Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
17. jún 2011

@tica krasne torticky 🙂
@anjelicek26 peknucka torticka:o) aj ruzicky sa ti podarili:o)
pojdem si vas precitat, aj ked dnes som nejaka total unavena, akurat som dorobila torticky a staci mi na dnes 😝
tu su moje dnesne

reruna
17. jún 2011

@anjelicek26 krásné růžičky, takový postup jsem ještě neviděla, mám takové podobné vykrajovátko, ale maličké, někdy vyzkouším a jestli můžu poradit, tak si kup tohle a budeš mít pak krásně vyhlazený potah http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...

jakelina
17. jún 2011

@mia114moc hezké, jak jsi upevnila ten měsíc a jak ho vyztužila??? Vypadá to moc hezky 😉

mia114
17. jún 2011

@jakelina dakujem 🙂 no spravila som z dvoch kusov a medzi ne som dala spaidle 😉

jajuuus
17. jún 2011

kočky, samé liky zas dávam 😵 nádhera! 😉 len kedy vás už dočítam... 😅
pridávam svoju nočnú... 😀

jajuuus
17. jún 2011

babulky, prosím vás, viem, že sa to tu písalo už asi milión krát, ale chcem skúsiť tú plnku - šľahačka s čokoládou...
takže si dám ohriať šľahačku a do nej nalámem čokoládu, pomaličky rozpustím... keď bude hotovo, nechám to vychladnúť a šupnem to do chladničky? či ako? a vyšľahám zajtra? môžem dať Milku čokoládu? 😅

weirdo
17. jún 2011

@anjelicek26 - klobuk dole 😉 . Mas aj tu sadu z videa?

jakelina
17. jún 2011

@jajuuus ano můžeš udělat tak jak píšeš. Můžeš dát Milku, taky to s ní dělám.

jajuuus
17. jún 2011

@jakelina ale malo by to byť asi úplne vychladnuté, predtým, ako to dám do chladničky, že? 😅

jakelina
17. jún 2011

@jajuuus a dort je parádní, sama jsi vymyslela nebo se někde inspirovala?? Takový jsem ještě neviděla. 😉

anjelicek26
17. jún 2011

@weirdo - mam take 4 kvetinky, co sa daju tak rozvalkat trochu ine ale ked to vykrojis, je to presne ono. A dakujem za pochvalu, mna to strasne bavi, len komu mam torty robit (????)... väcsinou proste neni prilezitost 🙄

jakelina
17. jún 2011

@jajuuus ano, vychladlé a šlehej až ráno, kdybys náhodou dělala noční šichtu a chtěla šlehat po půlnoci 😀 😀 😀

jakelina
17. jún 2011

@anjelicek26 taky hledám příležitost, abych mohla upéct dort.

mia114
17. jún 2011

@jajuuus super torta

jajuuus
17. jún 2011

@jakelina ďakujem aj za radu, aj za pochvalu 😉 nie, to som len improvizovala 😀 tá sova a tie čierne trojuholníky nad ňou, tak to je symbol Lesníckej fakulty vo Zvolene, no a zvyšok som "dotvorila" 😀
no dnes už veru nočnú nejdem ťahať, len ešte asi tú šľahu urobím a idem spať konečne... po včerajšku som zas nevyspatá a akosi ma chrbát bolí 😀 ale dostala som za ňu 5€ tringelt, tak som happy!!! 😀

jajuuus
17. jún 2011

@jakelina my ideme mať deň otcov v nedeľu... nemáte aj vy teraz tento sviatok? by si mala príležitosť 😀

ada9557
17. jún 2011

Ahojte.nemáte niekto uložený link alebo foto na nejakú tortičku s pretekárskym motívom???Chcem upiect drahému tortu na pretek ktorý organizuje.Formuly už mám ale zlyhala fantázia 😅 😅 😅 Ďakujem 😀

jajuuus
17. jún 2011

@jakelina a ako dlho to chladne? aby som náhodou nezaspala pri tom 😀

weirdo
17. jún 2011

@anjelicek26 - deturencom 😅 . Alebo susedkam, ked je nejaka oslava, hm? Ked Ta to bavi a tak Ti to ide, bola by to skoda nevyuzit 😵

anjelicek26
17. jún 2011

@weirdo - len suseda od oproti pecie profi - zivi sa tym - torty, si bude mysliet, ze jej leziem do remesla - a to fakt nechcem 🤐 Ale slubila mi, ze mi nejake veci poukazuje, tak sa tesim 😵 Zatial mam moznost piect kazdy tyzden tortu do miestneho kostola ako dar, takze asi sa chytim toho 😅

jakelina
17. jún 2011

@jajuuus chladne to do rána, ale jestli na to budeš foukat, tak to bude dřív 😀 😀 😀

jakelina
17. jún 2011

@jajuuus den otců, to ani nevím. No ale o víkendu jsou všichni doma, to asi nic neupeču 😒 Jedině bych musela čekat až manžel usne a péct v noci 😀 😀 Ale vážně, v kalendáři nic není, dívala jsem se a my to neslavíme.

jajuuus
17. jún 2011

@jakelina 😀 😀 😀 ale myslím pred tým, ako to dám do chladničky 😀 lebo teplé ani letné to tam asi nesmiem dať... či? 😀

jakelina
17. jún 2011

@jajuuus takové vlažné můžeš. Chceš jít spát, že jo. Klidně to tam dej. 😉

jajuuus
17. jún 2011

@jakelina jo jo, odhalila si ma, rada by som išla spať dnes skôr... normálne sa na to teším... som málo spala túto noc 😀

jajuuus
17. jún 2011

@jakelina uvařeno mařeno 😀 počkám a idem spať 😀 som na to strašne zvedavá.... dúfam, že budú mať zajtra v obchode banány 😵

fopardi
17. jún 2011

@janulkamartinko nakoniec som to urobila tak že som orezala celu tortu a nanovo ju potrela tak sna dto tam neude citiť lebo ja mam nos jak pes
no ale teraz reišim či torta vydrži do zajtra v neroztečenom stve -nemam z nej dobry pocit asi preto že mi na nej tak zaležalo no uvidíme už s tym aj tak nič neurobim

mrka2
17. jún 2011

ahojte, tak ja som narychlo este zbuchala torticku pre manzela na den otcov,kym nie je doma, lebo robi nocne 🙂 zajtra rano (teda uz dnes) si najde prekvapko s milym odkazom v chladnicke 😵 nevadi,ze den skor... 😝 😅 tu som si kooonecne vyskusala tu vyskakovaciu metodu a aj mramorovanie, to nie je podla mojich predstav,tak ale na prvykrat to celkom ujde. dobru noc 😔

duplicka
17. jún 2011

@mrka2 😉 😉 krasna 😉 😉

dm1
18. jún 2011

@mrka2 ta je krasna!