Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
12. okt 2011

@jakelina mramorový korpus dělám stejný jako zdenallicka - myslím, že sis ho opisovala, klidně udělej jen světlý, já ho často dělám jen světlý nebo jen kakaový, když se mi nechce dělat mramor. nebo vyzkoušej tu formu předtím trochu vytřít olejem, nech to pak chvilku vychladnout a pak by to mělo jít pěkně vyklopit

jakelina
12. okt 2011

@reruna děkuju, já dělám recept co z něho peču korpusy a nebo jeden hrnkový, ten mi teda jde vyklopit líp a nebo mám nějakou blbou tu formu. Z plechové vypadne sám a ze silikonové to musím páčit 😀 😝

miciatko
12. okt 2011

@mia114 ja by som tiez pridala vic zltej a cervenej ako radi @jakelina,potom daj foto som zvedava co vycarujes 😉

dm1
12. okt 2011

@zuba ja robim tento korpus je super a do cesta ide aj kava http://www.tortyodmamy.sk/content/orechova-torta

mizulienka
12. okt 2011

@mia114 Majka ved su jak zive, tak toto ja urcite neurobim 😕 😕

zuziq
12. okt 2011

@miciatko zatial iba 9 dni.. ale kedze to ide z ciny, vacsinou to trva 3 niekedy aj 4 tyzdne... ja z ebayu objednam casto, pri cine to vsak vzdy trva dlhsie

zuba
12. okt 2011

@lucula73 @ikula2 @dm1 babule ďakujem veľmi pekne, tak nakoniec skúsim ten od danky a krém spravím podľa jedného čo som našla doma - je podobný tomu z tej orechovej torty - našla som doma recept na orechový koláč na oblátke - som to už kedysi dávno robila tak skúsim ten

dadka212
12. okt 2011

@zuba ja robím ten čo Danka a je super aj tá plnka 😵 robila som to s čučoriedkovým džemom

zuba
12. okt 2011

@dadka212 to som rada, že viacerým chutil - tak dúfam, že bude aj našej rodine, ešte musím ísť odvážiť koľko mám doma tých orechov, že či nemusím ísť na záhradku po ďalšie - dúfam, že nie, lebo v tomto počasí s mi nikam nechce

zuba
12. okt 2011

a super ide tam 15dkg a ja mam 25 to je super @dadka212 a @dm1 babule z koľkých dávaok mám robiť krém ak budem robiť ten z tohto receptu a mal by byť na 3 krát do 24 korpusu?

79zuzana
12. okt 2011

@miciatko
@zuziq ja objednavam stale z ebay.ie ... kategoria crafts ... podkategoria cake decorating... maju tam toho ozaj vela, objednavam stale od viacerych predavajucich .. podla toho co ma kto najlacnejsie...este pred vyhladavanim si zadajte free P&P ... je to v tych kolonkach na lavej strane ... aby ste neplatili postovne 🙂 nie vsetci vsak posielaju aj na sk, ja objednavam do irska, tak vam neviem poradit, ktory predajca je najlepsi 🙂

alenv
12. okt 2011

holky ted mi přišly gelové barvy a chci se jen zeptat ta černá nabarví normálně na černo hned.. nebo je to jako u potravinářeskejch, že se musí zatmavit a pak dát černou. Díky

alenv
12. okt 2011

@mailli prosím tě jaký máš recept na fondán? Díky

zuba
12. okt 2011

@alenv No mne zafarbila, ale išlo jej tam veľa aby čierna bola čiernou a nie šedou - nie ako vravia že stačí kúsok - to určite nie - ja mám wiltonku

mizulienka
12. okt 2011

baby, ked peciete 23cm formu, kolko vam vazi cela torta, nijak moc ozdobena, 3 ruze, spodok nejak pekne zakonceny, dakujem.

dajna11
12. okt 2011

@alenv musíš mať extra čiernu tá zafarbí....ale ak máš obyčajnu tak jej musíš dať vela aby zafarbila na tmavo

zuziq
12. okt 2011

@79zuzana dakujem za info 😉 vacsinou su to ty isty obchodnici asi na vsetkych ebayoch, aj ked niekedy maju na niektorom iny tovar... skoda ze casto neposielaju na sk, niekedy su tam fakt super ceny a veci, napr. oblecko a tak ☹

adul67
12. okt 2011

@mia114 poslala som ti žiadost na fb ak môžeš maš krasne tortičky

adul67
12. okt 2011

@simasa teraz som tu prišla a ten odkaz už nejde otvorit na fb

79zuzana
12. okt 2011

@mizulienka ja peciem v tejto forme, piskota zo 6 vajicok, prerezana na 3 takze to ani nie je nijak moc vysoke, plnene dvakrat, dzem a potah WI to ma vahu okolo 2.5 kg... ale je cesto nepolievam, takze ked polejes bude tazsia

katulkaaaaaa
12. okt 2011

baby a je po vahe mala som ju rok,zrejme niekomu spadla na zem ☹ a ja tri torty mam piect a zakusky sobotu na oslavu,bez vahy som nahrata....uz mi zostava len dufat ze tu za 13e este v lidly budu mat 😒

mizulienka
12. okt 2011

@79zuzana dakujem zuzi, ani ja nepolievam, iba davam dzem, teraz som kupila taky visnovy gel, chuti super, do toho psa som davala coko krem od @vlada111 ale zistila som, ze nemam dost kakaa tak som dala cokoladu a je superovy a s tym visnovym gelom, mnam :0))

alenv
12. okt 2011

@zuba já taky.. no já té černé chci jen trochu.. tak snad moc té barvy nevyplácám.. já si taky právě myslela, že ta gelovka barví černě dobře

alenv
12. okt 2011

@dajna11 díky.. tak se ponaučím.. a příště koupím tu extra černou.. zatím mám tu obyč černou Wilton

zuzanocka11
12. okt 2011

Ahojte dievcatá 🙂
chcela by som sa opýtat,ci je tu z vás niekto z Ke,prípadne Rv? uz dajaký cas totiz tu chodím obdivovat vase torty,padá ma sánka zakazdým,ste veeeeeeelmi sikovné. Ale k veci: vedeli by ste mi upiect tortu šponďa bob,ci ako sa to volá,tá zltá špongia? Potrebujem to az na december,takze zatial iba zistujem. 🙂

dajna11
12. okt 2011

@alenv tu mám aj ja a farbila som nou rozne poťahovky,ale nikdy nebola taká tmavočierna...ale tá extra je super....

alenv
12. okt 2011

@dajna11 já to spíš chci jen na detaly, takže snad ten malej kousek se mi povede obarvit🙂 příště beru tu extra.. díky moc

lussy23
12. okt 2011

@mailli - nádherný kvietok
@mia114 - úžasné listy ako živé! @mia114 - nádherní sú @mizulienka krásny psík ako živý. A ten smutný pohľad.. mne by bolo ľúto ho zjesť.=) Veľmi milý je. @pristela - nádhera @vlada111 - nádherné , ako keby to hračky boli

lussy23
12. okt 2011

a budúci týždeň ma čaká košík a roztrapkaná torta, trochu sa bojím, či to zvládnem. .. ako mam urobiť tú rúčku aby držala?

jakelina
12. okt 2011

@alenv nejdřív můžeš obarvit na hnědo kakaem a pak přidat tu barvu.