Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
12. jún 2011

@mizulienka galanteriach aspon ja kupujem tam....alebo obchody s dekoráciami.

mizulienka
12. jún 2011

@dajna11 dakujem, popozeram nieco 🙂

dajna11
12. jún 2011

@mizulienka inak ozaj aj v kvetinárstvach zvknu mávať krásne stuhy...ak teda nechceš látkovú,maju krásne vzorové...ja som kupovala ked som robila jarný veniec...bola taká kvietková,ako látka alebo čo,široká.....

mizulienka
12. jún 2011

@dajna11 to ma inac tiez napadlo, my byvame na dedine a nemam auto, takze neviem, ci budem mat moznost ist do galanterky, ale kvetinarstvo tu mame...skusim pozriet :0) myslis, ze taku stuhu mozem dat aj na tu trubickovu tortu, asi ano, ze? 😉

dajna11
12. jún 2011

@mizulienka no to čo som kupila ja sa ako používa na dekorácie do vencov,do tých všelijakých kytic zo sušených kvetov...je to akoby látka taká naškrobená,predávaju to v kotučoch,aj na vianoce také kupujem do svietnikov alebo ako ozdoby na stromček.....su krásne tie stuhy a isto ju možeš dať na tortu....

mia114
12. jún 2011

moje nocne vytvorene postavicky 🙂

zuzana124
12. jún 2011

ahojte baby, tak ja sa nestačím diviť koľko krásnych dielok tu opäť pribudlo, už som aj podávala "páči sa mi" a pridávam svoju včera dokončenú tortičku

bzucinka2
12. jún 2011

@vlada111 tak uvidime, ci sa ozve este a ked nie, tak nic 🙂

@dadka212 super vyzera a urcite aj chuti 🙂

@lusil2005 krasne lalie 🙂

@mia114 uzasne, perfektne postavicky 🙂

@pristela ta PSP je krasna a ako si robila tie fodricky okolo, ze su tak rovnako tie obluciky? 🙂
@lusil2005 ja robim tiez tak a vzdy je super 🙂

bzucinka2
12. jún 2011

@dm1 krasne, ale rajo nema chybu, to si tam tie postavicky kreslila? 😉
@katy1979 uzasne 🙂
@dendy1 kamoska zamrazovala moju na 2 yzdne a po rozmrazeni vraj bola uplne v pohode 🙂
@mizulienka stuhy by som kupovala v galanterii, nie? 🙂

gumkacka1
12. jún 2011

babulky, viete mi poradit nejake stranky, kde by som si mohla stiahnut nejake sablony napr. macka pu, krtka, hello kitty, atd.? Ja som googlila, ale nic poriadne som nenasla. 😒

gumkacka1
12. jún 2011

@lusil2005 krasne lalie, to ako si robila?

pristela
12. jún 2011

@bzucinka2 mala som doma kovovu formicku taku malu na kvietok trojlupienkovy-3obluciky, som ho rozstrihla dala do roviny a s tym som vykrajovala, pak som este tie obluciky presla valcekom, viac nakrojila nozikom a bolo, pak som kazdy oblucik este na torte dotvarovala kosticou 😉

lussy23
12. jún 2011

@zuzana124 - krásna tortička
@mia114 - krásne postavičky
@lawli - krásne torty
@katy1979 - krásnučké tortičky
@eliska22 - veľmi krásne torty
@dm1 - nádhera
@79zuzana - veľmi krásnučká tortička, jednoduchá a krásna
@vinka waw nádhera
@pristela - prekrásne tortičky
@mia114 - to je prekrásne
@lusil2005 - nádhera
@dadka212 - krásnučká

lusil2005
12. jún 2011

@gumkacka1 viac - menej podla tohoto postupu http://www.tortyodmamy.sk/kalia-0, ale trosku som musela improvizovat 😅

79zuzana
12. jún 2011

@vinka 🙂 ahoj, ano, zijeme v Irsku uz par rockov so svojou rodinkou 🙂 a ta skupina co som pisala je vysivacia ... teda par zienok co vysivame krizikove vysivky, piseme si, radime a vytesujeme sa zo svojich dielok. vysivanie je moja najvacsia mania.. teda po peceni... vlastne ani neviem co je viac 😀 😀 😀

79zuzana
12. jún 2011

@mizulienka nadherna krtkova 🙂 ani neukazujem manzelovi, on ma strasne rad krtka a urcite by chcel taku na meniny 🙂 🙂 🙂 taka dobra este nie som, takze radsej len potajomky chvalim 🙂

79zuzana
12. jún 2011

@mia114 ake nadherne figurky... snad uz naberiem odvahu aj ja a skusim si to raz 🙂

reruna
12. jún 2011

@jajuuus jak "klekne"? Já když mám čas, tak upeču jeden den a druhý ráno naplním a večer potahuju, ale už jjsem dělala i tak, že třeba byl dort v ledničce jen 2-3 hodiny a potahovala jsem, nikdy nijak neklesl nebo se nesesunul... ale většinou se rychle snědl 🙂

reruna
12. jún 2011

@bubbles jestli nechceš máslovou nápln tak zkus jogurtovo šlehačkovou - je moc dobrá, 2 ovocné jogurty Hollandia smícháš s 250 ml ušlehané šlehačky (s 1 ztužovačem), přidáš 1-3 vanilkové cukry podle chuti a vmícháš 1 želatinový ztužovač za studena připravený podle návodu. Tento krém nedávej pod marcipánový potah, ale čokoládová poleva by na něm měla být v pohodě, nebo vrch dortu potři jen máslem s cukrem, marmeládou nebo nutelou

reruna
12. jún 2011

Děkuji všem za líbí se mi k dortu, na svatbě se taky všem hrozně líbil, ještě čekám, jak jim bude chutnat...
Přidaly jste sem strašně moc krásných dortíků, už jsem i dala liky, doufám, že jsem na nikoho nezapomněla
@mizulienka fakt krásný je ten krtek 🙂

akme
12. jún 2011

@lusil2005 ľalie máš nádherné
@mizulienka ti že si začiatočník a torty profesionálne 🙂
@dm1 tá k 60-tke je nádherná
@jajuuus ja tiež poťahujem až na druhý deň

dm1
12. jún 2011

baby dakujem za like a komentare 😵

@bzucinka2 postavicky su vyrezavane z hmoty na tom mlieku. zvacsila som si obrazok do rozmeru torty a podla toho robila a potom sup na tortu. bolo velke 40x20 a malo 5kg 😝

alti
12. jún 2011

ahojky šikulky, zase nádhérné dortíky jste vytvořily všem velkou pochvalu a jedničku s hvězdičkou a můj velký obdiv! 😵 Já jsem poprve dělala na objednání dort a fakt dost velký stres, aby to dobře dopadlo, pořád jsem všechno kontrolovala a nervovala jestli se bude líbit - vůbec mě to pečení nebavilo a na kšeft už dělat nebudu jen pro radost rodince a už vůbec nechápu jak zvládáte jich udělat za týden tolik... Opravdu velký obdiv všem cukrářkám. Ať se nám daří a máme z toho jen radost!!! 😀

mizulienka
12. jún 2011

@akme dakujem si mila 🙂
dakujem aj vam vsetkym za "lajky" 🙂

lussy23
12. jún 2011

@alti - krásne tortičky 🙂

rivatha
12. jún 2011

Dievcata, ahojte! Sa tu nedavno pisalo o slahackovych kremoch. Ja som slahacky zohriala po var s roznymi cokoladkami a nechala vychladnut do druheho dna. Potom som dala stuzovac a slahala, no s niektorou sa mi stalo, ze sa akoby trosku zhrckavel ci co 😕 Mala som dat do misky najskor stuzovac, a potom vliat slahacku? Ci slahat az chvilu po vybrani z chladnicky? Neviete, cim to bolo? Ci nahoda? Mi to vrta v hlave a ked ste sa nedavno bavili o tej slahacke s bielou cokoladou, tak mi to napadlo, ze sa musim opytat, ci sa vam to vzdy pekne podari. Aby som bola poucena, ked budem zasa raz robit. Lebo zatial som rozhodnuta stuzovat nedat pre istotu 😅 Nemam ho uz rada, hnupa 😝 😀

rivatha
12. jún 2011

A ozaj, skusala som do takej "obycajnej" nepotahovanej torticky pre nas tvarohovo-jogurtovo-smotanovy krem so stuzovacom za studena. A teda s nim sa robi paradne a super to chuti. Lahulinky teraz na leto. A s jahodami, no mnaaam 😝 Vdaka za vase inspiracie 🙂 Citam obcas a obdivujem dielka, no nepeciem tak casto, aby som mala cim prispiet. Hadam nevadi 😉 Napadov a planov mam uz vela, tak sa tesim na dalsiu prilezitost tortickovu 🙂

dajna11
12. jún 2011

@rivatha ja ked som robila takúto šlahačku...parížsky krém...nedávala som stužovač,bo samo to už dobre držalo....ale raz som robila tak,že som do horuceho dala roztopiť trošku masla a jeden žltok zamiešala a to by malo byť vraj trvácnejšie...ako celkovo krém,ako len taký šlahačkový....tak neviem,ale chutil skvele aj ten.

alti
12. jún 2011

@lussy23 jsi moc milá, že vždycky adresně chválíš je to příjemné a obdivuji jak na nikoho nezapomeneš ! 😵

jakelina
12. jún 2011

Holky nemám šanci dočíst, měly jsme sraz maminky tady z koníka v jednom kempu na celý víkend. Takové bojové podmínky, bez pitné vody atd. Tak jenom všem chválím fotky dortů. 😉