Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucka_o
20. apr 2012

@anibas ako sa nan prihlasim? pisala som vo fore na tortyodmamy, ale nik neodpisuje....☹ Dakujem ti

lucka_o
20. apr 2012

@yamahafazer ked najdes tak posun, su uzasne 🙂 dakujem, ja som ich chcela na mojej svadobenj v cyklamenovom, ale nik mi take nespravil....

timonko
20. apr 2012

@79zuzana ahoj, našla som cez google, no už neviem kde presne, lebo som toho pozerala veeľmi veľa 🙂 ... no hľadala som pod šablonou na topanky 😉 ... dufam, že pomože

79zuzana
20. apr 2012

@timonko dakujem, tak to skusim tam pohladat... snad budem mat aj ja stastie 😅

jankamac1
20. apr 2012

velmi dobra stranka zrucnych zeniciek je
http://www.tortyodmamy.sk/kategoria/na-krstiny

da sa tam aj vyhladat konkretna osoba ktora pecie v danom kraji a najde sa tam hocico dokonca ja sa z toho ucim akurat tiez sa chystam upiect marcipanovu dvojfarebnu tortu /1.krat praca s marcipanom/ pre neterky ktore budu o 2tyzdne slavit svoj 3.rocik a 1.rocik a zenicky su tam velmi ochotne hned poradia ak je nejaky problem
dufam ze sme pomohli 🙂

jankamac1
20. apr 2012

prihlasit resp. zaregistrovat sa je po lavej strane dole zospodu je to 5.obdlznik - je tam "vytvorenie uctu" nan kliknut a uz dalej len vyplnit a potom mozte pisat do fora 🙂

lucka_o
20. apr 2012

@mamina1978 jeeeeeej uzasna hortenzia, zboznujem ich a velmi super postup, taku si upeciem 🙂)))) dikyyyyyyy

timonko
20. apr 2012
alenv
20. apr 2012

tak můj dnešní právě dodělaný... jinak to byla moje premiééra. holčičího dortu😀 mám snad poprvé na dortě růžovou a princeznu.. a taaak mě to bavilo 😀

mizulienka
20. apr 2012

ahojte, po mesiaci pridavam aj ja nieco 😉
Katkina jednoducha torticka, doma chystame este jednu oslavu, tak bude este jedna torta 😉 ma riadne haro 😀 a tie dve boli na objednavku 😉
su to velmi nekvalitne fotky, fotene iba mobilom, zabudla som si doma fotak.

mizulienka
20. apr 2012

ach jaaj ospravedlnujem sa za tie fotky, vsetky otocene opacne 😕

mizulienka
20. apr 2012

@lamps vsetky torty uplne nadherne.

mia114
20. apr 2012

@alenv ahoj, ako si robila vezicky mas ich krane rovne 🙂 ja robim teraz tortu s princeznou a zajtra na nu chcem urobit este vezicky a tak rozmyslam z coho ich mbudem robit.

jakelina
20. apr 2012

@mizulienka mně se taky kolikrát fotky zobrazují rovně a pak jsou tady opačně. Zrovna dnes jsem si vzpomněla, že jsem neviděla dortík pro Kačenku. 😉

alenv
20. apr 2012

@mia114 já hmotu obalila kolem skleničky na šampáno 😀 😀 😀

iwulka23
20. apr 2012

Moj dnešný prvý Mc Queen ..v poradí 11 torta 😀 nevyzerá na 1? 😀

salonka1981
20. apr 2012

Baby strašne moc chcem poďakovať za rady,tortičky sú odovzdané a boli spokojný tak som rada a aj ja som spokojná lebo konečne sa mi podarilo ju aj pekne obaliť,tiež som čerpala rady tu od Vás a dávala som pod poťah maslo,cukor a rozmrvený korpus a bolo to fakt super tak ešte raz moc ďakujem.
@peroli čo si dala tie torty ja budúci týždeň mám robiť tú poschodovú s tou lienkou a chcú úplne presne takú istú,pár vecí by som aj zmenila nech to neni presná kópia-aj tak asi nebude 😀 ale ich malá si vybrala tú a že je špekulant a skontroluje si to 😀 😀 😀 inak tá baba čo robila tú tortu má nádherné všetky torty 🙂

Ja Vám pridám zajtra moje torty 3 čo som robila ešte jednu mám v chladničke čo som teraz dorobila tak ráno odfotím.Aj keď aj sa hambím to sem dať pri tých vašich nádherných tortičkách.Ja som ich urobila doteraz 70 a stále tam vidím kopec chýb a nedokonalostí 🙂

ajka82
20. apr 2012

baby prosim, ked robite konvalinku tak kazdy drotik co prikladate novy omotavate paskou?
tu je moj pokus 😅
a muffinky dcera chcela odniest do skolky aj ozdobit ich, tak som jej trosku pomohla, sme boli pre kladne rozhodnutie, ze ju beru od septembra 🙂

aduskatt
20. apr 2012

tak toto je moj pokus o torticku, viem, ze na vase sa nechyta, ale je to urcite lepsie ako ta prva z minuleho tyzdna🙂

mamina1978
20. apr 2012

@ajka82 Ja sa na ne len chystam 🙂 Myslim ze hej, ale skus pozriet tu 🙂

http://www.tortyodmamy.sk/konvalinky

mamina1978
20. apr 2012

@aduskatt Peknucka je ta tvoja druhacka 😉 Mozno keby si nabuduce trosku viac tu ruzicku zo spodu skratila 😕 Ale inak super ruza. 😉

aduskatt
20. apr 2012

@mamina1978 necham si poradit🙂 vdaka

ajka82
20. apr 2012

@mamina1978 dakujem, tam ich obaluju a na flickr, kde som pozerala, tak tam zas nie... mne sa len zdala ta stredna stopka potom moc hruba...ale asi len moj pocit
dobruuu

mamina1978
20. apr 2012

@yamahafazer Tak tie tvoje kvietky sa volaju ranunculus a nasla som tieto stranky ,nie je to sice typicky postup, ale je tam vidiet ako je robene to vnutro a listky ..... no vsak mrkni na to , ci ti to nejako pomoze 😕
http://www.flickr.com/photos/39814240@N02/47125...
http://www.flickr.com/photos/39814240@N02/48126...
http://www.flickr.com/photos/39814240@N02/48438...
http://www.flickr.com/photos/39814240@N02/52697...

reruna
21. apr 2012

@aduskatt pěkná, růžičku dole ustřihnout, ať tak nevyčnívá a bude to super 🙂

reruna
21. apr 2012

@ajka82 já jsem ty jednotlivé drátky měla už obalené, takže jsem pak jen vázala dohromady

katulkaaaaaa
21. apr 2012

ahojte pridavam poschodovu pre 2rocne dievcatko,ma 3,6kg cize ja tie tazke torty naozaj robit neviemaj ked spodok je podla vas ten mramorovy 😉

katulkaaaaaa
21. apr 2012

@bzucinka2 ta gitaraje uzastna vobec by som nepovedala ze to je torta 🙂
@lamps ta macinkova torticka je taka krasna!!!velmi sa ti podarila 🙂

jakelina
21. apr 2012

@katulkaaaaaa krásná 😉
@aduskatt super druhá, tak jak holky radí, tu růžičku zkrať, ať tak netrčí nahoru a do mašliček si dej příště třeba mikrotenový sáček a ony ztuhnou a vyschnou. Pak vytáhneš a budou hezké kulaté. 😉

katulkaaaaaa
21. apr 2012

@lamps ta baba na torte je genialna 😀 fakt sa ti vydarila chlapov nepocuvaj ti tomu aj tak nerozumia 😝