Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
13. nov 2011

@lusil2005 Janka mi odpisala na FB ze to kupila vo formickach ale teraz to nemaju

anibas
13. nov 2011

@daducha
@dm1 Danka ak budeš dávať robiť kostolík, tak 2x aj pre mňa -všetko zaplatím - dočítam vás zajtra u mamy - možno 😅

ziizii
13. nov 2011

Ahojte babenky 🙂 ja som upiekla ozaj len par torticiek-nemozem sa vam tu rovnat ☹ vsetky mate tak naaadherne dielka 🙂 no a s touto mi dokonca pomahala aj oslavenkyna 😉 tak vam ju tu aj ja prilozim,nieje dokonala,ale je z lasky 🙂 🙂 🙂

ziizii
13. nov 2011

adka_praha,zuba,katy1979,mariann2,desmodka,anibas,jeeej to ma tesi dakujem 🙂 🙂 🙂 moja dcera je taky dievcensky blazonko do aut hlavne ferrari-preto ten motiv

broucek2
13. nov 2011

@anibas kostelík zkusím sehnat v Brně na trzích

maca77
13. nov 2011

@livia76
@dada78
@jovanka81 Fifi je z MMF a vlastne všetko 😅
@pristela
@akme
@mizulienka
@vecernicci
@janulkamartinko
@dadka212
@vlada111
@eliska22
@mrka2
@zuba
Ďakujem všetkých za pochvalu 😵
... a hlavne za tie "lajky" ... páni to som veru od vás nečakala 😵 😵 😵 ďakujem

ziizii
13. nov 2011

zdenallicka,lucula73,79zuzana, pristela,pipka,broucek2,maca77,evelin116 🙂dakujeeem 🙂

zuba
13. nov 2011

@anibas už som písala aj Danke, neter chodí do školy do Brna, tak sa jej spýtam, že či sa tam už stihla zorientovať a či pôjde na trhy, ak by šla tak by som ju poprosila aby mi to doniesla domov.
Dám potom vedieť, čo mi odpísala, že ak nie, nech vám to pozrie @broucek2

vladka1
13. nov 2011

@dm1 jestli chceš, tak mrkni a postahuj mi z netu pár fotek co bys chtěla a pokud to tam uvidím, tak bych ti to mohla vzít....podívám se, kdy ty Trhy vlastně začínají 😉

vladka1
13. nov 2011

@dm1 teď koukám, že ti už nabídla i @broucek2....tak uvidíš...já bydlím kousek za Brnem a do Brna jezdím často...tak mě můžeš mít v záloze 🙂

dm1
13. nov 2011

@vladka1 dakujem si zlata 😵 . Skusim najskor od @zuba to by bolo az do dubnice ku mne tak super a ak nie tak skusim Vas babuchy z ciech. Idem pokukat po nete co by som este chcela ale kostolik je isto!

mima595
13. nov 2011

dakujem za vsetky "like"...ja som este tolko v zivoe nedostala 🙂 ...
a cez vikend ma Vladko 2. narodeniny a ma byt farma....tak budem robit zvieratka cely tyzden 😎

lusil2005
14. nov 2011

Krasne skoro ranko zienky!!!! Konecne som zbuchala torticku aj pre mojich krpcov. Len tak. Rano budu mat (teda aspon Natalka urcite 😀 ) radost.

vecernicci
14. nov 2011

@eliska22 krásná rychlovečka 😉
@katulkaaaaaa krásný balíček, perfektní barvička 🙂

vecernicci
14. nov 2011

@zuba super dortíik, jsi fakt šikovná, žes to stihla za takovou chvilku, já bych toho svýho od lednice neudržela ani párem volů 😀 😀

vecernicci
14. nov 2011

@ziizii super ferrari, já jsem taky na auta 🙂
@lusil2005 tak ten je rozkošný, už jsem ho okukovala na fb

ještě přidávám můj poslední tenhle týden, ale je to focený večer při umělým světle, tak nic moc 😒

vladka1
14. nov 2011

@dm1 ok

lusil2005
14. nov 2011

@vecernicci dakujem 😅 Natalka je z neho uplne nadsena! Nevedela sa rozhodnut ci ho mame rozkrojit alebo nie 😀

maly_strom
14. nov 2011

Dobré ráno, chtěla jsem Vás všechny poprosit, zda by jste mi neporadily recept na dort. Ořechový korpus, čokoládový krém a domácí marcipán. Jedeme s neteřemi na chatu oslavit jejich narozeniny a švagrová měla nechat upéct dort. Jenže to neudělala☹ Tak jsem si řekla, že bych dort zkusila udělat sama. Předem moc děkuji!🙂

miciatko
14. nov 2011

@lusil2005 krasnucka torticka

miruska76
14. nov 2011

Ja pridávam tiež jednu moju tortičku, ale nepodarila sa mi tak, ako som chcela ... čo už....

janulkamartinko
14. nov 2011

@lusil2005 Ta je nadherna,urcite sa potesia 🙂

anibas
14. nov 2011

@lusil2005 sa mi páči tvoje: som robila narýchlo tortu ... ráno o 2:00 !!! 😅 😅 😀 😀 😀 😀 veď to ja som vtedy v hlbokej kóme .... nevrdžíš takto ťahať dlho 😨 😨 😨 tortička kráááásna 😵 😵

reruna
14. nov 2011

@mia114 já dělám nugátovou z čokoládového pudinku z 25O ml mléka, půlky másla a nutely podle chuti

katy1979
14. nov 2011

@lusil2005 ze len tak. ty sa vazne nudis. ci dobra zamienka ako sa nacpat tortou 😀 mas nedostatok sladkeho?

dm1
14. nov 2011

@lusil2005 jeeej ta je krasna! a jasne novy valcek predsa treba vyskusat 😀

@anibas ja som isla min. tyzden spat 2 vecere po sebe po 4 rano inak by som to nestihla. Nechapem ako to robite tie co peciete tiez 4 a viac tort tyzdenne ze stihnete ist aj spat v trosku normalnu dobu 😨

reruna
14. nov 2011

@lusil2005 teda - jen tak 🙂 nádhera, jak jsi dělala nakonec to vroubkování?
@maly_strom čokoládový krém - uvařit šlehačku 33% se 100 g čokolády na vaření, 70 g cukru a a 50 g kakaa jen chvíli nechat vřít, odstavit, hned zamíchat 125 g másla, nechat vychladit přes noc v ledničce a na druhý den vyšlehat, tento krém může i pod marcipán nebo potah
ořechový korpus jsem zatím nedělala, tak to poradí holky a domácí marcipán si najdi recept na str. 1 téhle diskuze od alionusky na hmotu z bonbonů haribo nebo můžeš zkusit ze sušeného mléka

dadka212
14. nov 2011

@maly_strom orechový korpus tento je geniálny http://www.tortyodmamy.sk/content/orechova-torta
čokoládový krém robím tento a je super len nedávam heru ale maslo http://tortyodmamy.sk/varena-cokoladova-plnka?p...
a marcipán neviem, ja kupujem najradšej hotové poťahovky, ale na prvej strane diskusie je recept na marschmalow hmotu, tak skús baby s tým robia a sú spokojné 😉

daducha
14. nov 2011

@maca77 náááádhernáááá fifi , krásna krásna 😵 😵

akme
14. nov 2011

@dadka212 ahoj do akej velkej formy dávaš tie korpusy