Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

elienka
22. dec 2012

dievčatá, práve som otvorila bonbonieru merci (dostala som) a zistila som, že je na nej ten tuk vyzrážaný - ako býva po lete. na chuť to samozrejme nie je dobré, ale myslíte, že by sa dala použiť, že roztopiť a použiť ako čoko na tortu? alebo dá sa to nejako inak použiť? či je nadobro stratená?
a ešte pridávam vianočné bábätká (to biele s tým čudným na hlave - to zdobila moja 19 mesačná dcéra - ja že čo mi berie z podrúk moje biele šúlančeky a ona takto)

dada2007
22. dec 2012

@jakelina ftipnáááááááááááááá................prať v mixéri 😀 😀 😀

dada2007
22. dec 2012

@pristela och........tolko dobrosrdečnosti..........že za 70 zdravotku...........ty si taaaaaaaaak milaaaaaaaaaaa a taaaaaaaaaak dobrááááááááááááá................... počuj, medzi sviatkami budú mať naň určite zlavu, ešte počkajme 😉

dada2007
22. dec 2012

@ajka82 mica, aj môj malý mi furt kradne točnu a točíííííííííííí sa a točííííííííííííí 😀 😀 😀 😀

sisix
22. dec 2012

@yamahafazer jj byla to sila, hlavne dataily, drobounke obrazky. Oslavenes mel velikou radost. Takze ukol splnen.

sisix
22. dec 2012

Holky, preji vam klidne vanoce plne pohody a lasky. Do noveho roku hodne sil na spoustu krasnych dortiku. Take zdravicko a stesti jak pro vas tak pro vase nejblizsi.

mimcak
22. dec 2012

Ták aj ja pridávam svoje a ešte dve ma čakajú tohto roku. A teraz idem prečítať asi 50strán dozadu čo ste popísali a polaikovať Vás. Tak a trošku to tu vytapetujem. Košík s vianočnými ružami, slivovica v krabici a cars na snehu

pristela
22. dec 2012

@dada2007 jo jo , ja uz som nan nalomena uuplne a tiez cakam po sviatkoch a aj na happy day 😀 pojdeme spolu na nakup? ty pracku ja mixer, a keby ti nahodou zostalo, tiez potrebujem pracku, tečie nam uz 2roky 😝

pristela
22. dec 2012

prisdávam aj ja dve nech za vami nezaostávam 😀 ale asi musim dat velku pauzu bo .....

lamps
22. dec 2012

@pristela no a je to tu Zvonilka je krásna a tie pery sú úžasnééééé 😅 😅 😅 😅

yamahafazer
22. dec 2012

moje konecne posledne na objednavku stou motorkou to bol boj a este zajtra spravim uplne jednoduchu pre moju malu k meninam

yamahafazer
22. dec 2012

@pristela nadhera obidve ,ale tie pery su uplne dokonale len pusinku im dat 😀

yamahafazer
22. dec 2012

@dadka212 krasne su a ta cokoladova moja oblubena kombinacia farieb 😀
@lawli ty mas take pekne jemnuke torty uplne take hadunke dokonale
@daducha perfektna je 😵
@1zaza strasne pekne torticky robis 🙂

nika1985
22. dec 2012

@lamps dakujem jasne neni problem take malicke zvladnem 🙂

lamps
22. dec 2012

@nika1985 😅 😅 😅 nosím č. 37 😀 😀 😀

bzucinka2
22. dec 2012

Vsetkym prajem krasne a nicim nerusene Vianoce v kruhu tych, ktorých mate najradsej... Cmuk

nika1985
22. dec 2012

@lamps ok prepac ale pustim sa do nich az vecer ideme pozriet prababku potom si pre ne prid pocka ta tu aj kavicka 😉

lucula73
22. dec 2012

posledná tohtoročná 🙂

želám všetkým krásne vianočné sviatky,veľa zdravia,ásky a rodinnej pohodičky 🙂

reruna
22. dec 2012

Všem krásné Vánoce a hodně nádherných dortíků v roce 2013!🙂

jakelina
22. dec 2012

@bzucinka2 vám taky krásné vánoce 😉

anibas
22. dec 2012

@pristela Žanetka a predsa robíš MMf od Bohuša - on to prvý dal na TOM 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a tortičky prekrááááááááááááááááááááááááááááásne

pristela
22. dec 2012

Holky kujeeeeeem 😵

@anibas fakt ? 😀 😀 vidis kolke rezervy este mám ? 😀 😀 😀
Inak holky tie pery boli tak strasne jednoduche to bolo šup šup hotove, v podstate ziadna robota, take objednavky by som brala aj kazdy den 😅

jakelina
22. dec 2012

Holky prosím mimo tému, nemáte náhodou nějaký citát nebo hezké přání ke křtu?? V neděli, teda zíta má křtiny malý Matěj a já vůbec nevím co se tam píše. Kdyby někdo měl nějakou pěknou inspiraci tak budu ráda. Naši kluci jsou všichni pokřtění, ale ty přáníčka jsem někam založila a nemůžu najít. Děkuji.

jakelina
22. dec 2012

@pristela no jednoduché pro tebě, já mám obavy, že kdybych je dělala já, tak by si možná mysleli, že je to úplně opačná strana lidského těla. 😀 😀 😀

romy01
22. dec 2012

Všetkým prajem veselé vianoce.
Predvčerom sme oslávili mamine narodky a ja som jej robila túto tortu - moja druhá tortička . Nebola úplne dokonalá- nevyšiel mi korpus a teda sa mi nedali doladiť boky torty. No viac ma trápi marcipán - chuťovo bol fantastický no nemám ho taký hladký ako to vypadá na vašich fotkách a nemala som ani šancu z nho dostať snehové vločky. A nedosiahla som takú peknú belobu, aj keď som na to vyplácala celú flašku beloby.

larah
22. dec 2012

dievčence sladké, prajem vám všetkým príjemné a pohodové Vianoce v kruhu blízkych, ktorých máte rady, zdravie, šťastie a spokojnosť, nech vás všetko zlé obchádza a nech máte aj nadalej samých spokojných zákazníkov 🙂 a dakujem vám za rok strávený medzi vami 🙂 ,veľa som sa od vás naučila,našla veľa inšpirácií a aj ked ja pečiem menej, no ked sem zavítam, vždy tu nájdem pastvu pre oči aj dušu, vládne medzi vami pohoda...cmuk 😉

lawli
22. dec 2012

@yamahafazer ďakujem pekne ,ja mám rada jemné a neprecpané tortičky ,aj keď je prravda ,že niektoré si to vyžadujú (napr. rozprávkové) ..a že sú hladulinké a dokonalé ? ...never tomu dalo by sa toho na nich toooľko dotiahnúť či vylepšiť 😀 😀 😀 😀

mia114
22. dec 2012

ahojte
dlho som nepisala, torticky som od polovice decembra nerobila dala som si volno 🙂 a padlo mi celkom dobre.
Napiekli ste krasne torticky fakt klobuk dole 😵
Prajem Vam krasne pozehnane vianoce 🙂
A odpcinte si od torticiek 😉

lussy23
22. dec 2012

@elienka jej krásne bábätká
@romy01 krásna, tie kvety sa mi veľmi páčia , nádherné sú
@lucula73 krásna
@yamahafazer krásne
@pristela nádherné waw, tá zvonilka je nádherná. to telo je z jedneho kusu? lebo nevidím tma žiadne spoje.
@mimcak krásne

lussy23
22. dec 2012

@dadka212 krásne
@lawli nádherná, jemná
@1zaza krásne. ten futbalsita je prekrásny
@daducha prekrásna
@nika1985 krásne