Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
10. aug 2011

@dadka212 - fakt? No tak to ho skúsim zajtra rovno kuknúť... ktorý je to?- ten Maribel, či iný? Až nekúpim zasa nejakú blbosť 😅

dadka212
10. aug 2011

@mia1111 jéjda neviem teraz ktorý to je ale je tam tuším 50% ovocia a stojí 1,59 akurát včera som vyhadzovala posledný pohár...

mia1111
10. aug 2011

@dadka212 - aj to mi pomôže, zas 10druhov ich tam určite nemajú 😀 . Ďakujem 😉

dadka212
10. aug 2011

@mia1111 tento má najväčší obsah ovocia a je to taký trocha vytvarovaný pohár a biely vrchnák...ani za svet neviem značku...

lucula73
10. aug 2011

@mizulienka opísané,ďakujeeeeeem,vyskúšam 😉 .
A ten tvaroh z lidla....minule som na ne pozerala,to sú nejaké odtučnené tvarohy?lebo len tuším 2,5 % tuku mali,či nie?aby som vedela,ktorý kúpiť 🙂

mia1111
10. aug 2011

@dadka212 - hej, tak to bude ten maribel, ten má tvarovaný pohár, mali sme tuším marhuľový a malinový. 😉 .Ešte raz dííííík 😉

dadka212
10. aug 2011

@lucula73 ja som robila ten krém z tvarohov z lidla a kúpila som jemný v papierovom obale ako maslo a druhý v takom priesvitnom ako parenica a super boli 🙂 ale teraz dávam už len hrudkovitý, miešam kým je plnka taká krásne vyšlahaná samozrejme hrudky sú tam, ale to mi chutí 🙂

mizulienka
10. aug 2011

@lucula73 ja kupujem 1 ten modry rajo a druhy hocijaky kremovy aky najdem 🙂

mizulienka
10. aug 2011

@dadka212 mne praveze tie hrudky vadia, ja to este ponornym mixerom do hladka...ale rozmyslam, ze nabuduce dam obidva tvarohy kremove, to by neal byt problem..

mrka2
10. aug 2011

ahojte, prave som dokoncila torticku pre mojho prcka k narodeninam,ale poviem vam, ten bordel som upratovala asi hodinu a to mam umyvacku 😝
dakujem @daducha za inspiraciu, trosku som si to pozmenila 🙂

lucula73
10. aug 2011

@dadka212 však to som chcela vlastne vedieť,či majú hrudky alebo nie 🙂 ,musím aj na nabehnúť do lidla 😉
inak čo som si tu všimla,veľmi veľa vecí tu používate skor z lidla...ale je fakt,že sú cenovo výhodnejšie 🙂 .Ja nepečiem až tak veľa,pre rodinu a občas kamoškám,ale teraz sa mi nakopilo trošku viac oslávencov,taak skúšam plnky,korpusy,ozdoby... 😀 .a s ničím nie som spokojná 😖

dadka212
10. aug 2011

@mizulienka ja práve tie hruky môžem potom mi to chutí ako tvaroh, každém niečo iné chutí tak asi sa budem aj ludí pýtať...ale čo som robila dalmatínca tak som robila takto a vraj torta zožala obrovský úspech aj doma na oslave aj v práci lebo im kopa zostala....

dadka212
10. aug 2011

@lucula73 je to lacnejľšie ale hlavne mi prídu aj kvalitnejšie 🙂 ja tu mám vedla seba lidl a tesco takže niečo chodím tam a niečo tam 🙂

lucula73
10. aug 2011

@mrka2 prekrásna,maličká bude mať isto radosť.....a všetko najlepšie jej prajem 😉

dadka212
10. aug 2011

@mrka2 krásna torta a aj farby si krásne zvolila 🙂

mrka2
10. aug 2011

@lucula73 dakujem krasne 😵
to este tolke nespite? tak aspon nie som sama nocny vtak 😔

mrka2
10. aug 2011

@dadka212 vdaka. manzel isto povie, ze mohla byt viac farebnejsia,ked pride z roboty,ale takto to je podla mna akurat.

dadka212
10. aug 2011

@mrka2 mne sa hrozne páči ružová v kombinácii so zelenou 😵 naozaj krásna torta celá aj levík 🙂

mizulienka
10. aug 2011

@mrka2 paradna, tak to sa zajtra bude oslavovat, vsetko najlepsie prajeme 🙂 kedy je mala narodena? moj starsi bude mat 14.8. rok...teraz neviem, ci mam upiect tortu teraz, ked ideme za dedom, alebo az ked sa vratime...co myslite?

lamps
10. aug 2011

@mrka2 veľmi milá tortička, Nelke všetko najlepšie k narodeninkám 😅 😅 😅

dm1
10. aug 2011

@mizulienka ja robim ked klasicky piskot tak na kazde vajce 40g cukru a pol.muky, a lyzicu vody + PDP. Ak davam kakao tak tolko gramov uberiem na muke. Ked orechovy tak to robim z TOM jedneho receptu na tortu orechova torta co tam je a tam sa do cesta dava namiesto vody kava aj so sosom mnam 😝 . Mramorovy robim uz len na vyziadanie - myslim ten original. Ale chcem skusit mramor urobit z toho klasickeho piskotu co robim tak snad na moje narodky sa k tomu dokopem

mrka2
10. aug 2011

@mizulienka no mala je 12.8. ale jedna babka a spol. pride zajtra a druha v piatok,lebo minuleho roku boli vsetci naraz a som myslela,ze sa zosalim. tak som lietala ako sip a nic som neoddychla 😝 tak som si to toho roku podelila. no upec teraz a zoberies aj dedovi,nie?

dm1
10. aug 2011

@lucula73 ono nejde tak ani o cenu ako aj kvalitu napr. cokolada z lidla nema pre mna konkurenciu - teda mozno este ta z kaufacu tiez je 50%-tna tusim

mizulienka
10. aug 2011

@mrka2 plan bol, ze upeciem a vezmeme to tam, tam mu zablahozelame a tak....ale ked pridee domov, musime pozvat vsetkych jeho kamosov a to bude zasa oslava, tak na tu budem asi znova robit nejaku tortu

mrka2
10. aug 2011

@mizulienka no vidis, aspon mozes urobit 2 a sa vyblaznit 😉

mia114
10. aug 2011

ahojte, babay uz nechcem robit nikdy postavicku zeusa, des a hruza, som sa sim prplala snad hodnu a pol a aj tak vyzera jak blby a blbsi 🙄 😀 😀 😀
Inac ja som dnes piekla korpusty, jeden v 26cm forme so 5vajec a ma ledva 5cm:o( tak som potom piekla este dva v 18cm so 4vajec a je vysiky 7,5cm, tak nabuduce musim asi v tej 26 robit aspon so 6-7vajec 😕 to uz je celkom dost nie?

dadka212
10. aug 2011

kočky odkial máte orechy?

dm1
10. aug 2011

@mia114 ja tak bezne peciem zo 6-7 vajec v 26 😝

@dadka212 zatial sa mi dari kupit od susedovcov alebo znamych co maju nasi ale to len pre nas a pre znamych cudzi si pekne krasne nosia orechy sami 😉

mrka2
10. aug 2011

@mia114 ja v 26-ke robim zo 6 vajec. robim mramorovy korpus

mia114
10. aug 2011

@mrka2 krasna torticka 😵
Inac ja kupujem uz snad vsetko v lidli na pecenie, mne sa tam tiez zdaju vyrobky kvalitne.