Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

halienka
2. jan 2014

@maya30 no Maji, to je zapeklitá úloha 😀 jediné čo ma napadlo, teda na ten flakón, urobiť jemne žltú tortu, možno aj zdola trochu vytieňovať a potom vytvoriť niečo ako o 1 cm väčšiu formu a celé to zaliať čírou želatínou, tak aby vznikla hrubá vrstva tej želatíny. Ale či by to ozaj takto vyzeralo neviem, možno by si mohla skúsiť na nejakom malom kúsočku hmoty. No a ten vrch, to už načisto neviem, ten by mal byť tiež akože jedlá torta? teda ako druhé poschodie?

luciahromadkova
2. jan 2014

@maya30 tak ja toto neviem ako... ale tu ujo google mi dal torty flakony parfemy https://www.google.sk/search?q=perfume+bottle+c..., mozno ta nieco napadne.... na efekt skla by nebol dobry isomalt ale asi treba formu kam to naliat....alebo mozno na torte ten flakon- burizonka, alebo normal potiahnute a z isomaltu vrchnak? neviem.... len rozmyslam ja by som si na to netrufla.... resp. asi len poskladane z burizonky a korpusu

luciahromadkova
2. jan 2014

@maya30 a este ma napadlo.... normal korpus, potiahnut a na to ta speci farba v spreji alebo tie metalicke farby... ak nemas air brush....tuto je to asi tak....
http://cakesdecor.com/cakes/75288

michaela3011
2. jan 2014

@maya30 keby som si na taku tortu trufala, tak by som ju spravila bielu a na to by som malovala a tienovala aby to vyzeralo, ze vo flaske je parfem... nejak tak ako je na foto... a vrchnak v tomto pripade by som cely namalovala a taktiez tienovat, a ten by som urcite vyrezavala z burizonky

timotejkabrejkova
2. jan 2014

@lamps Prepač že az teraz ale vieš babätko ma chce len pre seba 🙂 ano so mnou ste to rozoberali že nemôžme mať a zrazu som bola tehotna 🙂

timotejkabrejkova
2. jan 2014

@marianabila Ďakujeme pekne 🙂

timotejkabrejkova
2. jan 2014

@lokalistin Ďakujeme pekne 🙂

timotejkabrejkova
2. jan 2014

@bubobubina Ďakujeme pekne 🙂

timotejkabrejkova
2. jan 2014

@daja55 Ďakujeme pekne 🙂

timotejkabrejkova
2. jan 2014

@vlada111 Ďakujeme pekne 🙂

timotejkabrejkova
2. jan 2014

@mysiatkoo Ďakujeme pekne 🙂

timotejkabrejkova
2. jan 2014

@mimcak Ďakujeme pekne 🙂

timotejkabrejkova
2. jan 2014

@nika266 Ďakujeme pekne 🙂

timotejkabrejkova
2. jan 2014

@jakelina Ďakujeme pekne 🙂

timotejkabrejkova
2. jan 2014

@pipka Ďakujeme pekne 🙂

timotejkabrejkova
2. jan 2014

@woman04 Ďakujeme pekne 🙂

timotejkabrejkova
2. jan 2014

@zuul Najkrajší vianočný darček 🙂

timotejkabrejkova
2. jan 2014

@lamps Ďakujeme pekne 🙂

bubobubina
2. jan 2014

@michaela3011 krasne sa ti vydaril! 🙂

monikapo
2. jan 2014

Babulky, mam robit leziacu matriosku taku 2D, nemate nejake inspiracie, google som presla, len neviem malovat tak ci nejake navody inak ju spravit, za kazdu radu alebo fotocku budem velmi vdacna 🙂 🙂 🙂

mamcas
2. jan 2014

Babulkyyyy kupila som si robot, necakane, uplne nahodou, len neviem cj to je ten dobry.... 😨 @pristela asi to nie je ten co si si ty kupila vsak? Je slabsi vykonovo asi, ci? Ja som si nevedela spomenut kolko ma mat a predavacka mi tvrdila, ze to urcite staci... juj ale kazdopadne sa tesim ako jojo 😀
A pre info, stoji v electro worlde 219,90 a teda tvrdia, ze predtym stal dvojnasobok, takze som neodolala 😀 😝 😀 uz spekulujem co idem v nom spravit 😝

mamcas
2. jan 2014

Este fotku by to scelo, zeee? 😅

jakelina
2. jan 2014

@mamcas já mám tvarově úplně stejný, jenom je to jiný typ a jsem spokojená. V míse šlehám piškot z celých vajec a vejde jich tam 10.

jakelina
2. jan 2014

@mamcas ale nemám mlýnek ani nic, jenom tu skleněnou nádobu na mixování

michaela3011
2. jan 2014

@bubobubina dakujem velmi pekne 🙂

mamcas
2. jan 2014

juj to sa moc tesiiiim 🙂 konecne mozem robit korpus podla tvojho receptu, do mojho stareho som ani do klasickej formy nevmestila... jupi jupi mam Vianoceeee, aj krabica pojde pekne pod strom 😝
ozaj a nadobu mas taku velku teda?

pristela
2. jan 2014

@mamcas jeee gratulujeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 uzasny bude , kaslat na vykon , vsak nebudes nonstop na nom mixovat 24hodin denne 😉 ja tiez ako @jakelina Majka pise, nemam tie doplnky, nepotrebujem ich , len jednu vec asi dokupim 🙂 a podla obrazku ho mam taky isty len moj ma oblejsi tvar a vykon 1200W a misa ma rovnako ako tvoja 😵 😵 uvidis budes spokojna , ja mam ted aj kakaový mramorovy korpus taky jemny ako paperko/teda miestami az moc jemny :D/ aa moj stal tusin 240€ uz moc nepamatam ☹

pristela
2. jan 2014

aa holkyyy, no kto u mna ted bol 😀 😀 😀 sladkaa holka 😀 😀 ja som ich mala zapisanych na september a oni tie šáločky chcu buduci stvrtok 😀 😀 😀 😀 tešíííím sa 😀 😀 😀 😀

pipka
2. jan 2014

@pristela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

viac smajlov sa mi uz nechce klikat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
2. jan 2014

@pristela ale ze tento rok som sa este tak od srdca nezasmiala 😅 😀