Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
5. nov 2012

@jakelina perfektny traktor, budes taka dobra ahodis mi sem link na postup, je super 😉

blcha
5. nov 2012

@jakelina uzasny traktor fakt super paradny klobuk dolu ja budem asi potrebovat na buduci tyzden neake auticko vymodelovat marcipanove uz mam teraz z toho hrozu bude to prva torta na zakazku teda este to nieje iste ale uz pokukujem po autickach 😉

jakelina
5. nov 2012

@mizulienka
http://www.aldoska.estranky.cz/fotoalbum/jak-na...
Já jsem nepotírala oplaltky krémem, ale nutelou, mám ho až na pátek, tak aby to vydrželo. Určitě by to šlo i z tatranek nebo nějakých oplatků.

artepf
5. nov 2012

@hajajanka jj, používám bělidlo, tekuté od firmy Wilton, stojí myslím asi 80,- a na kg marcipánu spotřebuju většinou tak čtvrt lahvičky, to je jediná nevýhoda mléčného marcipánu 😒 , posílám ti na ukázku některé moje dorty potažené vyběleným marcipánem 😉

mia114
5. nov 2012

tak moja priprava na tohtotyzdnove torty, este potom spravit minnie 2d.

aduskatt
5. nov 2012

@vlada111 drziiiime, silno moja🙂 tak nech sa vsetko dobre podari

jakelina
5. nov 2012

😉 @mia114 úžasné ty postavičky, všechny krásné.

aduskatt
5. nov 2012

dievcata, tak ja som vam bola velka optimistka, ze v decembri by som chcela uz mat shop......musim pockat na komisiu a peniaze atd a ze podla terminov, kedy zasada komisia najskor mozem zacat vo februari, peniaze dostanem tak v polke marca.................UZASNY STAT, KTORY PODPORUJE PODNIKANIE.NUZ CO, NEJAK VYDRZIM.LEN NEVIEM, CI SA DOVTEDY MAM IST PAST, LEBO SA NEMOZEM ZAMESTNAT A BRIGADOVAT LEN DO 1410 eur V HRUBOM, INAK MA VYRDIA Z EVIDENCIE..........hups, caps, sorry, nechce sa mi prepisovat.............viem, ze je to mimo, ale trosku som si potrebovala vyliat zlost

aduskatt
5. nov 2012

nie 1410, ale 140 eur mesacne v hrubom mozem zarobit......

ajka82
5. nov 2012

@aduskatt tak to mas este dobre ze februar/marec...znamy si chcel tiez nieco otvorit, chcel aj nejaku financnu dotaciu a zacal vybavovat uz nejak v maji a stale nic, ze este mozno 3 mesiace 🙄 😅

aduskatt
5. nov 2012

@ajka82 no ved mne to stoji na tej dotacii.....a nemozem si ani dopredu vybavovat vyrobu webu, lebo nemam este zivnostensky, ten si nemozem vybavit, kym sa nevyjadria, ci mi tu dotaciu vobec daju.no des a hruza

florentina
5. nov 2012

@aduskatt to mne mrzí, ale i když je to mimo téma, na zasedání jaké komise to musíš čekat?

blcha
5. nov 2012

@mia114 krasne postavicky a angelina balerina super to keby zbadala moja eliska tak ma bude odteraz az do jej narodenin s tym otravovat ze chce mat na torte jej oblubena rozpravka 😉

elienka
5. nov 2012

@aduskatt aj manžel teraz dostal dotáciu a odkedy to celé začal vybavovať, tak prešli skoro 4 mesiace, komisia bola v júli, živnosť si otvoril k 20 augustu a peniaze prišli teraz na konci októbra. a to ešte musel komisiu presviedčať, aby mu to vôbec dali, sa ohradil, že keby žiadal na výkopové práce tak mu to dajú hneď a keď chcel dotáciu na termovíziu tak špekulujú.

aduskatt
5. nov 2012

@florentina absolvujes pripravu, potom ako vystup z nej pises podnikatelsky zamer a potom zasadne komisia, ktora sa rozdohne, ci ti na zaklade toho pridelia dotaciu na zacatie podnikania...mat tak tri tisic, tak kaslem celu dotaciu a idem do toho hned bez statu

pipka
5. nov 2012

@aduskatt no ved som ti hovorila..ze ta obdivujem 😝
si pamatam ako mm ked zacinal podnikat...to jeden des 😠 🙄 a tie peniaze...no to uz vobec nemozem komentovat 😝 🙄

monikapo
5. nov 2012

@mizulienka ja mam kupenu futbalovu sadu a veru nelutujem, mala som dokonca poziadavku pol torty futbalisti a pol torty hokejova, veru hokejistu som nejako usulala a futbalistov som vytiahla zo sacka....absolutne nezaplatena robota keby som ich mala modelovat... len tak na margo,pozerala som v cukrarnicke v tescu malych smolkov asi 4cm mali,boli z bielkoveho snehu streknuti,nafarbeni na modro, rozpijali sa im oci usta a cena 1,60e kus... som odpadla... foto ta polovicna sportova bola 3,2kg pytala som 32e dostala som 35e ale stale su tie modelovacky len nasa dotacia a radost:O)))

eliska22
5. nov 2012

@aduskatt tak to ti prajem pevné nervy 😉

mizulienka
5. nov 2012

@monikapo vyzera to super, prosim ta, kde si ich kupovala?

lamps
5. nov 2012

@jakelina jááj Majka, ten traktor je bombový, nechceš mi jeden vymodelovať na 1.12.? Inak ja mám odjednávku na 23.12., ale vzala som len túto jednu. Inak pečiem len mojej Veronke ku 5-tym narodkám, tie ma na Mikuláša a kamoškinej malej tá má narodky 12.12. a potom už budem vypekať len pre nás na vianoce

hajajanka
5. nov 2012

@artepf Mas krasne torty. Akurat na toto bielidlo som na nete pozerala, tak si ho teda aj kupim. Uz sa velmi tesim, az budem robit torticku. Este raz dakujem aj za obrazky 🙂

jakelina
5. nov 2012

@lamps děkuji a ani nechci, to mě moc nebaví 😝 😝 😝

lamps
5. nov 2012

@vlada111 veľmi silno na teba myslím, nech ide všetko šup, šup 😅 😅

aduskatt
5. nov 2012

@pipka no je to katastrofa........hlavne to, ze dovtedy clovek nema z coho zit☹ lebo nesmie pracovat.....toto ma dost brzdi...keby bolo aspon pecenia tolko, ze by bolo co do huby, bolo by lepsie

lamps
5. nov 2012

@jakelina veď ani mňa takéto veci nebavia modelovať, no keď ani teba musím si poradiť sama 😀

jakelina
5. nov 2012

@lamps 😀 😀 😀

dadka212
5. nov 2012

@mizulienka ak im je to jedno tak by som kúpila....ako si neviem predstaviť tolko futbalistov modelovať....ale to asi preto,že ma takéto "témy" nebavia 😅 keby som mala modelovať 10zvieratiek to je iné 😀
ja december tiež nepečiem, iba kamoške na 23.12. to som jej slúbila už v lete 😀

pipka
5. nov 2012

@aduskatt no a Fico bude len tliachat a tliachat ako budu malych podnikatelov podporovat...a pritom skutocnost taka, ze oderu ta kde sa len da..aj pred podnikanim aj pocas...sak tie dane a odvody a vsetky poplatky...to je na plac 🙄 ☹

to jeden ani nema chut podnikat...teda ja urcite nie 😝 😅

zlatyyyyy zamestnanec statu...sice plat tiez o nicom 😝 ale tie istoty..a tie praaazdniny 😀 to mi nikto nenahradi 😎

monikapo
5. nov 2012

@mizulienka mne ich kupovala mama v Novom Meste nad Vahom v cukrarskom obchode a nemaju netovy obchod,ale uz som ich videla aj v inych obchodikoch internetovych, zadaj si do vyhladavaca set na tortu futbal a malo by najst,ak sa k nejakemu dopracujem dam link 4,80e stali:O)

aduskatt
5. nov 2012

@pipka ze web ti preplatia max 1000 ale ked si zozenies lacnejsie, mas smolu, lebo oni ti prosne daju 1000 presne na to, takze to nevies presunut na nieco ine a ked nevycerpas celu dotaciu, tak ti nedaju nic..no des a hruza