Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
17. jan 2012

@marci2305 a tou minnie to není můj dort, právě ho chce po mě udělat kamoška (poslala mi ho mailem)své dceři k 1. narozkám a já se bojím odvážit! Mám za sebou teprve dva dorty a žádný nebyl na patro!Proto jsem chctěla, abyste mi holky poradily, asi jsem to špatně napsala prvně ☹ . Ani nevím, kolik by tento dort měl stát?

lifinka
17. jan 2012

nevíte, kde najít postup na tu minnie???

vera_vila
17. jan 2012

@vixi nevím, jestli už máš recept na karamelový krém, ale nejjednušší je karamelové Salko Tatra vyšlehat s máslem 250-300 g. Případně se dá obyčejné salko 2 hodiny den předem v plechovce vařit a pak ten samý postup... Já jsem dělala karamelový i pudinkový z pudinku Extra Karamel od Dr. Oetkera (1/4 l mléka, celý puding, trochu cukru) uvařit, nechat vychladnout, našlehat a všlehat máslo a nebylo to od toho salkového rozeznat, jen nebyl tolik sladký.

vlada111
17. jan 2012

@mia114 perfektný je 🙂

vera_vila
17. jan 2012

@jakelina Tak to je super, to potěší... Já taky v neděli dostala info, že Kitty se moc líbila a moc chutnala, tak mamce v práci aspoň neudělám ostudu, protože to bylo pro jednu paní k ní do práce... Tak jsem ráda... No a naši mi řekli, že jsem se minula povoláním (na základě toho sněhuláčkového dortu), že až se přestěhuju do domečku, tak mám přestat dělat účetnictví a mám si tam otevřít cukrárnu a péct dorty...

mariann2
17. jan 2012

@mizulienka ja mám cymbid orhid M a tá je len maličká, ale už som si zvykla, tú orchideu v kvetináči som robila bez postupu, nadrotikovala som si orchidejky, floristickou páskou pripevnila k hrubému drotiku a podoprela špajdlou obalenou flor. páskou, listy som napichla po celej dlžke hrubým drotikom /18/ robila som ich podľa živej orchidey, zem som urobila z nastrúhanej čokohmoty, keby niečo, pýtaj sa 😉

lifinka
17. jan 2012

@anibas děkuji 😉

mizulienka
17. jan 2012

@mariann2 dakujem a ako sa to vlastne robi? 😉 ked to vykrojis formickou, tak ten lupen po bokoch aj ztensujes?

lussy23
17. jan 2012

@danciacik - musite si urobiť drôtené očko s priemerom asi 7mm. Tretinu cukru zalejete vodou, asi 1cm nad ten cukor a dáte variť. Keď sa to začne variť, namočíte očko a fúknete. Rozvar je hotový, keď s očka vyjdu bublinky. Hneď horúci rozvar sa vleje do snehu. Tak to robíme my =) Je ale ešte jeden spôsob, že sneh vyšľaháte nad parou.

eliska22
17. jan 2012

kočky nerobili ste niektorá náhodu (alebo nemáte uloženú inšpiráciu) na hlavu koňa, ale nie 3D, ale takého na torte len vyrezávaného 😝 ja som nič nenašla na nete 😖

mia114
17. jan 2012

@eliska22 ahoj, ja som robila tortu s hlavou kona na torte vyrezavaneho, takehoto

mizulienka
17. jan 2012

@eliska22 na TOMe, ked si vyhladas Dasa Capkova ta ma krasne vyrezavane hlavy a tusim aj lenkafab.

mia114
17. jan 2012
eliska22
17. jan 2012

@mizulienka
@mia114 ďakujem Vám kočky 🙂

eliska22
17. jan 2012

@mia114 podľa čoho si to vyrezávala? si si vytlačila nejaký obrázok z netu? či?

mia114
17. jan 2012

@eliska22 no mne poslala babafotku torty vlastne takej istej ako som nakoniec spravila a ja som si zvecsila ten obrazok torty a obkreslila na papier tu hlavu konika a vystrihla casti a potom uz len obkreslila na hmotu a vyrezala 😉

lussy23
17. jan 2012

@mia114 to je krásna tortička @alenv nádherná torta @lusil2005 krásna tortička @mia114 zlatučký je @mailli - krásna tortička @misa1982 waw nádherné a že prvotiny 😲 @jakelina nádhera

pristela
17. jan 2012

holky prosim vas, v niektorom albume na flickry bola torticka a hore mala dve postavicky , dve dievcatka take vo vintage satockach starodavnych , neviem ci tam nebola aj studna-nemate to niektora ulozene? ani za svet to nemozem najst 😠

mariann2
17. jan 2012

@mizulienka dám hmotu do formičky po okrajoch prejdem prstom a oddelím zostávajúcu hmotu, trochu popritláčam, aby bolo žilkovanie výrazné a popritom nahrniem tú hmotu trochu dostredu, aby som tam mohla strčiť drotik, vylupnem z formičky a stenším okraje, tak to robím ja, ale zaujímalo by ma, ako to robí @lusil2005 🙂

dm1
17. jan 2012

@mizulienka jj uz som v praci 😝 . ja robim v kancli tak sa da aj prihlasit cez prestavku. Zatial sa len otukavam snad sa to rychlo

martinex
17. jan 2012

@marci2305 ale bude,len nebude taka syta.... ja aj tak vacsinou tort ak chcem sytejsiu farbu malujem po povrchu

mizulienka
17. jan 2012

@mariann2 da sa to robit aj bez drotikov? ach jaaj ja som si bola ista, ze tentokrat sa drotikom vyhnem a teraz toto 😕

lusil2005
17. jan 2012

@mizulienka ano to je z toho. v podstate som to robila podla tohto: http://www.tortyodmamy.sk/content/orchidea-pomo...

mizulienka
17. jan 2012

@lusil2005 aj ty si robila kazdy lupen na drotiku?

benjik
17. jan 2012

@eliska22 já mám v albu,co jsem dělala dcerce. http://www.facebook.com/photo.php?fbid=24005898...

lusil2005
17. jan 2012

@mariann2 ja to robim tak ze vyvalkam hmotu, vykrojim tou formickou, zozadu prilozim drotik, a prilepim cez neho este kusok hmoty, popritlacam - pritom sa mi otlaci dobre aj zilkovanie, no a potom vyberiem a ztensim okraje.

jakelina
17. jan 2012

@mizulienka na tom drátku to mnohem víc drží a líp se to váže do vazeb i to líp dáš na ten dort. Neboj se toho. 😉

lusil2005
17. jan 2012

@mizulienka skusala som aj bez toho ze kazdy lupen, ale to nie s tou HH formickou. a nepacilo sa mi to az tak. ja mam radsej drotiky, lebo ked to nemam na drotikoch, nikdy mi to lepene dobre nedrzi. tu je bez http://www.tortyodmamy.sk/content/orchidea-pomo...

mizulienka
17. jan 2012

@jakelina ach jaaj, no co uz, ked som si ju kupila, tak musim vyskusat tie drotiky 😕 😕 😕