Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

czechzuzanaba
5. okt 2011

@katy1979 no asi takovou cokoladovou, co je takovy sacek, co se da do teple vody, a pak rozmaze na dort a to ztuhne potom....

rogerka
5. okt 2011

kocky, ja vas tu smirujem uz pomaly rok a tak nenapadne sa vam sem votriem 😅
@czechzuzanaba figurky maju aj v niektorych cukrarnach, napr. u nas na trnavke maju vacsinou celkom pekny vyber. na dlhych dieloch som bola dnes a nic moc tam teta nemala. a v kauflande maju take zapichovacie akoby na sparatkach alebo aj take podobne ako tortove oblatky, len je to na takej cukrovej hmote.

czechzuzanaba
5. okt 2011

@katy1979 aha, super. tak este naky gel potrebuju pry. No snad mi to na tu polevu pujde. Diky moc za rady 🙂

pristela
5. okt 2011

@zdenallicka no teraz už nič 😀 nech ťa tortové oplátky opatruju zajtra, ked ju budem šlahať 😀 , ale nie prdel si robim 😀 som stastna, ze mi niekto poradil, si poklad!!!!

mizulienka
5. okt 2011

dakujem dievcence za rady 🙂

czechzuzanaba
5. okt 2011

@rogerka diky, tak zkusim aj ten Kaufland 🙂

jakelina
5. okt 2011

@czechzuzanaba nebo nahoru dortu na tu polevu vykrájej normální vykrajovačkou co máš na cukroví nějaké kytičky a srdíčka. Dají se použít i vykrajovátka co mají děti na plastelínu a jméno nějak umotáš z válečků hmoty. Trochu marcipánu na ty ozdoby si můžeš koupit v obchodě. Mají ho už i zabarvený a bývá to u pudinků, kypř. prášků a takového zboží.

hobitkova
5. okt 2011

holky, mám dělat poprvé 2 dorty ne pro sebe, ale pro sousedky, poradíte mi o kolik peněz bych si jim měla říct, aby to nebylo blbé? jasné, že určitě za suroviny plus i něco za práci? díky

jakelina
5. okt 2011

@hobitkova co tu holky psaly, tak 10 euro za kilo, tak to máš 250 korun

lawli
5. okt 2011

@marci2305 Veeeľka vďaka 😉

mia114
5. okt 2011

ahojte
akurat som dokoncila torticku na zajtra, este ma cakaju robit dake postavicky auticok.

broucek2
5. okt 2011

@nikanika28 úžasné dorty

rogerka
5. okt 2011

potrebujem poradit. zajtra peciem stvorec 26x26cm a chcela som plnit cokokremom od @reruna (ked uz sa tu tak velmi autorizovalo 😕 ) 2 slahacky, 200 g cokolada, cukor, kakao, 250 maslo. mam urobit dvojnasobnu davku ci bude stacit 1,5? tazka dilema, prosim poradte

zdenallicka
5. okt 2011

@pristela Zítra jsem v práci, musela by sis mě najít..😀 (a děti by mě snad ochránily..😀)

gagarinka
5. okt 2011

ahojte, hľadám si nejaké inšpirácie na muffiny s marcipánovými ozdobami synovi do škôlky a naďabila som na toto http://www.bizymoms.com/cart/careers/e-books/ca...
Keby ste si niektorá chceli naštudovať o podnikaní s pečením. Aj keď je to asi skôr pre začiatočníčky, vy ste už zbehlé a máte svoje know-how 😉
Držte sa 🙂 V novembri budem piecť tortu pre mamu, tak sem dobehnem ako na koni 😀

vlada111
5. okt 2011

@adamira a čo keď jej nieto priniesol foto tej tvojej a chcel takú istú? To ti nenapadlo? ☹

vlada111
5. okt 2011

@adamira to nie je o tom, čo som vymyslela, ale čo dokážem urobiť z marcipánu 😵

vlada111
5. okt 2011

@katy1979 urob si lepavú hmotu z vody a marcipánu a potri tým spoj a zlep to.

mizulienka
6. okt 2011

@lusil2005 ty si robila pnik, potahovala si to cokohmotou, alebo si davala cokoladu?
viem, ze niekto tu raz daval taky recept z MMB ze na parez, bol tam recept na piskotu, ale aj postup, ako robila taky coko pnik...mate to prosim niektora? dakujem.

sofi07
6. okt 2011

@mizulienka jeej Lucka, dakujem krasne, som poukladala vsetko 🙂

sofi07
6. okt 2011

@lusil2005 smartflex flower, jednoznacne najlepsia hmota na kvety 🙂

sofi07
6. okt 2011

@maca77ta je krasna, len ja musim nieco vymodelovat, aby jej to potom aspon chvilku zostalo 🙂

mizulienka
6. okt 2011

@yamahafazer myslim, ze nieco take to bolo, dakujem 😉 viem iba, ze tam niekto ukladal take platky cokolady okolo pna...

lussy23
6. okt 2011

@mia114 -tá je krásna

reruna
6. okt 2011

@rogerka já bych řekla, že ti to bude stačit na 2 vrstvy, ale záleží kolik jste zvyklí dávat krému... ale klidně udělej více, dá se prý zmrazit, kdyby ti zbylo, já to sice nezkoušela, ale prý to jde a mimochodem - ten recept ani není původně ode mě, já ho mám od @daducha, která sem taky chodí
Holky co blázníte s tím kopírováním apod. já mám taky uložené obrázky dortů pro inspiraci, a když to není přímo podepsané na tom obrázku, tak vůbec nevím, čí to byla fotka... ale teda většinou nedělám úplně stejné kopie, protože nejsem tak dobrá 😀 Holt když to dám na net, tak musím počítat s tím, že to vidí spousta lidí a chce to napodobit, pokud to teda je hodné napodobení - a to by mělo spíš lichotit. Pokud teda někdo je tak hrdý na svoji práci, že nesnese kopírování, tak potom si svoje fotky podepisujte a ještě tam napište, že si nepřejete, aby někdo někdy udělat dort, který se tomu vašemu aspoň vzdáleně podobá..... a mě to přijde prostě nemožné, protože všechny máme skoro stejné pomůcky, tak je logické, že někdy se dorty podobají i nechtěně, na netu kolují fotopostupy, takže i kytky a figurky jsou podobné.... klobouk dolů před každým, kdo dokáže vymyslet něco originálního, ale vždycky bude snaha ho kopírovat....

reruna
6. okt 2011

@mia114 to je nádhera 🙂

katulkaaaaaa
6. okt 2011

baby objednavali ste niekedy teraz od moniky na vsetkopretorty.sk?
@dm1 dani tusim ti ze?chcem nejake farby ma najlacnejsie,neviem za kolko by to prislo

mizulienka
6. okt 2011

baby neviete, kde maju dubove listy? alebo ako by som si ich mohla urobit? par stran dozadu sme o tom diskutovali, tak neviem, ci nebudem len vykrajovat, len s vykrajovackou by to slo sup sup 😉