Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
20. okt 2014

@pristela akurat som prisla vozila som panka po doktoroch prepac davala som celozrnny s raznou ja vzdy menim muku ked peciem pre nas 😉

nika1985
20. okt 2014

@pristela ja ak stihnem mam ho naplane doniest na stretko

dajna11
20. okt 2014

kočkyx plís,nemáte uložený psotup na kona ,postavičku na torte ale aby stál.....ja neviem čo mu do nôh napchať aby stál a aby vyzeral k svetu,chcu pri to aj postavičku dievčaťa tak nechcem ho maličkého a väčšieho zas nohy nejeko nedržia!!!

sikag
20. okt 2014

@dagmarmustafa tu podlozku mam bud polystyren ktory som kupila normalne ako polystyrenove podlozky na nete v cukrarskych potrebach a je to potiahnute hmotou a stuzkou. ale uz som potahovala aj tenku podlozku a dala tu najtensiu stuzku, aj to bolo pekne

sikag
20. okt 2014

@mysiatkoo super napad rozdelit tie 2 temy takouto stenou 🙂 tie dvojtemove vacsinou nemusim ale toto ti super vyslo 🙂

mimcak
20. okt 2014

baby prosím z čoho by ste vymodelovali toho vtáka?

mimcak
20. okt 2014

toho

chvapilu
20. okt 2014

@mimcak ahoj já jsem si z netu stáhla tento postup snad pomůže

mimcak
20. okt 2014

@chvapilu Waw ,ďakujem super určite pomôže dúfam sa podarí.

zuzu188
20. okt 2014

@jachin dakujem 🙂..pre istotu som objednala aj ten gel 🙂

nika1985
20. okt 2014

ahojte baby je nejaka farba z praskovych aj zlata alebo sa da kupit len zlata tekuta farba? skor by som vyuzila praskovu ale mam len preletovku a potrebujem nieco namalovat. dakujem

lamps
20. okt 2014

@nika1985 Veronika, ja mám od Sugarflair Radiant Gold, maľovala som s ňou aj na sucho a aj rozpustenou v troške alkoholu a išlo to v pohode

nika1985
20. okt 2014

@lamps ja mam od nich royal gold len neviem ci to pojde tak aby to vyzeralo uplne jednotne hladke ako trebars zlata podlozka neviem to presne vysvetlit myslis ze to s tym pojde neoplati sa mi na jeden krat kupovat tu tekutu potom my to vyschne ja moc zo zlatou nerobim

pipka
20. okt 2014

@nika1985 ja mam niekolko zlatych praskovych, takze urcite su 😉 ja som si kupovala v tortomanii 😉

ludkas31
21. okt 2014

SUUUUUURNE!ahojte sikulky, viem ze sa tu pecu torticky, ale snad sa tu najde niektora co pecie aj medovnicky a ja by som potrebovala suuuuuuurne poradit, zarobila som si cesto podla tohto receptu..
http://varecha.pravda.sk/recepty/vianocne-medov...
ked som ich piekla tak krasne sa zdvihli a za chvilu sa mi potom tak scvrkli a zosuverili...cim to je? cestom, ci nieco robim zle???? vopred dakujem za vsetky postrehy a rady

mirinecka
21. okt 2014

@pristela @maya30 @vlada111 kočky ja som si už spravila vianoce a objednala si airbrush 😀 neodolala som tej cene 55,- Eur. 😅 Chystám sa ho skúsiť ale mám strach aby som nepokazila tortu. Striekate ju hneď po potiahnutí alebo celkovom zachladení? Bojím sa aby im tá farba potom nepúšťala alebo to radšej mám zafixovať leskom na torty? Či netreba?. Na čo si mám dávať pozor? A dá sa nastriekať aj marcipán. Lebo teraz by chceli marcipán a ja používam smart, tak to bude poprvé 😀 . Už teraz mám z toho bobky aby som to nepos.... . Sorry za moc otázok 😨 a ďakujem

gelinka75
21. okt 2014

@mirinecka ahojky kde si prosim ta kupila ten airbrush?

mirinecka
21. okt 2014

@gelinka75 dortisimo.cz nad 80€ neni poštovné 🙂 kúpila som aj farby a ešte niečo tak sa to aj nazbieralo. 😝

michaela3011
21. okt 2014

Zdravim vas kocky 😉
Dlho som tu nebola a s nicim som neprispievala... No stahovali sme sa 😅
Dva dni pred stahovanim som robila jednu torticku no tu som zabudla odfotit... Nebolo casu a cele to bolo take nastresovane 😒 no torta sa nedala odmietnut 😅 ved to poznate 😝 😀 😅 bolo to pre jedneho sefa mojho priatela... prisli si pre nu zo Slovenska a tam si ju aj viezli 🙂
Den pred stahovanim som vypratavala mrazak a z ulovku som zrobila kokosove gulky do prace pre kolegov 🙂 cakepops som robila uz v novom byte a bez kuchyne 😅 v kuchyni mame iba chladnicku, mikrovlnku, rychlovarnu kanvicu a toastovac 😒 no a este malinky stolik z ikea, ktory mi neni ani po kolena 😅 no nejaka ta pracovna plocha musi byt 😎 😀
Torticku som piekla v starom byte a naplnila a ozdobila uz v novom... Po klaciacky pri tom malom stoliku 🙄 no aspon ze to bola rychlovka... 😀 inak horuci korpus som prevazala 3km autom... Si asi viete predstavit, ze teraz mi cele auto voni cokolaaaadovo 😅 😀 😀 😀
Este ma cakaju dve torticky... No uz odpocitavam dni kedy nam dorazi nova kuchyna 😅 😀 😀 😀
No zatial mam dobojovane 😀

mimusa94
21. okt 2014

@halienka ludom sa zda vela dat tolko penazi za jednu tortu racej si kupia jednu z kauflandu za5e ...lenze oni asi nevedia kolko radosti s takouto tortou spravia oslavencovi vy sikovne zienky dokazete vykuzliot na tortu hocico...az normalne zasnem a kolko hodin za tym clovek stravi s malickostami sa babre aj niekolko hodin ...keby toto vedeli tak by hned vedeli aku cenu ma taka torta....priala by som takymto muudrym ludom aby si to aspon raz v zivote vyskusali...ja tiez peciem moje torty su take zaciatocnicke...nepeciem dlho ... nezarabam na tortach miliony :D ale niekedy par smiesnych koruniek...ale manzel ma podporuje v tom a to som rada 🙂 tak dufam ze aj ten tvojjj bude 🙂

michaela3011
21. okt 2014

@jakelina prosimta ty si tu spominala nugatovy krem... aspon tak mi to google vyhodil 😅 nugat roztapas v slahacke a vychladene zaslahas do masla... asi kolko coho pridavas prosimta??? 😅 mala by som robit tortu s nugatovym kremom a tvoj recept ma zaujal... torta by mala byt 32x20cm a plnena iba 1x
dakujeeem 🙂

jakelina
21. okt 2014

@michaela3011 já většinu krémů dělám bez vážení. Ale na jedno máslo bych dala asi 200 g šlehačky a 100g nugátu.

michaela3011
21. okt 2014

@jakelina dakujem krasne 🙂

lamps
21. okt 2014

@nika1985 ja som maľovala len také jednoduché lístky a ornamenty a to išlo super, ale keď to potrebuješ mať také krásne na väčšej ploche neviem ...., ale skôr si myslím, že tam bude vidieť ťahy štetcom. Možno by bolo lepšie namáčať do farby čistú hubku a ňou tak "ďobkať" plochu, ktorú potrebuješ mať zlatú alebo maľovať na sucho,potom asi nebude vidieť žiadne ťahy štetcom

nika1985
21. okt 2014

@lamps dakujem dnes som to skusala no uvidime co z toho bude 😒 urobila som si tapa len jeden takze moc moznosti nemam na skusanie.

katarina51
21. okt 2014

@lucula73 Prášok bol Magic decore nafarbila som ho gelovou farbou. Aj ja som sa toho bála, no bola to torta pre dcéru tak som si to vyskúšala, ale išlo to celkom fajn a na priemer 24 cm torty mi stačili dve krakky,

loxa
21. okt 2014

hojte kocky, chcem sa opytat..Moja mama bude potrebovat na jednu sukromnu akciu (ma restiku) 220 porcii tiramisu..najlepsie by bolo keby mohli byt naporciobane v nejakych malych nadobkach..neda sa take nieco , jednorazove niekde kupit?? A akym sposobom robite tiramisu z pecenej piskoty, ci s dezertnych piskot🙂 viem ze je to tema o tortach , u som tu dlhsie neprispela, ale ak viete , budem vdacna🙂

dadenka1
21. okt 2014

@pipka môžem sa prosím opýtať ako si lepila tu oplatku na fondán? (tu s futbalovým logom...) dakujem

pipka
21. okt 2014

@dadenka1 jedlym decor gelom na oplatky 😉 ale mozes lepit aj pipingelom, alebo medom 😉
ja som to kupovala k tym oplatkam, ked som ich objednavala 😉 stoji to tusim euro 😉
http://www.jedleobrazky.sk/jedleobrazky/eshop/5...

dadenka1
21. okt 2014

@pipka dakujem