Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
8. nov 2013

@mysiatkoo snažila jsem se vyplnit, ale nevím proč, někde mi to nešlo označit nějakou možnost, pak jsem přešla k dalšímu bodu a naskákaly mi tam puntíky tak různě ani kam jsem neklikala. Tak to je asi problém v mém počítači a nebo v tom co mi sedí na krku 😀 😀 😀

denisak77
8. nov 2013

Tak,a ďalší pochmúrny týždeň za nami,nejak to letí.Pridávam tohotýždňovky a minulotýždňové helloveenské pršteky fotené síce iba na polystyrénovej tácke ,ale niesla som to na našu dedinskú helloveenskú párty a potom je problém s hľadaním svojich vecí,tak preto také balenie.

tinamk
8. nov 2013

dievčata Prosím vás uz neman cukriky z lidla tak som zacala potahovat smartflexom prva bola biela to bolo ok druha modro zafarbena a ked som potiahla tortu tak mi popukali hrany co som spravila zle?? a tych bublin co som tam mala hruuza des kym som to vyvaľkala na hladko..jooj na nervy som ruky ma bolua z toho🙂)

mysiatkoo
8. nov 2013

@jakelina mozno nie je xyba u teba... skusila si puntiky preklikat? lebo je to len na volne dostupnom dotaznikovom servri, (kedze za profi dotazniky sa platia tazke praxy) co je spojene s urcitym rizikom nefunkcnosti na uplnych 100%.... mne to pri testovani nerobilo ziadne problemy, zaznamenala som nejake reakcie, ze to nejde (ale to bolo pocas necakanej udrzby servra, pripadne pocas mojho zasahu do dotaznika)...

muffinka8
8. nov 2013
vlada111
8. nov 2013

@mysiatkoo no euroobal a obojstrannú lepiacu pásku 😀

vlada111
8. nov 2013

@pipka šak musia dýchať :D

mysiatkoo
8. nov 2013

@vlada111 tak dobre vediet, ze to funguje 😀 tiez nemam xut vycvakat za sablony na jedno pouzitie majland a uz ma to trha skusit 😝

jakelina
8. nov 2013

@mysiatkoo právě mi to už nešlo nijak zrušit, ani když jsem na to klikla znova ani na nějaký jiný, to mi zmizel někdy ten co jsem klepla předtím a nebo se nestalo nic

ika84
8. nov 2013

@pipka dakujem, nasla som iny recept a uz mam hotove, ale dakujem naozaj

lokalistin
8. nov 2013

@muffinka8 magnolie krasne aj ja chcem skusit,musim vyrezat sablonu
@vlada111 nadherne tortuse
@njonja gratulujem
a vsetky ostatne super tortusky zase
baby ja som unavena jak hrom ,som v robote, ale sa mi taak nechce ,tak radsej citam vas, ale musim utekat zase hore, lebo uz ma urcite postradaju 😉

pipka
8. nov 2013

@muffinka8 Kati uuuzasneeeee 😵

luciahromadkova
8. nov 2013

@mysiatkoo upravene a preposlane... a ten prvy pokus nevadi... niekedy je fajn urobit si predvyskum, aby si vychytala drobne chybicky

luciahromadkova
8. nov 2013

@ika84 vymiesas maslo s praskovym cukrom /maslo nechat pri izbovej teplote povolit/ alebo mozes aj nutelu vymiesat s maslom a tiez pridat rozpustenu vychladnutu cokoladu- po obmazani torta fajn stuhne a lahsie sa potahuje 😉 /nemusi byt cela ta coko/, robim od oka ochutnam a podla toho pridavam nutelu alebo coko, aby to nebolo moc sladke...

luciahromadkova
8. nov 2013

@majakuca ja pouzivam na farbenie hmoty extra gelovu ciernu http://toptorticka.sk/category.php?id_category=7 ale farbim tak, ze najprv urobim tmavohnedu ako cokohmotu a potom pridavam ciernu, tak menej miniem a farba je intenzivnejsia a ked chcem este farbu upravenejsiu, tak po vytvrdnuti postavicky, predmetu ...farbim ciernou praskovou detecha tou klasickou praskovou, rozmiesam trocha v bielom alkohole a natriem stetcom /gelova farba dlho schne/

mia114
8. nov 2013

Ahojte, krasne toricky ste spravili 😵
Chcem sa opytat je nejaky zilkovac na kvety ktory pouzivate na viac druhiv kvetov? Chcem si nejaky kupit a neviem aky, kedze robim malilinko kvetov tak sa mi nechce vela kupovat.

vlada111
8. nov 2013

@pipka uf, ty si toho postíhala, paráda. Máš môj obdiv 😉

vlada111
8. nov 2013

@muffinka8 krása

vladiella
8. nov 2013

@lamps dakujem, vyskusam, tiez nieco davam od oka ako to hustne a podobne takze super, este raz velky diik 😵

vlada111
8. nov 2013

@mysiatkoo a hlavne rybky by asi nemali, musela som improvizovať. Chcela som urobiť niečo iné, tie cirkevné torty sú stále dokola to isté.

vlada111
8. nov 2013

@mia114 ja mám sadu za 4 eurá a úplne super. Kuk - http://www.tortickovo.com/tortickovo-cukrarskep...
No ja nie som až taký odborník na kvety, baby majú s nimi viacej skúseností, ale mne to stačí v pohode. Robila som aj s drahšími, ktoré mi požičala kamoška a nevidím rozdiel.

aduskatt
8. nov 2013

@mia114 ja myslim, že toto je celkom využiteľné na viac druhov kvietkov a listov a pokiaľ nerobiš často, aj cenovo to nie je nejaký zabiják http://www.mnamuela.sk/p/1389

mysiatkoo
8. nov 2013

@vlada111 super to je... este dotaz na ten euroobal... ja som zvazovala nieco aspon 1-2mm hrube, len neviem ako by to slo vyrezavat... pouzila si len klasicky tenky na papiere? lebo to pekne vidiet ...

vlada111
8. nov 2013

no ja som to robila nasledovne 😝 Na euroobal som si nalepila obojstrannú pásku, pričom vrchnú stranu som neodlepovala. Vyrezala som si rybky a euroobal som zo spodu zostrihla tak, aby som to mala akurát vo výške na boku torty ako som potrebovala. Na orosenú tortu sa ten obal prilepí sám, tú pásku som použila kvôli jej pevnosti a je umývateľná

mysiatkoo
8. nov 2013

@vlada111 parada, skvely napad 😵 dakujem v mene viaceryx za super tip 😵 😵

akapulko
8. nov 2013

tak moj dnesny hokus pokus prvy kvietok🙂ani neviem ako ho tu volate 😀 😀 ale viem ze este sa mam co ucit vyzeralo to jednoduchsie ale jak sa mi zacali tie droty raz vselijako tocit.... 😖

zuul
8. nov 2013

dievcata hlasim MASLOOOOOOOOOOOOOOOOO RAJO 250g za 1,39eur zo 2,29!!!!
KAUFLAND

aduskatt
8. nov 2013

@zuul supeeeeeeeeeeer🙂)) diky, akurat idem do Kaufu🙂 snad maju u nas viac ako tri kusy

zuul
8. nov 2013

@mysiatkoo vyplnene

zuul
8. nov 2013

@aduskatt nie ze my vsetko vykupis 😀