Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
19. apr 2012

@lamps podla mna uplne perfekt.ved musi pozerat dolu, ked studuje notebook🙂)

vecernicci
19. apr 2012

@lamps náhodou je super, holka krev a mlíko,takový se chlapům líbí 😀 😀 😀

lamps
19. apr 2012

@aduskatt
@lucka_o
@mates22
@vecernicci jaj dievčence ďakujem, trochu ste ma ukľudnili, torta má byť pre 12-ročnú slečnu. Celkom som sa na túto tortu tešila, ale keď mi včera jej mamina povedala, že sa mám zmestiť do 3 kg s váhou, tak ma prešla radosť. Baba s fotelkou je dosť veľká a dominantná a torta malá 😝 a okrem tejto baby tam má byť meno Sabinka vek 12 a ešte aj hviezdičky, neviem ako to skombinujem. Podľa mňa by takáto výzdoba chcela väčšiu tortu a nie takúto trpasličiu.

aduskatt
19. apr 2012

@lamps no, budes to mat tazke..........tak dievcina a meno hore a hviezdicky na boku🙂 inak si to neviem predstavit.......po tom, co si napisala sa mi to vsetko navrchu zda, ze by bolo preplacane...............ale mozno sa mylim

ajka82
19. apr 2012

@lamps paradna je, moj manzel by ta vychvalil do neba, ako si to urobila 😉 ...som zvedava na vysledok, ked ma byt taka mala torta 😕

lamps
19. apr 2012

@aduskatt nemýliš sa, je to tak, ja som im to aj povedala, že to je na takú malú tortu veľa ozdôb. Moja predstava bola taká, že fotelka bude na bielej torte a už nič len stuha okolo spodku torty.

reruna
19. apr 2012

@vecernicci díky 😀

aduskatt
19. apr 2012

@lamps no to by bolo s tou stuhou urcite lepsie ako tam pchat este hviezdy a cojaviemco

lucka_o
19. apr 2012

@lamps to mne sa raz tak podarila botaska na tortu v skutocnej velkosti a torta bola 24 priemer tak si to vies úredstavit 🙂 botaska väcsia nez torta🙂. ale to je iny pripad , ta fotelkova slecna, bude super 🙂

jakelina
19. apr 2012

Byla jsem v Kauflandu a měli máslo za 29,90 a šlehačku za 13,90. Tak mám zase zásobu. 😉

reruna
19. apr 2012

@lamps figurka je pěkná, ale taky bych dala větší dort - tak udělej spíš nízký a větší průměr, aby se to tam vešlo všechno....?

lamps
19. apr 2012

@aduskatt presne tak 😅

mia114
19. apr 2012

baby, moc vas chcem poprosot davali ste tu uz asi velakrat orig receot na tu burizonovu hmotu, mozete mi este raz dat? alebo kto ste ho robili podla ktoreho? moc moc dakujem 😉

dm1
19. apr 2012

@lamps ved je supeeer fakt sa mi moc paci aj havko a vsetko ostatne 😵

lamps
19. apr 2012

@reruna chcela som, aby tam boli dve vrstvy krému, tak som upiekla v 22 cm forme. Torta bude vysoká tak akurát, aj tá slečna s forelkou by bola v pohode. Len tie ostatné veci sa mi tam zdajú zbytočné 😅

lamps
19. apr 2012

@dm1 Danka ďakujem za pochvalu, keď to povieš ty, taká zručná žienka tak som spokojnejšia 😅

mia114
19. apr 2012

@lamps je uuuuplne super, fakt 😵 😵

dm1
19. apr 2012

@lamps a co keby si to trosku obisla a urobila dole stuhu z hmoty na ktorej by boli hviezdicky, potah by bol biely a uz len hore pred fotelku meno a vek na bok dopredu alebo naopak meno na bok a vek pred fotelku?

romca05
19. apr 2012

Holky, jdu si k vám pro radu, jak dlouho se dají dopředu dělat figurky z potahovky? A jak je nejlépe uskladnit? Díky 😉

jakelina
19. apr 2012

@lamps postavička je krásná, závidím jak jsi šikovná. 😉

mia114
19. apr 2012

@lusil2005 este raz dakujem za hmotu, fakt si mi pomohla, ked ju budem robit a nepojde mi to tak pridem k tebe a kuazes mi to 😅

mia114
19. apr 2012

@jakelina dakujem moc 😉 idme robit vezicky na tortu tak ju chcem skusit, snad mi to pojde 😅

lamps
19. apr 2012

@dm1 no takto nejako to budem musieť urobiť, ale aj tak sa mi to zdá na takú malú tortu veľa. Nemám rada takéto diktovanie na tortu. Na jednej strane povie, že sa jej moje torty veľmi páčia a na druhej strane mi nedovolí, aby som tortu urobila podľa mojich predstáv a vkusu. Ale povedala som jej, že toho tam bude veľa a ona na to, že však ak to je fakt veľa ozdôb, aby som z nich niečo vynechala. Tak to budem musieť nejako zredukovať

lamps
19. apr 2012

@jakelina Majulka, nezáviď mi nie je čo. Tú slečnu som robila do pol 12 v noci a nakoniec som ju šmarila do koša a dnes doobeda som robila druhú. Ale ďakujem ti za pochvalu

backorka
19. apr 2012

Zienky nehnevajte sa ze vam sem skacem... ale mate skusenosti so zdobenim torty takymi cokoladovymi "obkladackami"? Rozumejte, rozpustena cokolada, rozotreta na tenko, nalamana, prip. pokranaja na rozne tvavary....
Pridavali ste nieco do cokolady? Aka hruba by mala byt ta vrstva? Lamat alebo krajat? Na akom kreme potom najlepsie drzi?
Dakujem moc za ochotu poradit 🙂

jakelina
19. apr 2012

@lamps já bych u ní seděla dva dny a vypadala by jak po obrně, jsi fakt šikovná. A dělala jsi z MMF nebo nějaké hmoty???

jakelina
19. apr 2012

@backorka do čokolády den 100 % tuk, rozetři a pak krájej horkým nožem. Krém nějaký máslový, na tom ti to bude dobře držet.

reruna
19. apr 2012

@backorka do čokolády trochu tuku, ale pokud máš čokoládovou polevu, tak už nemusíš přidávat nic - nalej na papír na pečení, rozetři a jak to začne tuhnout, tak si to předkrájej nožem a nechej ztuhnout, krém může být asi jakýkoli...

dm1
19. apr 2012

@backorka ja robievam coko ale vacsinou tie boky potom nelamen ale davam v celku. Raz som davala aj po kuskoch a narezala som si to ked to nebolo este uplne zatuhnute. Davam do coko aj ceru ale netreba len cista sa horsie kraja. Rozotriet co najtensie aby sa to ale dalo aj preniest. Ja som davala na rozne kremy a nebol problem aby drzalo ale lepsie drzi ked dam na nezatuhnuty krem resp. uz zatuhnutu tortu potriem este boky a prilepim cokoladu