovaným srdíčkem. 😉

jakelina
31. júl 2013

@florentina já tady tu vykrajovačku nemám, tak jsem nezkoušela

dm1
31. júl 2013

@katkak23 ja som mala najlepsie skusenosti len so skladovanim v ladnicke a v sacku resp. prelozene na sebe medzi papeirom na pecenie vydrzala mi takto aj 3 tyzdne. Ked som ju nechala vonku vzdy sa rozpadla nevydrzala ani par hodin. Ale niekto tu tusim pisal ze v ladnicke mu aj tak uschla takze chce to asi otestovat na vlastnej chladnicke ako to pojde u mna v pohode

vlada111
31. júl 2013

@mamcas jasné, hneď som vedela o čo ide, máš ho super.

vlada111
31. júl 2013

@mamina1978 supeeeer

elamaslakova
31. júl 2013

@sisix Daj si do googlu retro tv cake , alebo tv cake a je tam niečo možno ti to pomôže

mamcas
31. júl 2013

@vlada111 dakujem moc 🙂
Holky ja to teda necham tak, spravim este to pozadovane jedno, mozno dve a len tie dam na torticku 🙂 ona nech si tie umele da kam chce 🙂 tak a hotovo 😀

elamaslakova
31. júl 2013

@sisix Alebo ešte niečo takéto http://tortyodmamy.sme.sk/node/191333

pristela
31. júl 2013

@florentina zlatino tieto dve mam tou vykrajovackou , mozno aj viac ale nepamatam 😀 toto su moje stareee tortuše 😝

dm1
31. júl 2013

baby prosim help sak ja nic nestiham hladam v 2-ke postup na ten kvet ra... a nieco :D take stred farebny a lepia sa len kolecka dokola nemozem to tam najst a ked neviem ako sa to vola tak neviem hladat :(. robim vodopad kvetov a chcem tam aj nieco ine ako ruze. som sa tesila ze super vodopad kvetov dam rozne farebne pripadne aspon pastelove a kocka ma zrusila len cisto biele pripadne jemnuno zelene listky a este tam maju byt aj vtaky 😝

mamina1978
31. júl 2013

@dm1 Ranunkulus ....... 🙂

mamina1978
31. júl 2013

@dm1 alebo....... ranunculus tutorial ......hladat v Google 😉
napr. toto video 😉

https://www.youtube.com/watch?v=Cs6TWmcVUZI
mamina1978
31. júl 2013

@akapulko , @jenie123 , @daducha @jaja555..... dievcataaaaaaa mam uz doma pre vsetky Paradies creme citronovy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 este som kupila 11 kusov navyse, ak by este niekto chcel, ak nie ostane mne 😀 😀 😀 Lebo vsetko na okoli som vykupila ja 😀 😀 😀 😀 😀 51 kusov maaaaaam 😵 😵 😵 Takze ked mamina pride za dva tyzdne do BA, pobali balicky a posle , tak vam do IP kazdej napisem jej cislo uctu a cenu za postovne . Kto pride osobne tak bez postovneho .Cena bola vsade rovnaka ( 0,79 € ) Juuuj tesim sa , ze som ich zohnala, normalne som mala stresy, ze slubim a nedostanem nakoniec kupit. Ale maaaaaam ich 😵 😵 😵 😵 😵

akapulko
31. júl 2013

@mamina1978 dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem takze v tvojom okoli uz dotortovali s citronmy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mamina1978
31. júl 2013

@akapulko nooooooo ........ dokial nedoplnia zasoby dr. Oetker , tak urcite 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a to moze byt aj dva tyzdne 😲 😲 😀 😀 😀 😀 😀

muffinka8
31. júl 2013

@dm1 u Lorny som videla v postupoch

mia1111
31. júl 2013

@mamina1978 - nestíham všetko čítať, ale vydedukovala som, že si zohnala to, čo u nás niet? Aj ja chceeeeem, moja zlatá, ak máš ešte nejaké voľné, tak si prosím 😵 . Zoberiem 6 kúskov, ak sú voľné 😵

jakelina
31. júl 2013

@mamina1978 zrovna jsem se na něj dívala, kolik je v Německu druhů a u nás prd. 😝 😝 😝

miciatko
31. júl 2013

@mamina1978 ja by som si zobrala tych 11 co mas navyse, peniazky ako poslem na ucet?,lenn mi posli cislo uctu , dakujem

dm1
31. júl 2013

kocky krajkove davam do pozornosti ze uz maju aj u nas v dubnici opat tie krajky martelato ale isli s cenou hore 3 pasy po zlave 10% vychadzaju cca. 25e co je inak tiez fajn cena maju motyle aj kvety http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/sablona-m...

mamcas
31. júl 2013

@mamina1978 ja zoberiem ten zbytok 🙂 a som z BA 🙂 ak ma teda niekto nepredbehol 🙂 kujeeem