Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
17. apr 2013

@pipka 😀 😀 😀 😀 vieš, že už aj ja ? 😀 😀 ale uz ma nieco napadlo 😅 len pcha ci to bude vypadat ako torta pre chlapa 😕 😕 😕

mia114
17. apr 2013

ahojte, baby jaj som taka znicena, som cely en piekla korpusy na len dve tort, ale piekla som to cely den, bo ze mam rbit sacherovu tortu, no tak som to piekla na 3krat a este potom korpus na tenosvu raketu takze zase na 2krat, ma uz islo svihnut z toho pecenia. A to ma cakau buduci tzyden 4torty, jaaaj, ze sa ja nechavam nahovorit na tolko ☹ a to este do peace ist.

pipka
17. apr 2013

@pristela no daj...co ta napadlo? 😕 😀

pristela
17. apr 2013

@pipka ona chcela ze okruhlu tortu a na bok nejak nakreslit, nalepit komodu , tak jej urobim tortu v tvare tej komody a mozno hore postavím tu taku typicku lampu + fotorámik 😕 len ona ze v hnedej farbe aby to bolo chlapske 😀 ale provensál je biely, takze bude isto taka ta stara ošuchaná biela, nuž ine ma nenapadaaa 😕 a to som ju vzala navyše bo slubila že si pride uz vo štvrtok po nu a zjedia ju isto celu v sobotu 😀 😀

pipka
17. apr 2013

@pristela no jasneeee, sak to musi byt biele...a co teta sama nevie, co je provensalsky styl? 😅 😉

ale som presvedcena, ze padne na rit, ked jej ju odovzdas 😎 a teda to sa mozeme stavit, ze skor ako v sobotu ju jest nebudu 😀 😀 😝

lussy23
17. apr 2013

@eliska22 paráda @rapunzel1 skvelá tortička
@adrika202 waw
@nanima krásna

mariann2
17. apr 2013

@pristela ja som robila takúto komodu, ale už dááávno http://www.facebook.com/photo.php?fbid=20978805...

dm1
17. apr 2013

@pristela ja mam ulozeny takyto nabytok v inspirackach 😝 teda skor krabicku ako sa na to tak pozeram 😀

pristela
17. apr 2013

@mariann2 jeej vidis, to vypadá dobreee , juj som rada ze vidim nejaku 😅 si ma ukludnila že to pojde aj jednoducho 😀 😀 bo fakt nebudem mat cas piplat sa s nou extremne 😖

@pipka ona je bombova holka 😀 či teta, by ma zabila za to oslovenie 😀 😀 vravela ze potrebuje aby sa vsetci tam z vyzoru aj chuti posr...li 😀 😀 😀 , tak jej vravim , vies co , urobim ti ju už dnes a zarucujem ti že sa z nej v sobotu /27./ všetci pose....ú 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
17. apr 2013

@dm1 ukladam to vypada super !!!

mariann2
17. apr 2013

@pristela ty to dáš ľavou zadnou, verím ti 😉

zuzana92101
17. apr 2013

@dm1 ahooj, dakujem za radu. Susenie super, islo to rychlo...je pisane, ze pri 80st 12min, ale bolo treba 14min a ventilator dat, no a skusila som dat aj na 120st ako sa pise, na 6 min, ale kdee, to sa mi cele dolamalo, takze to neodporucam. Na tych 80st 😉 je to optimalne. Ale poviem ti, nie som fanda krajok, po tomto...potrebovala som ich 5, ale mam len 3, aj to sa mi poodlamovali nejake casti, takze nie je krasna ako ju mavas ty, toto je take...ze ok, ale nie som s nimi spokojna. Ja mam rada vsetko pekne a toto ani neviem, akoby sa to maskovalo. Dalsia vec je, ze prasku mam uz malicko, takze uz ani opravovat sa neda velmi. No uvidim, ci to vobec dam na tu tortu, alebo to necham bez toho. :-P

luciahromadkova
17. apr 2013

@mimcak - daco z toho ta druha v ruzovom... s mackom, pripajam aj babo co by si mozno zvladla

luciahromadkova
17. apr 2013

dnesna pre kolegyne... povodne som chcela inu... ale musela som skusit wiltonku teal....
a vysla celkom aj prva drotikova pivonia kucerava 😉
akurat na jednom mieste stencil nevysiel
vyskusane aj pouzitie floristickej pasky, teda zatial som z toho jelenpri listkoch, musim pohladat ako na to nejaky fotopostup...hlavne drotikovanie listkov napr. na ruzu...

eliska22
18. apr 2013

@dm1 už som ju objednala, ešte sa s ňou naučiť robiť 😀

ludkas31
18. apr 2013

dobre ranko, je tu zienka ktora pecie krasne torticke a zije v Prahe? potrebovala by som upiect torticku na krstiny na termin 1.6.2013, a kedze bude teplo nemozem so slovenska trepat tortu az do Prahy....najlepsie okolo Praha-Chodov. budem vdacna ak mi date avizo 🙂 vdaka

dm1
18. apr 2013

@eliska22 neboj to zvladnes vcera som akurat s nou robila 5 orchidejok

timotejkabrejkova
18. apr 2013

@pristela Ďakujem, ty si ale číslo 😀 Jáj zasmiala som sa.

jakelina
18. apr 2013

Holky moje nervy, teď mi paní ráno v 8 napsala, že ruší oba dorty co má objednané. Já vše vymodelované a zrovna naklepané vajíčka v robotu. 😒 😒 😒 Napsala jsem jí, co s těmi postavičkami a ona nereaguje?? Mě picne. 😝

mamina1978
18. apr 2013

@jakelina To mi je luto Majka 😢 😢 😢
Ja fakt poslednu dobu zistujem , ze dost vela ludi nema ani mozog , ani srdce !!!! ☹ ☹ ☹ Co nas to potom ucili na biologii, ze aj tieto dva najdolezitejsie organy potrebuje clovek na prezitie !!!! 😠 😠 😠 😠

A s vajicok si urob fajnu prazenicku 😉 😀 ja viem , ze to nie je utecha 😔 , no ine uz asi nic nenarobis 😔
A figurky ....... ak su neutralne odloz, mozno ich v prebehu mesiaca supnes niekomu na torticku...... 😉

jenie123
18. apr 2013

@mimcak ja mam tieto:

jenie123
18. apr 2013

@jakelina to ma mrzi.. ludia vobec nevedia, co je za tym prace.. mohla ti zaplatit aspon tie postavicky..

wera.g
18. apr 2013

ahojte babule, prosím vás, nemáte náhodou uloženú nejakú tortičku v poľovníckej tematike? Baba mi poslala s jeleˇnom na vrchu, ale to dám jedine ak ho pôjdem sama do lesa chytiť... vymodelovať nemám šancu 😀 ˇdakujem moc moc 😉

mamina1978
18. apr 2013

@wera.g skus tu kuki 😉 🙂 Ja polovnicke nemam ulozene 😔
http://www.google.de/search?q=hunting+cake&hl=d...

wera.g
18. apr 2013

@mamina1978 presne tak som aj ja hľadala, ale nič čo by bolo v štýle ako mi poslala ☹ ale ˇdakujeeeem 😉))

mimcak
18. apr 2013

@luciahromadkova

@jenie123 ďakujem Vám určite sa budem nimi inšpirovať. 🙂

mamina1978
18. apr 2013

@wera.g v dvojke je postup na srnku, tak tam pridas parohy a mas jelena. nie je to tazke, skus si to pozriet. 😉 lebo to taaaaak nezazivna tema pre mna 🙄

kuzelna
18. apr 2013

dievcata,ja by som chcela od vas poradit nejaky mnam cokoladovy korpus na tortu.raz som tu jeden nasla,len somsi ho zabudla zalozkovat....a sa mi neda najst. dakujem.

cat
18. apr 2013

Čaute kočky, zajtra idem vyrábať takúto krásavicu, síce nie úplne presne, fotka mi slúži len ako inšpirácia... a už dnes cítim ako mi stúpa adrenalín a tešííím sa na tú prácičku 😎 😵 síce sa tu na mňa škeria špinavé okná ktoré by som konečne mala umyť, no ja idem radšej modelovať most, stromčeky a kvetyy 😀 🙂