Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adul67
30. sep 2011

@lussy23 DAKUJEM si zlatá ty nevinecháš ani jednu aby si nepochválila

mia114
30. sep 2011

Jaaj, baby uz druhy den sa pokusam robit ruze, asi moc moc narocna na ne ale stale sa mi nepacia, vcera som spravila jednu a drobec mi z nej odkusol 😀
dnes osm vytvorila takuto. stale sa mi stava ze tie vonkajsie listky su nizsie nez stred 😠

katulkaaaaaa
30. sep 2011

ahojte sme domáááááááá,malinky je v poriadku uz nas caka len kontrola tak sa velmi tesim
@mariann2 nadherny konik si robila podla nejakeho postupu?aky bol velky?kolko kg?ja mam dnes piect korpus,na nedelu mam kona preto som taka zvedava,teda ten tvoj je fakt uzastny

katulkaaaaaa
30. sep 2011

@zdenallicka super kittyna 🙂 prosim ta ako sa robi to 2D?len vyvalkam hmotu a vyrezem co chcem,nalepim?mam nabuduci tyzden robit pre muza mojho a este som take nerobila

vlada111
30. sep 2011

@jakelina krásne oklieštikované 😉

vlada111
30. sep 2011

@mariann2 krása, ja neviem kedy budem schopná robiť takéto torty.

lusil2005
30. sep 2011

@mia114 ved ju mas krasnu!!!!! mne sa to iste stale stava - vonkajsie listky mi stale ubiehaju dole... zhora je potom ruzicka super, ale z boku to nevyzera dobre 😒

vlada111
30. sep 2011

@zlatat krásnučká

vlada111
30. sep 2011

@mia114 nesmieš lepiť listy od spodku, musíš ich dať vyššie, lebo sa ti ten puk zväčšuje.

katy1979
30. sep 2011

@sislik1981 ak sa ti neozve nikto odtialto skus na trotyodmamy.sk. netusim kto odtialto je z tvojich koncin

katy1979
30. sep 2011

@lusil2005 a ako si to malej vysvetlila? 😀 ja som robila len prsia ale maly to nejako nikdy neriesil.
ale fesak cokoladovy

anibas
30. sep 2011

@petusko upeč jeden plech - nakresli si nohu na papier, vyrež, 2 vrstvy celá noha, potom už len klenba vyšie a nakoniec kruh okolo členka, dotvaruješ punčovinou, potiahneš a bude vážiť cca 2-2,3 kg

anibas
30. sep 2011

@petusko no už ma predbehli 😀 😀 @lencza

maya30
30. sep 2011

ahojte baby, potrebujem surne poradit , robim poschodovu tortu z mmf, je v chladnicke uz vyse 3 hodin ale je absolutne sucha, vobec sa neorosila....chcem na nu pripevnit kvety ale aj ked som ich potrela vodou vobec to nedrzi...mam tu tortu celu potriet vodou alebo olejom ? teda toto je pruser..... ☹

dadka212
30. sep 2011

@vlada111 😀 ďakujem moc 😵

dadka212
30. sep 2011

a tu je moja práve dokončená, ale nie som spokojná, je taká odfláknutá, ale pri mojej chorobe a 2 chorých deťoch myslím, že ujde 😝
je vela fotiek lebo je pre 5 ludí, takže som fotila z každej strany....
inak je orechová, síce ja nemám chuť ale vraj je super, teraz len dúfať, že tam nebudú škrupiny z orechov 😅 😝

dadka212
30. sep 2011

@lusil2005 parádna 😀

mizulienka
30. sep 2011

@dadka212 ved je super, uplne krasna.
A toho krtka si uz robila? 😉

mrka2
30. sep 2011

@dadka212 😲 😲 😲 odflaknuta??? uzasna a tie postavicky nemaju chybu! nech ste cim skor fit 🙂

katy1979
30. sep 2011

@dadka212 ukaz mi to odflaknute? vsak je krasna

miciatko
30. sep 2011

@adul67 ahoj,prosim kde v TN je ten obchodik, lebo viem ze otvorili cukrarsky raj http://cukrarskyraj.sk/?page=kontakt ale o tej co ty spominas neviem, dakujem

zdenallicka
30. sep 2011

@katulkaaaaaa Děkuji..🙂 Já si obkreslím obrázek z netu (úplně celý včetně očí a nosu atd.) a vystřihnu si ho. Kreslím na pečící papír. Pak si vyválím potahovky na stejnou tloušťku a přiložím na ně obrázek - nejdřív si obkreslím kosticí třeba hlavu, pak tlapky a nožičky (to je bílé, takže ze stejné potahovky), vykrojím skalpelem. Pak si vykrojím zase všechno světle růžové, potom tmavě atd. Potom si vyválím černý váleček a objedu s ním hlavu. Pak si k hlavě přilepím šatičky, objedu je černou. Potom rukávky, tlapičky atd. Všechno si k sobě lepím alkoholem. Nechám to chvilku zaschnout a pak to přenesu na špachtli na dort.
DOufám, žes to pochopila, protože píšu jak tatar..😝

zdenallicka
30. sep 2011

@blizennec J8 pravý marcipán nekupuju, ale chystám se..🙂

zdenallicka
30. sep 2011

@lamps No ta je nádherná!!! Přeju brzké uzdravení.. Moc dobře vím, jaké to je... 😔

zdenallicka
30. sep 2011

@anibas Dá se té Kamce napsat mail? CHtěla bych miminko, ale potřebuju se s ní domluvit, jeslti by mi ho poslala na poštu do Skalice.. To mám 12km, tam bych si sjela... Manželovi tam posílají Slováci poštu celkem často..

zdenallicka
30. sep 2011

@mia114 Ale když se podíváš na růži, tak ona má ty vnější listy níž než středové poupě..🙂 Ta tvoje je krásná, já jsem na kytky blbá... 😀

zdenallicka
30. sep 2011

HOlky a dotaz - jak velké jsou tyto barvy a jsou srovnatelné s Wiltonkama?

http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

nanulik
30. sep 2011

nie je tu niekto od ZM kto pečie takéto krásne torty?

katulkaaaaaa
30. sep 2011

@zdenallicka dakujem pochopila som...tie farby su 100% lepsie ako wilton,odporucam...krasne farby a staci malinko 😵

mrka2
30. sep 2011

@zdenallicka ja mam len jednu tuto farbu,ale super. ako pise @katulkaaaaaa staci uplne malinko a krasne zafarbi. a nechcem trepat,ale bud je rovnako velka,alebo trosicku vacsia. 🙂