Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
7. sep 2012

@eliska22 mne sa robia vzduchové bubliny na smarflexe, ked málo vymiesim hmotu v ruke......ale ked premiesim v rukách viac, tak už to nerobí.......neviem či to má niečo spoločné s MMF 😒

reruna
7. sep 2012

@luci79 salkový krém může taky pod potahovku a taky falešný pařížák s máslem může pod potahovku, dále můžeš máslový krém nastavovaný kaší

simasa
7. sep 2012

@maca77 Ak nezabudnem, zoberiem aj kameru a vsetko a vsetky natociiim aj tie ozrale 😀 😀

simasa
7. sep 2012

@dada2007 modecor gelom ale myslim si, za aj piping gelom mozes. Potries zospodu, nalepis, kde treba a mozes potom potriet aj zvrchu - trocha to ozivi farby na oplatke.

mia114
7. sep 2012

@vlada111 dakujem, inac neskutocne krasna je ta torta 😵 😵

maca77
7. sep 2012

@dajna11 perfektná 😉 😵 s dievčenským motívom som Pata a Mata veru ešte nevidela 🙂

... mňa dnes čaká jahoda s Jahôdkou ... ale strašne ma hlava bolí, ani tabletky nezabrali 🙄 ešte k tomu sama s deťmi ... 😝

mia114
7. sep 2012

@vlada111 este sa opytam, ten pomer je 1:3 1tej novej hmoty a 3smartflexu? 😅

vlada111
7. sep 2012

@mia114 no 2/3 toho a 1/3 smartflexu 😉

mariann2
7. sep 2012

pridávam moju netradičnú svadobnú, krémovo-olivovozelenú, presne podľa priania nevesty, na mieste oslavy si ju položia na stojan a dúfam, že mi pošlú fotočku aj na stojane 🙂

katulkaaaaaa
7. sep 2012

ahojte ja som dnes nezvyčajne skoro skoncila tak sa tesim na vikend 😀

miciatko
7. sep 2012

@mariann2 krasne obe , rada by som si pozrela aj foto na stojane ,ked budes mat foto urcite sem hod

janula.h
7. sep 2012

ženyyyyyy poraďte ako by ste robili toto? aby bol čo najmenší odpad nebude veľká cca do 2 kg

dm1
7. sep 2012

@janula.h ten link nefunguje

miciatko
7. sep 2012

@janula.h mne ten odkaz nejde otvorit

janula.h
7. sep 2012

a foto 😀

janula.h
7. sep 2012

@dm1 @miciatko viem preto som dala foto

miciatko
7. sep 2012

@janula.h na plechu upiect korpusy a potom narezat a navrstvit, teda ja bych tak robila

dm1
7. sep 2012

@janula.h upiekla by som obdlznik maly /ja mam posuvnu formu tak by sa mi dalo/ a potom ho na jednej strane zrezala a to co zrezem precapla by som na druhu stranu aby to tam bolo vyssie a uz len dotvarovala z odrezkami. Alebo potom na plechu naskladat na seba vytvarovat.

jakelina
7. sep 2012

@janula.h a to je obrázek nebo malované???

janula.h
7. sep 2012

@jakelina neviem čo to je 🙂 možno písané pretom jedlým neviem neide ani tak o to grafitti ale o ten tvar 🙂
@miciatko @dm1 vďakaaaa

lamps
7. sep 2012

Babuľky, narýchlo pridávam moju práve dokončenú tortičku, ešte jedna ma dnes večer čaká. K hodnoteniu môjho vyhotovenia kvietkov buďte prosím zhovievavé, som len učnica 😀 😀 😀, ale snažím sa a budem usilovne cvičiť 😅, juuuj a bežím opraviť jeden kvietok hortenzie, odlomil sa mi na nej lupienok

vecernicci
7. sep 2012

holky, tak pro dnešek končím, mám za dva dny hotovo 30 kilo dortů 😝 😝 😝 se u toho cpu buřtem 😉 😀 😀 sladký už nemůžu ani vidět 😝
přidávám moji zeleno bílou svatbu 😉 minidortíky jsem zapomněla vyfotit, tak mi je blejsknou na svatbě 😉
a opět aby se to nepletlo kočička a v lednici se chladí pejsek a čeká mě ještě stegosaurus, jeden pařížský a Homer, nemáte na něj nějakou inspiraci, přemýšlím o velké koblize a on veprostřed jako v kruhu 😉

jakelina
7. sep 2012

@janula.h jasně, chápu, že se ptáš na tvar, jenom jsem uvažovala, jestli jde jedlý oplatek takhle ohnout, ještě jsem ho nikdy v životě nepoužila a ani pořádně na dortu neviděla. 😀 😀 😀

vecernicci
7. sep 2012

hjinak práce se smartflexem, abych pravdu řekla, tak rozvalovat jde strašně těžko, mám na rukách puchýře na dlaních 😝 😝 chuťově ani nemluvím, hrůůůza 😝 vůbec mi nechutná, zlatý mléčný, ale jinak na potahování super, krásně se uhlazuje, nelepí se, prostě na to je jednička, ale kytičky mi vůbec nedržely, sesedaly se , když je dělám z mléčného, tak mi drží tvar hned, protože si ho dělám trošku tužší na modelačku 😉

jakelina
7. sep 2012

@lamps je nádherná

@vecernicci všechny úžasné, ten donut jsem někde viděla, bylo to upečené ve formě a uprostřed daný takový ten kužel, jako když pečeš bábovku a trochu dotvarované. Vypadalo to super. 😉

vecernicci
7. sep 2012

@jakelina díky, ještě jsem nakonec těch minidortíků dělala jen 24 a měly stejně váhu 13 kilo 😝 jsem si mákla, teď tu sedím, nožky nahoře a už nic nedělám, jen zítra vymlasknu ty čtyři dortíky a neděli mám volnouuuuu 😉

jakelina
7. sep 2012

@vecernicci to máš samou hmoty, ty minidortičky že?? 😝 😀

janula.h
7. sep 2012

@lamps že učnica 🙂 krásne sú 🙂
@vecernicci jaaaaj dala by som si utopencaaaa 🙂 krásna práca všetky 🙂

janula.h
7. sep 2012

@jakelina ani ja som s tým nerobila 🙂 a radšej budem modelovať ako lepiť a potom sa mi zvlní 😝

vecernicci
7. sep 2012

@janula.h já chciiiii taky utopence, mňam 😉