Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrika202
22. nov 2014

aa posledná detská a idem víkendovať 🙂

pipka
22. nov 2014

@denisak77 dala som si vlastny obrazok v jedleobrazky.sk 😉 ale je to ta deluxe, hruba 😉

pipka
22. nov 2014

@denisak77 ale ta poschodka s kosikom je kraasna 😉
pod tym vypletom si mala este jednu vrstvu potahovky..ci rovno ma maslo si davala ten vyplet?

denisak77
22. nov 2014

@pipka dík,je oganážovaná a hneď výplet

pipka
22. nov 2014

@pristela balik uz maaaaame, dakujemeee, hanka uz poctivo píše 😀 😵 😵

jakelina
22. nov 2014

@adrika202 krásný vláček, jenom máš pražce na kolejích 😀 😀 😀

pristela
22. nov 2014

Tak holky pridavam aj ja , tentokrat len tri ciste nudne oddychovky /teda pokial by sa nestalo co sa stalo 😀 😀 /
@pipka, to som radaaa, bo vsak ja take "casopisy" lubim ale moje decka to je des 😠

sticker
22. nov 2014

Hm, pridávať torty po Žanetke.... 😝 No tak ale čo už. Tak skromne moje tohto týždňové. "Mariška" inšpirácia práve od Žanet 😀

pristela
22. nov 2014

@sticker haa, nesranduj, tento vikend u mna des , aj foto ma stvalo, bo skoro rano ani svetlo na fotenie, nist, a tak to cele aj vypada 😀 😀 tortusky mas sladke 😵 ja ked vidim tie male farebne kvietocky si hned pomyslim na ten bordel a robotu akolo toho 😀

sticker
22. nov 2014

@pristela Bože od Teba také milé písmenká obzvlášť potešia 😀 No ja som práve zistila, že mi treba ešte nejaké malé vykrajovačky. Lebo mám v podstate iba jeden vzor.... Tak asi napíšem Ježiškovi 😀

jakelina
22. nov 2014

Já takové svoje rychlovky, je to pro rodinu, tak to tak dopadlo. Minnie nemá řasy, zapomněla jsem dodělat, tak chudák má oči, jak kdyby zrovna seděla na záchodě a tlačila. 😀 😝
Dvacítku jsem zapomněla udělat dopředu, aby mi vyschla a za chvilku jedeme gratulovat, tak jsem sotva stihla vyfotit a položit na dort. Doma nechávám bordel jak v tanku, jenom jsem hmoty dala do sáčků a zbytek je na jedné hromadě na stole. 😝

evicaka
22. nov 2014

Kočky, ktoré máte airbrush, používate len originál farby, alebo aj gélové???? A keď si chcem kúpiť farby do airbrush, aké základné by ste mi odporučili? Ďakujem 🙂

jakelina
22. nov 2014

@nika266 těch písmenek, ty jo 😒

gumidekmomo
22. nov 2014

ahojte kocky pridavam jednu len taku malicku 😀 tie vase su velmi pekne ved ste sikulky 😉

halienka
22. nov 2014

Babky tak aj ja už mám fajront, len som tak blbá, že tretiu tortu som zabudla odfotiť 😲 Tak pridávam len tie dve, snáď zákazníčka tú tretiu odfotí a potom by som hodila aspoň to jej foto 😀 Inak nebola nič moc, údržbárska brašna s náradím, osobne mi také torty nič nehovoria, nuž ale...

dagmarmustafa
22. nov 2014

Ahojte.Tento víkend poskromne.Idem si Vas poprezerat.Pekný víkend 🙂

mimcak
22. nov 2014

@halienka jej to su tuším najkrajšie najvydarenejšie ksychtíky z tej rozprávky froozen ,aké som na tortičke videla,neuveritelná podoba.

mimcak
22. nov 2014

ták poskromne aj ja. Minnie to autíčko bolo aj viac tvarované,len na foto nejako nevidno ☹ a nevedela som ktoré foto lepšie .

lokalistin
22. nov 2014

@halienka wow tie tvaricky mas uuuuzasneee

@dagmarmustafa krasne

mysiatkoo
22. nov 2014

@halienka kraaaasne.... akurat ix modelujem a mam 100 xuti to teraz hodit do kosa 😀 😀

meo
22. nov 2014

Přidávám skromně jednu postel, po těch vašich výtvorech se skoro stydím, ale snaha byla 😉
Hlavně ať se oslavenci nedívají pod peřinu 🙂

halienka
22. nov 2014

@mimcak
@lokalistin
@mysiatkoo Ďakujem babky, mysiatkoo aj ja som si celkom mákla na nich, ale veľmi som si ich chcela vyskúšať, aj mi lepilo ale chcenie bolo silnejšie 😀 , povedala som si, že ich spravím len takto v podstate od pazúch hore, a tým pádom môže byť hlava väčšia a lepšie sa modeluje tá tvár, tak asi aj preto vcelku vyšli. Bo čím menšia hlava tým väčšia hrôza, aspoň u mňa 😀 Inak minulý týždeň som tiež robila frozen ale tam chceli vyslovene len jedlý papier, no na FB som mala na to najviac ohlasov, pritom som ten víkend robila aj tortu so 4 postavičkami a po tej ani pes neštekol, tak ma to aj naštvalo 😀 , doprčíc, človek sa tu ondie s postavičkami a nikto ani ťuk a capnem jedlý papier a všetci sa idú pototo 😅 😀 Tak uvidím čo povedia na tieto frozenky modelované teraz, či ich vychvália ako jedlý papier 😀 bo inak budem odteraz robiť len z jedlého papiera 😀 😀 😀

mysiatkoo
22. nov 2014

@halienka su nadherne - ziadny papier sa na nich nechyta 😉 a z neodozvy si nic neroooob - to uz by sme viaceri asi zavesili hobby na klinec keby to malo byt dolezite 😅 ak bol oslavenec spokojny, vsetko je ako ma byt 😉

moicka
22. nov 2014

Ahojte, pridavam aj ja jednu pre "velku" malu slecnu 🙂 🙂 🙂

moicka
22. nov 2014

prepacte a teraz foto 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝

vecernicci
22. nov 2014

tak holky, já jsem ale Karkulka, jsem udělala dort, který měl být na příští pátek 😀 no zítra slaví narozky neteř, tak ho dostane ona 😀 😀 😀 shodou okolností je vnitřek přesně takový, jaký si přeje, takže bude muset akorát skousnout vzhled
no a aby toho nebylo málo, tak mě v týdnu chytly záda, takže naplním dort, jdu se na půl hoďky lehnout, potáhnu dort, jdu si lehnout, pak postavičky, jdu si lehnout, prostě paráda 😝

vecernicci
22. nov 2014

a ještě moje troška do mlýna, dva mám ještě ráno dodělávat, to už fakt dneska nedám 😝 jo a ta dýně je ten spletenej dort, takže neteř dostane dýni 😝 😀

adrika202
22. nov 2014

@jakelina 😀 😀 😀 nooo ,došlo mi to až ked bol na kolajach aj vlak a už sa mi to v noci nechcelo prerabat 😀 som čakala kto si to tu prvý všimne 😀

mia114
22. nov 2014

ahojte, moja dnesna torticka, konik mi dal dost zabrat 😝
tento krat sa mi horna torta nakrivila:o(

sasettka
22. nov 2014

@adrika202 uzasne tie svadobky, jeeejda, aj ja chcem take robiiiiiiiiiiiiiit 😒 😅 a ja som si tie kolaje vobec nevsimla 😅 ale sranda teda 🙂)

krasne torticky ste o5 popridavali 😵

ja pridam po povinnej pauze slanu, co som robila brachovi este 11.11. k meninam a potom na tento vikend dve oddychovky, pre pana - byvaleho ucitela a sprievodcu po Trnave a druha krstinova, chcela len taku jemnu kvetinkovu 🙂
inak, tu cokoladovu som robila orechovu, co ja teda nerobievam, ale velmi chceli a dodali si orechy....tak som teda dala do cesta tie orechy, co som mala a zvysok muky a teda neupiekol sa mi dobre ten korpus, nezdvihol sa ako vzdy a po vybrati z rury este klesl 😒 ....bolo to asi tymi orechmi, ze? recept som mala mramorak, kde odvazim vajicka a podla toho davam cukor a muku...