Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zunajda
22. mar 2012

baby poradte mi....mám robiť futbalovú loptu ( to nie je problém), len požiadavka je na vanilkový krém zo Zl.klasu. Čo by sa k tomu ešte hodilo? Lekvár? Samotný krém mi pripadá obyčajný.

anibas
22. mar 2012

@mariann2 @jakelina tak som zmiešala farebné MMF a PDT v pomere 1:2 cca 100g - úplne zmenená konzistencia, tortu s tým nepotiahnem, drolí sa, ale sloníka som urobila !!!!!!!!

heni79
22. mar 2012

@abriela
Prosím, môžeš ešte raz hodiť link na marlenku? Už tu hľadám asi 20 minút, malá bude o chvíľu hore a stále bez úspechu. Ďakujem.

larah
22. mar 2012

@ajka82 ja som dala po obvode tej krabice tenký pás korpusu,flašu som mala urobenu skor,tak takto som si primerane krabicu zvačšila 🙂

alenv
22. mar 2012

holky tohle je pěkné http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=19&t... už jste to někdo zkoušel?

mamina1978
22. mar 2012

@alenv tak si pozri , co som objavila pred nedavnom aj ja vytienovany kvietok
...iste sa ti bude tiez pacit....kuk 🙂 😉 😉 😉 😉 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵

https://www.youtube.com/watch?v=EWHflEtH3MAhttps://www.youtube.com/watch?v=Ls89mzXPljs
lenocka23
22. mar 2012

ahojte... tak pridavam moj polo-polotovar na buduci tyzden.. mal by to byt vodny skuter... 🙂 ak vas napada nejake zlepsenie, sem s nim... 🙂 (este tam budu sediet dve postavicky, len to musim nechat dobre preschnut..)

mamina1978
22. mar 2012

@lenocka23 je krasny 😵 😵 😵 mozno by pekne vyzeralo nejaky napis alebo cislo ciernou......ale inak bezchybnyyyyyyyy super sa ti podaril 😵 😵 😵

lenocka23
22. mar 2012

@mamina1978 no tie cisla, alebo meno planujem dat, len som sa zabudla spytat na meno oslavenca.... 😝 😀 😀 a dakujem..

timonko
22. mar 2012

dnešná tortička pre kamarátkinu dcérku 🙂

mia114
22. mar 2012

Ahojte 🙂
po dlhom case som tu nakukla, nemala som vobec cas, cely tyzden u lekarov som stravila, najprv s chrbatom, co teraz musim chodit na rehabilitaciou, potom som stratila uuplne hlas, a potom deti este do toho chore, nastatsie som nemala ziadnu tortu piect bo to by neviem ako dopadlo.
Inac ste napiekli kraaasne torty 😵 😵
Mne sa minule stalo, ked som robila tu tortu s tymi tulipanmi, ye som mala kvety spravene dopred a boli uplne tvrde a potom som ich dala na tortu ze ved na druhy den si pridu pre nu a ked som bola tortu kuknut tak tulipany boli makke ☹ ako nastatsie ako tak udrzali tvar ale uz to nebolo uplne ono.este sa mi to nestalo, zeby tak zmekli. Kedy davate na tortu take uschnute kvetiny na tortu? date ich na tortu a potom do chladnicky do druheho dna. Bo uz sa bojim dat den dopredu na tortu tie kvety ☹ ci zase nezmeknu a nesplasnu cele.

mia1111
22. mar 2012

Len som nakukla, dočítam vás večer 🙂
@mamina1978 - jééééj, tie videá, čo si dala, to sú vlastne ozdoby z Fimo hmoty 😉 . Krásne to vyzerá, ja mám doma nejaké, robí ich aj kámoška, je to veľmi pekné, rôzne vzory sa dajú vytvoriť 🙂

njonja
22. mar 2012

@larah nerozumiem..ked miesa mmf a WI ziska sytejsie farby? Akoto?

njonja
22. mar 2012

@timonko krasna! Aj princeznu si modelovala?

njonja
22. mar 2012

@janula.h ja ked chcem setrit, davam rastlinne, inokedy normalne maslo a ja teda citim veeeelmi ten rozdiel. Zakaznikom, ktori nevedeli, co je presne vnutri aj viac zatial chutilo maslo..

lussy23
22. mar 2012

@79zuzana nádhera @zklimekova krásne medovníčky @dadka212 krásny koník @lenocka23 krásny je @timonko nádhera @ajka82 - dcérke skoré uzdravenie

njonja
22. mar 2012

@79zuzana Asi tak ako moj, ked som robila to Porsche🙂

ajka82
22. mar 2012

@lussy23 dakujem, ty tu naozaj na nikoho nezabudnes 😵

jakelina
22. mar 2012

@njonja když to smícháš, tak to MMF zabarvíš i na sytou barvu.

abriela
22. mar 2012

@heni79 az teraz som dosla ale do googlu treba dat marlenka bez valkania
http://www.tortyodmamy.sk/zakusky/marlenka-bez-...

adka_praha
22. mar 2012

ahojte...
nestiham, len "lajkujem"...

baby prosim vas, ked robite muffiny, kolko si za ne pytate??? ja mam robit 18 sasovskych (nieco taketo http://www.google.sk/imgres?q=minitortičky&num=... ) a 5 s nejakymi kvietkami pre ucitelky... cokoladove... netusim, co si mam za to pytat... 😒

reruna
22. mar 2012

@mia114 já jsem dávala minule na dort květy večer, do druhého dne byl dort v ledničce, pak na oslavě stál 2 hodiny na stole - květy byly pořád stejně tvrdé...asi jsi měla vlhko v ledničce, neměla jsi ji zaplou na víc, než obvykle?

reruna
22. mar 2012

@zuziq nahřej si ji v mikrovlnce a propracuj, mělo by se to pospojovat a zvláčnět

reruna
22. mar 2012

@zunajda já dávám vždycky džem pod krém, jinak mi to přijde suché

zuziq
22. mar 2012

@reruna skusila som ale pustilo to strasne vela mastnosty, zohriala som len trosicku ale aj po prepracovani sa to droli... mozno to zle uzatvorim a preto to obschne alebo co 😒

reruna
22. mar 2012

@zuziq hm, tak to nevím...tuhle hmotu jsem ještě neměla, ale většinou právě ta mikrovlnka pomůže...a není třeba ta hmota už po záruce?

zuziq
22. mar 2012

@reruna nie je, zaruku ma az do maja... mozno tie farby tomu nerobia tiez dobre, lebo sa mi to urobi vzdy len na zafarbenej hmote...

reruna
22. mar 2012

@zuziq a jaké barvy používáš?

njonja
22. mar 2012

@jakelina aha☹ Hm, mne ti nikdy nenapadlo, ze sa MMF neda zafarbit na sytu farbu... Vzdy sa mi zdali ok tie farby... niekedy je lepsie nevediet🙂
Inac, ked sme pri tych farbach - ako dostavate kocky tmavohnedu pri WI? mne vzdy vyjde len svetlohneda, nech dam kolkokolvek farby☹

bzucinka2
22. mar 2012

@zuziq premiesaj ju s troskou novej hmotya v pohode sa zapracuje aspon ja s tym nemavam problem 🙂