Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

macickarebeka
18. dec 2013

@jakelina a tie postavicky, ktore so mrobila bol iskarede, alebo zle?

macickarebeka
18. dec 2013

@halienka ahoj, co mam zlepsit na postavickach?

macickarebeka
18. dec 2013

@jakelina hlavicky so mrobila na viacejkrat, i tu jednu postavicku....

macickarebeka
18. dec 2013

@muffinka8 pretoze islo len o kruhov ekorpusy ozdbene vlockami a gulickami, myslela som si ze to zvladnem............. a co je na tych postavickach zle? co mam este zlepsit?

macickarebeka
18. dec 2013

@lucula73 ja mam vela psotupov a vela skusam. ja s alen pytam co mam zlepsit na postavickach

jakelina
18. dec 2013

@macickarebeka já neříkám, že byly škaredé, ale asi jsi s nimi nebyla spokojená, když jsi na nich chtěla něco zlepšovat.

macickarebeka
18. dec 2013

@muffinka8 asi mate pravdu, tak uz ted anebudem modleovat a piect torty, kedmi to nejde.☹ ale halvne je ze tie skarede postavicky s atym priatelom pacili... ale preco?

macickarebeka
18. dec 2013

@jakelina a ja praveze enviem co mam zlepsit... aj som sa tu pytala co na nich zlepsit, ale nik mi neproadil,

macickarebeka
18. dec 2013

@mimcak necchem rpovokovat, len chcme rad yk postavickami co zlepsit.

macickarebeka
18. dec 2013

@eliska22 ake chyby robim pri postavickach? ja neviem rad ysi vazim aj ich mam zapisane...

macickarebeka
18. dec 2013

@dm1
@dm1 oki, dkauje za radu, tka budem robit podla obrazka teda a skusat..dkaujem za radu.

trnka77
18. dec 2013

Baby, aké dve plnky by ste mi poradili do detskej torty??dakujem 🙂

macickarebeka
18. dec 2013

@eliska22 ja neviem co robim zle..
@halienka

michaela3011
18. dec 2013

@macickarebeka UPRIMNE TA PROSIM POZORNE SI PRECITAJ CO TI TERAZ NAPISEM!!! 😉

jedina vec, ktoru robis zle je, ze na tie torty az prilis vela myslis a veris si, tesis sa, ze ake budu pekne!!! toto nahodou velmi dobre poznam 😅 uz mam par torticiek za sebou na ktore som sa strasne tesila (ze vsak budu jednoduche) a nakoniec som absolutne nebola spokojna 😖 asi vela pozitivnej energie som dala do toho a tym padom sa energie na tu tortu nevyvazili a cele to aj tak dopadlo 😖 no kazdu takuto skusenost treba zahodit za hlavu a brat si ju k srdiecku do buducna 😉 ved ajtak to je len torta, ktora sa rozkraja a za chvilku po nej neostane ani omrvinka...
kocky ti teda napisali, ze co pod potah a ako docielis rovnu tortu... no chce to vazne len cvik a hlavne tortu uhladzaj tou zehlickou na marcipan a nie rukami 😉
k tym postavickam len tolko, ze nikto ti nemoze poradit co mozes na nich vylepsit!!! to musis vediet iba ty!!! iba ty poznas svoje kvality 😉 tak prosimta uz nepis tolko otazok, ze co vylepsit 😒 ked baby citaju len o tom, tak to je uz pomalicky otravne...

cize suhrn toho co som chcela napisat je, ze este raz si precitaj vsetky rady namiesto toho aby si sa tolko krat pytala... a postavicky modeluj podla tvojich kvalit 😉 rady ti budu ajtak zbytocne... ja som tiez mojej mame ukazovala ako modelovat ruzicku a doteraz ju nevie spravit 😅 chce to len trenovat a netlacit na seba...

takze teraz prosim uz ziaden prispevok o tom, ze co zlepsit na postavickach a ako docielit rovny povrch torty a podobne, pretoze na to ti baby zlate odpisali... poniektore s povolenymi nervami 😅 😀

michaela3011
18. dec 2013

@adusik0501 videli ich na FB a objednali si ich, pretoze sa im pacili a potom sa dozvies, ze sa im zda 1€ za 1ks vela???!!! ze to neni natolko pekne k tej cene???!!! 😕 ked ti to nerobi problem, tak si ich nechaj a kasli na tu objednavku!!! 😠 porozdavaj rodine a priatelom 😉

muffinka8
18. dec 2013

@lucianak ja som kúpila cez internet, ale neviem už kde, oko 4-5 € to stálo, aj taká hrubšia k tomu bola

muffinka8
18. dec 2013

@michaela3011 fakt je krásna 🙂 mne môj muž stále na tortu povie "pekná" 😀 😀 😀 ani slovo naviac nedostanem 🙂

muffinka8
18. dec 2013

@halienka @jakelina @lucula73 my jej žiaľ nepomôžeme, aj keby sme akokoľvek chceli 😖 chýba jej aj sebareflexia ... keď som jej ešte dávnejšie radila a pýtala sa čo sa jej samej nepáči na tých postavičkách tak nevedela, že jej sa páčia. Tak to potom ako radiť, keď sama to nevidí. To ako dieťa v škole povie, že nerozumie ale nevie vám povedať čomu. Ved aj vy viete aké to je keď modelujete, sami vidíte čo sa vám nepodarilo na čom treba ešte popracovať a nabudúce zmeniť.

muffinka8
18. dec 2013

@trnka77 asi pribináčkové?? 😕 môžeš do jednej zamiešať banán a do druhej zamixovať jahody a trochu pocukrovať aby nebola veľmi kyslá. Robila som oba už a sú dobré.

mrka2
18. dec 2013

@ikula2 fuuha, tak to ja neviem,este som nerobila, len som prekopirovala,co pisala Lucka na FB,ale myslim si,ze bude karamelove.. no neviem isto 😕

michaela3011
18. dec 2013

@muffinka8 normalne ten moj iba pokrci plecia a povie, ze moze byt 😀 takze uuuuplne ti rozumiem 😉
tak torta nakoniec smeruje inym smerom a priatelovym rodicom som ponukla cupcakes s mascarpone kremom 🙂 buducemu svokrovi sa pacili cerstve maliny, tak som si neodpustila a musela som mu povedat, ze taky spass tiez nieco stoji 😀 su to hrozne ceny!!! 😠

mysiatkoo
18. dec 2013

baby nejake tipy ako dosiahnut vyzorovo to vrxne posxodie? (airbrush nemam)

michaela3011
18. dec 2013

@mysiatkoo hnedy zaklad a ciernou prachovou farbou vytienovat, vytienovala by som este aj s kakaom

mysiatkoo
18. dec 2013

@michaela3011 vdaka za tip.... moja teoria je zatial na biely zaklad hubkou pootlacat kakao ..... akurat mam obavu, ci to nebude vyzerat len spinavo 😖 aj ked... v konecnom dosledku to tak asi vyzera aj na tej torte 😝 ... zvazujem alternativy zatial

govinda
18. dec 2013

@mrka2 otázočka k tomu domácemu Salku - všetko naraz narafať do hrnca a tak povariť alebo urobiť karamel z cukru ... ?

mamcas
18. dec 2013

@jakelina dakujem, skusim 🙂

michaela3011
18. dec 2013

@mysiatkoo prepaaaac 😅 myslela som ten klobuk 😅 to vrchne poschodie by som riesila nasledovne: kremovej farby potahovka a na gulaty stetec by som si nanasala kakao a opatrne otlacala o potahovku spickou stetca... vejarikom by som potom odstranila zbytocne kakao na torte 😀

michaela3011
18. dec 2013

@mysiatkoo urcite si vyskusaj nanecisto rozne tipy... no urcite pokial budes nanasat hubkou alebo stetcom, tak si ich "oklep" od kakaa, aby si ho tam nemala privela... ale verim, ze tato torticka aj v tvojom podani bude nadherna 🙂 mas sikovne ruky 😵

zuul
18. dec 2013

HOLKY obdivujem vase nervy a trpezlivost, s akou riesite jednu a tu istu temu uz 2 dni!
ja len tisko citam a mam dost. 😎

mrka2
18. dec 2013

@govinda ja som to len prekopirovala z FB, ja som to este nerobila,tak neviem 😕