Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
17. nov 2013

@zuzka7512 hmotu si musis vyvalkat na tenko a otlacat cez foliu...ja este popritlacam vykrajovacku valcekom a potom vyberam zbytky hmoty, dovykrajujem co treba a tak...vcelku piplacka

meo
17. nov 2013

Ahojky, tak přidávám můj pátý pokus, jenom nízký dortík k svátku

meo
17. nov 2013

a ještě ta fotka, že?

nika1985
17. nov 2013

Ahojte tak konecne po dlhej pauze som sa mohla trosku vyhrat jaj ale to bolo super 😉
pre nasu priznceznu,rafaelo s mandarinkami, stred marhulovy dzem karamelova plnka, vrch parizska slahacka s bananmi

daja55
17. nov 2013

@maya30 Ďakujem 😵 😵 😵 😵 , skúsim to pri najbližšej príležitosti 😲 , a ešte na koľko stupňov nahriať rúru?

maya30
17. nov 2013

@daja55 ja som to mala na 200 a za 5 min. to bolo 😉

daja55
17. nov 2013

@maya30 diky 🙂 🙂 🙂

mysiatkoo
17. nov 2013

@maya30 Maji tie bon-pari som ja topila v takom malom hrncicku, co mam na maslo, ci cokoladu ci na co to povodne bolo 😀 a z toho potom nalievala do pozadovaneho tvaru... mozno preto si nedokazala z toho tak tvarovat, ked si to topila na papieri... ono to sice na tom zasxne, ale ked ponoris hrniec do vody, tie cukriky sa uuuuplne rozpustia, takze s cistenim nie je problem 😉

jakelina
17. nov 2013

@mysiatkoo to je super vychytávka 😉

daja55
17. nov 2013

@michalka12 Ja robím tvarohovú : uvarím puding smotanový alebo vanilkový ( samozrejme ak ide do plnky , tak dávam nie 0,5 l mlieka ale len max. 04 l mlieka a ešte 1 lyžicu hladkej múky) ak vychladne, postupne spolu s jemným tvarohom( 500 g ) zašľahám ho do vyšľahaného MASLA ! 250 g s cukrom ( podľa chuti), Všetko musí mať rovnakú teplotu, pretože v opačnom prípade sa ti to môže zraziť. 🙂 🙂 🙂 🙂 Ak chcem OVOCNÚ plnku, tak namiesto smotanového pudingu dávam uvarený ovocný puding v sirupovej šťave( bez múky), ochucujem podľa chuti,vznikne ti taká farebná priehľadná hmota (podľa použitého pudingu ) 🤐 Ak dáš na korpus mrazené ovocie a potom túto plnku, tak to nemá chybu, veľmi si to chvália 😝

daja55
17. nov 2013

@mysiatkoo 😲 asi to vyskúšam takto, diky

mrka2
17. nov 2013

@maya30 ty si neuveritelnaaa 😲 😲 😲

maya30
17. nov 2013

@mysiatkoo mam taky plechacik, tak budem skusat 😉

daja55
17. nov 2013

@michaela3011 😀 ešte k tej plnke ovocnej, samozrejme, že ten ovocný puding zašľaham spolu s tvarohom , postupne , do vymiešaného masla, ale to si asi pochopila, iba tak pre istotu píšem 😀 😀 😀 😀 😀

michaela3011
17. nov 2013

@daja55 trosku si sa asi sekla v prijemcovi tejto spravy ale chaaaaaapem 😉 😀

halienka
17. nov 2013

@jakelina tiež to cítim rovnako, niektorým ľuďom je to totálne jedno ako im tortu vyzdobím, väčšinou je to ale tak nejak kompromis - niečo povedia a zbytok nechajú na mňa, no a pár je takých čo nadiktujú všetko poprípade dajú priam fotku. Zatiaľ sa mi nestalo, že by niekto odchádzal totálne sklamaný, ale asi aj na to sa musím pripraviť, isto to ani mňa občas neobíde, pretože holt vyhovieť každému do bodky a ešte to spraviť trochu vkusne sa vždy nedá 😝 😀

halienka
17. nov 2013

@maya30 no vidím, že sme na tom s upratovaním rovnako 😀 ja teda 100x radšej pôjdem piecť ako upratovať 😀 ale moja jediná pomocníčka má ešte len 4 roky, (pomáha mi zatiaľ akurát tak ku kvalitnému bordelu 😀 ) tak je to zatiaľ všetko len na mne 😝 Tú ganache asi skúsim tento týždeň, budem robiť tortu pre dcérku na narodky tak otestujem. Ale bojím sa trochu aj toho obracania torty, to bude zážitok 😀

daja55
17. nov 2013

@michaela3011 to, čo som na michalka 12 to bolo pre teba, pretože si písala , že robíš iba jednu plnku, tak si to prečítaj o pár riadkov vyššie, sorry 😀

halienka
17. nov 2013

No a idem prihodiť tiež moje tohtotýždňovky, trapasová "krčma"- bože ešte aj rumom som ju riadne pokvápala 😅 malý hádam dobre spal, ak mu kúsok dali 😀 no a Minnie šialenstvo pokračuje, mala som robiť len jednu, ale na poslednú chvíľu sa ozvala kámoška že aj ona chce, tak keď som už mala kvety nachystané na tú prvú, tak som obe urobila v podobnom štýle, bo sa mi nechcelo vymýšľať niečo iné zas. A prvýkrát medovníčky na jedno stretko po 45 rokoch, no tu sa teda mám hóóódne čo učiť ešte 😝 😀 😀 ale pani bola spokojná, tak som si odfúkla 🙂

daja55
17. nov 2013

Týmto sa ospravedlňujem aj michalke12, asi je už veľa hodím a zauradoval škriatok 😀 😀 😀 😀 😀

michaela3011
17. nov 2013

@daja55 jeeeej dakujem 🙂 urcite vyskusam tento recept aj s tym cokoganache 😝 a korpus je jedno aky k tomu???

daja55
17. nov 2013

@michaela3011 to je jedno, 🙂ešte k tomu nedorozumeniu, nechápem, ako mohlo naskočiť iné meno, keď som klikla na tvoju "odpoveď"

michaela3011
17. nov 2013

@daja55 skusim k tomu mramorovy 😝 ked to ma byt krem prvotina, ganache tiez prvy krat budem robit tak nech aj korpus rovno vyskusam novy 😀 ooooo, ze jak ja sa tesim 😅 ale vlastne malicko iba radsej 😀 pretoze vzdy cim viac a viac sa tesim, tak tym viac a viac sa mi to pototo 🙄 😀

katarina51
17. nov 2013

@dm1 aké má FB meno? 😉 😉 😉

katarina51
17. nov 2013

@maya30 uuuuužasné, ten batoh s tým kufrom nemá chybu. Dokonalá práca. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lokalistin
17. nov 2013

@gelinka75 ja som ju robila z burizonovej hmoty, nakreslila som si na papier, vystrihla a podla nakresu sa snazila urobit tvar

gelinka75
17. nov 2013

@lokalistin dakujem, vyskusam tak podobne..

lokalistin
18. nov 2013

@maya30 nadherne, kazda jedna prepracovana do posledneho detailu, ziram 😕

vladiella
18. nov 2013

caute babule, to to ste uz videli? 🙂

http://www.svatebnidortroku.cz/

ajka82
18. nov 2013

@mamcas ja som ju pred 2 rokmi kupila s dubnici v t-fornaxe ale tam som ju uz nenasla teraz, tak davam v inom obhcode link http://www.formy-na-pecenie.sk/formy/eshop/7-1-... a ja som velice spokojna s kupou, presne podla mojich zelani aj ked niekedy by sa zislaa este o 10cm viac 😅 😝 😉