Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
8. nov 2011

ahojte
dnes sa mi vobec nedarilo, pripiekla som korpus, druhy som nedopiekla dobre ☹
aspon , ze muffiny sa ako tak podarili drobcovi do skolky., maju modnu prehladku sarkanov co vyrobili, tak som mu urobila muffiny.

mia114
8. nov 2011
lukika
8. nov 2011

@jituskak ja som s RDI ešte nerobilas ale baby ktoré robili to tu chválili len na leto tuším nie je dobrá ale nech ti napíšu baby čo s ňou robili

mizulienka
8. nov 2011

@vlada111 Vladi a aku plnku si robila do tych krstinovych?

bzucinka2
8. nov 2011

@lukika to nie su moje vytvory, len inspiracia, ale ja by som tam dala cierne gulicky alebo slamkou vyrobene bodky 🙂

tamichloe
8. nov 2011

@lamps ahojky,pridavam fotky,ako to mam zatiaľ,moja 1,marcipanova torta...vznikli mi take pidi dieročky,čo s tým...mohli by ste mi poradit ako tam niečo napišem,vek,..reku vytvorim z marcipánu čislo...no a zajtra tam samozrejme pojdu margaretky...neviem či sa Vam to pači...radte,kritizujte... 😀

vejinka
8. nov 2011

@tamichloe waw na prvy krat uplne super mne sa vzdy potah roztrhol po bokoch vzdy tam kde sa to ohybalo takze podla mna to mas eno nuno len nabuduce ten krem poriadne uhlad a torta bdue perfektna 😉

tamichloe
8. nov 2011

@vejinka v skutočnosti bol uhladeny,no ale vidiš že na fotke to tak pekne nevyzera 😀 😀

vejinka
8. nov 2011

@tamichloe ale ved je krasna...fakt klobuk dole mne sa taka este nepodarila..naposledy to bola hotova katastrofa ale co tam potom si sikovna to sa musi uznat 😉 ja som tiez zaciatocnik

raci
8. nov 2011

@jituskak taky jsem si ji objednala, zrovna dneska mi přišla domů ale ještě jsem s tím nedělala, takže neporadím jaké to je, dřív jsem dělala ze smartflexu (s tím jsem velmi spokojena) a nebo dělám ten domácí ze sušeného mléka a tto už dělat nebudu, dělá se mi s tím blbě...

katulkaaaaaa
8. nov 2011

@dajna11 ja som tento robila

dajna11
8. nov 2011

@katulkaaaaaa dakujem ti moc 🙂

vlada111
8. nov 2011

@mizulienka Luci ja neviem kedy konečne vyskúšam tú tvoju s maskarpone, lebo všetci chcú Sacher korpus, višne a čoko plnku bešamelovú. Dokonca tá bocianová mala byť punčová a týždeň pred tým bola kamoška u mňa a jedli z mini torty urobenej pre môjho muža a povedali, že chcú takú. No a zase som robila čoko 😀 . Prečo sa pýtaš?

vlada111
8. nov 2011

@tamichloe to je v poho, ale máš tam trošku nerovnosti na bokoch a to potom poťahovka kopíruje. Máš to ale potiahnuté super, len to kopíruje tie korpusy, ale super. Tešíme sa na výzdobu 🙂

mizulienka
8. nov 2011

@vlada111 Vladi ja som tu plnku len skopcila od @lusil2005 😉 ale je fakt vyborna, zatial vsetci velmi chvalili :0)
a aky mas prosim recept na sacher korpus? ja som uz skusala ten tvoj besamelvy a velmi nam chutil...teraz budem robit coko ale chcu slahany nad parou 😕 tak som zvedava

@lusil2005 Luci chcela som sa spytat, ten karamelovy slahany nad parou si robila podla toho receptu od bohusa? isla si presne podla neho? a aky bol? dakujeeem 😉

alex21
8. nov 2011

babulky mate niektora tieto mini srdiecka alebo mini hviezdicky. http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho... Aku maju velkost. Da sa s nimi zdobit aj ked ich zapichnem na dratik okolo postavicky, nieco taketo http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10514600... , alebo su na to male

lusil2005
8. nov 2011

@mizulienka a ja mam ten mascarpone recept od daduchy!!!! 😀 😀 😀 ona je original mascarpone receptar 😀
ja uz neviem ako to ma bohus, ale robila som tak ze dala som upalit 150g cukru na karamel, vyliala na papier na pecenie a nechala ztvrdnut. potom rozdrvila valcekom. nad paru som dala 6 vajec, 150g cukru a ten karamel a slahala 25 minut. po vychladnuti som zamiesala dve masla.

lusil2005
8. nov 2011

@alex21 ja mam tie hviezdicky a tie su na to malicke. 😅

jakelina
8. nov 2011

@tamichloe máš to na poprvé super, vem si něco hladkého a ještě ten povrch trochu uhlaď a super 😉

chita
8. nov 2011

@broucek2 Moc ti děkuji za pár rad, byla jsi jediná kdo se mi tu ozval. Nakonec jsem dělala mramorový korpus, krém karamelový a potahovku z bonbonů.
Myslím, na to že jsem to dělala poprvé to není tak špatné.
Jen mi potahovka přes noc zvlhla a trochu tekla, tak příště zkusím ten recept od tebe.
Ještě jednou moc děkuji.

mariann2
8. nov 2011

@mia114 prosím ťa, napíšeš mi recept na muffiny, podľa ktorého si robila

tamichloe
8. nov 2011

@jakelina ok,jasne,kupovala som aj žehličku.... 😵

tamichloe
8. nov 2011

@vlada111 ok,dakujem

tamichloe
8. nov 2011

@vejinka dik si zlata,vieš o mesiac chcem malej na 1,rôčik,tak to bola teraz skuška,manželovi k narodkam... 😵 😵 😵

zdenallicka
8. nov 2011

@lusil2005 Ty děláš čokoMMF, že? Nějaké rady pro mě máš? 🙂

vlada111
8. nov 2011

@mizulienka ja dávam do toho bešamelového ešte aj rozpustenú čokoládu. Sacher robím tento - http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18317

vlada111
8. nov 2011

@chita naozaj na prvý raz môžeš byť na seba hrdá 😉

ziizii
8. nov 2011

@vlada111 Ahoj 🙂 mozem poprosit recept na tu:čoko plnku bešamelovú?dik

lusil2005
8. nov 2011

@zdenallicka no co ti poradim teta... nic 🙂 normalne roztop cokoladu, ked je roztopena, pridaj tu smotanu a maslo a aromu a cukriky, a top dalej. a miesaj a top. az kym z toho nemas hladku masu. potom to daj dole z pary a vmiesaj preosiaty cukor a vymies. najlepsie robit s tym co najskor, ked to vychladne uplne, zacne sa to trhat. to potom treba zas supnut nachvilu do mikrovlnky a zas je to pekne vlacne.

broucek2
8. nov 2011

@chita ono to zvlhnutí nebude asi jen tou hmotou, ale měla jsi dort blízko zadní stěny lednice a ještě je dobré snížit o cca 1-2 stupně teplotu v lednici. Jinak dortíky se povedly.