Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
24. jún 2011

@fogpi ja si vzdy vazim hmotu na tortu, ja vzdy davam cca 900g na 23cm, teda odvazim si a rozvalkam ju a potom ked ju dam na tortu a vyhladim tak mi vacsinou ostane este z nej cca 300-400g, tazke pouzijem tak 500-600 na potiahnutie.

mia114
24. jún 2011

@fogpi tu je taky rozpis kolko hmoty na torty
http://www.tortyodmamy.sk/content/pre-zaciatocn...

yamahafazer
24. jún 2011

moje pivo slane no hruza akurat mam nervy nan lebo tam sa minie hrozne pomazanky na penu a este som nemala bielu tak je aj paprikova a ten syr hrozne presvita a este same len dierkovane unas predavaju 😠

@dm1 ty si to pivo piekla tortu alebo zrezavala z toustovych chlebov?

mizulienka
24. jún 2011

Moja dnesna 🙂

petusko
24. jún 2011

@yamahafazer nema chybu pivecko 🙂 este jedno original capovane k tomu a mnaaaaam 😝 😀

petusko
24. jún 2011

@dadka212 myslis tak ako mam ja na tej torte s orchideou?

petusko
24. jún 2011

@lussy23 na tu holubicu mam formicku 🙂 😉

dm1
24. jún 2011

@yamahafazer
@lusil slana sa robi z toustovych chlebov omazava sa pomazankami a preklada sa to podla chuti - salama, salaty ...... Na pivo aj na prsa som zriezala tiez toust.chleby. da sa aj orezat korka z normalneho chleba a dat ten alebo baby pecu aj chlebove cesto vo forme na pecenie. Ja pod penu na pivo davam zbytok salatu co spravim parizskeho tak potom to uz len zakryjem tou natierkou ako penu ale aj tak sa toho dost mnie veru

dadka212
24. jún 2011

@petusko ano tú myslím, čo je napísané Martinka, ja mám takú kurzívu ale len lištu, kde prichádzam o nervy a je ešte jedna písmená sú tiež kurzíva ale nemusíš pracne vykrajovať cez fóliu a potom skalpelom ale to normálne vypichneš-vytlačíš ako tie kvetinky a podobne...

petusko
24. jún 2011

@dadka212 tak to neviem, bo Martinka je tiez len lista kurziva velka 😅 ja mam potom este jednu naznacovaciu, co sa priamo do hmoty vytlaca, na liste sa posklada slovo a otlaci sa.

dadka212
24. jún 2011

@petusko myslela som normálne tú kurzívu, mám lišty malú aj velkú, ale zle mi to ide je to velmi pracné a kamoška mi ukazovala ona má tiež takú lištu, to vykrojí netreba ani fóliu nič a vytlačí z lišty...ja len že či nevie niekto link aj v čechách keby to bolo pre mňa nie je problém...

dm1
24. jún 2011

@dadka212 aj ja mam take a normalne sa mi cele pismenko vytlaci nic nemusim skalpelom obriezat akurat vypichovat sparatkom stredy pismeniek ak su ide to samo chce to len cvik a mat to ozaj na tenko

lusil2005
24. jún 2011

@dm1 ufff, znie to rovnako chutne ako to vyzeraaaaaaa!!! 😀

lusil2005
24. jún 2011

baby nikto ten zeesan nepouzivate? nemate s tym skusenosti? 😕

dada78
24. jún 2011

@dadka212 dnes som skúsila písmenká robiť tak,že som ich otlačila do MMF nie úplne že by sa hneď vybrali von a nechala som to obschnúť, potom som to kosticou - takou ako nožík vykrojila a išlo to celkom dobre.
dneska som robila krstinovú a malý mal záujem tiež sa zapojiť, tak rovno ako som dala poťahovku, tak mi tam strčil prsty, našťastie sa to zakrylo košieľkou 😵

mima595
24. jún 2011

@dadka212 - ja som ju myslim, videla u Kovaca v cukrarskychporebach.eu...ale už ju tam nema...myslim, že stala cca. 7E

fogpi
24. jún 2011

@lussy23 ďakujem , jasné že je dôležité aby sa páčila, len a keď aj ja som spokojná z výtvorom je to ešte lepší pocit, aj keď som bola veľmi šťastná že synček bol spokojný 🙂

jakelina
24. jún 2011

@lusil2005 já nepoužívám, ani nevím kde nakoupit. Tady nikde nemáme prodejnu, ale dávala mi ochutnat jedna paní co jsem se s ní seznámila na Dortománii dort a měla tam ten višňový frutafil a bylo to výborné. U nás musíš mít živnostenský list, když tam chceš nakupovat.
http://www.zeelandia.cz/

jakelina
24. jún 2011

Teda když chceš nakupovat přes internet.

katulkaaaaaa
24. jún 2011

baby dakujem za laiky 🙂
@petusko krasne ako si robila tu loptu?da sa to v pohode?mna caka utorok voleybalova uz teraz mam z toho des....odovzdala som dnes druhu a tretia je v chladnicke,poviem vam mam dost,prvy krat som robila tolko na jeden den...zasluzene peniaze 😝

katulkaaaaaa
24. jún 2011

@mizulienka nááádherna ti mas tie postavicky ,auticka...v tomto si fakt sikovna 🙂

katulkaaaaaa
24. jún 2011

@mrka2 perfektna motorka,wau

jakelina
24. jún 2011

@mizulienka krásný dortík, ty se vyhraješ s postavičkama. 😉

@katulkaaaaaa ty si mákneš a doma malé děti. Obdivuju. Až budeš dělat balon tak se určitě podaří. 😉

kukucka26
24. jún 2011

@evena ahoj prosim t a moj malinky bude mat 20 rok prosim ta o postup recet na to krasne auticko aj ako ho rezes vdaka

broucek2
24. jún 2011

tak jsem se uklidnila, mamka špatně spočítala počet vajec na tu svatební. Teď jsme to přepočítávali a bude z cca 45 vajec. UUUFF

broucek2
24. jún 2011

@vlada111 tady jsou nějaké, co jsem si pro inspiraci stáhla. Nevím ani, kdo je vyráběl

dadka212
24. jún 2011

@mima595 áno tú myslím, ďakujééém 😵
aj ostatným kočkám ste úžasné 🙂

ja som práve dokončila Nema

mizulienka
24. jún 2011

@dadka212 ten je perfektny 🙂 ty si mala kolko tort tento tyzden, stale nejaku pridavas 😀

mrka2
24. jún 2011

@katulkaaaaaa krasna! mne prisli vcera tie motyliky 😉
@dadka212 ten je naaadherny!!! to by som ani nakrajat nemohla 🙂