Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
21. nov 2011

@katy1979 nene, ono to len treba dat tak na pol hodku - hodku do chladnicky a krasne to ztuhne. a az potom to dat na tortu. ja som tiez minule robila uz neviem aky, tusim jahodovy a tiez sa to normalne lialo. ale ked som to dala do chladnicky, perfektne to zatuhlo.

yamahafazer
22. nov 2011

@miciatko ta je nadherna uz som na nu pozerala a vidis ani podla nika som si nevsimla,ze si to ty 😀 mne sa zasa paci ja taketo cokoladove mozem 😀 a vyzera suprovo. 😉

ozaj este ste sa niekdo zapojili do sutaze vianocnej na TOM?

dakujem vsetkym za vsetky paci sa mi na vsetkych tortach aj vase su vsetky nadherne 😵

marci2305
22. nov 2011

@lusil2005 V pohode. Ja som tak tiež dala smejkov.. 😀 😀 😀 Nestíham to tu čítať, tak tu klepkate... 😀 A niekedy mi vypadáva Modrý koník, tak sa mi nechce opäť vraciať na to isté. Je tu toho stráááášne veľa!!! Ale to je fajn, že sa táto téma tak rozbieha vo veľkom. Len po nejakom čase to tu ani nestíham všetko počítať. Určite by som tu našla všetko od A po Z.. 😀 😀

bzucinka2
22. nov 2011
adul67
22. nov 2011

ahojte kočky poradíte mi ?chcem spravit punčovu tortu srdce ale ako ju potiahnem mmf taku mokru treba ju potriet tiež maslom pod potah?bojím sa že sa mi potah roztopí alebo ako to robíte vy? ☹

dadka212
22. nov 2011

@adul67 treba potrieť maslom s cukrom, ja pridávam ešte aj korpus ale normálny nie punčový...a tortičky vydržali 🙂

daniz
22. nov 2011

@lusil2005 nedaj sa.

katy1979
22. nov 2011

@lusil2005 len ja som nemohla cakat hodinu akosi nebol cas. raz som tak jogurtovy supla do chladnicky ze nech sa vychladi lebo to bolo riedke a bol to problem vobec ako tak natriet. ale ked clovek nestiha musia urcite veci fungovat hned

adul67
22. nov 2011

@dadka212 dakujem 🙂

zdenallicka
22. nov 2011

Holky, prosím vás o postup na Spejbla a Hurvínka.. potřebuju to co nejdřív.. Díky!! 🙂

zuzana124
22. nov 2011

@yamahafazer tak tá je krásna, skvelý nápad @miciatko krásna, toho santu a sobov si robila cez nejakú šablónu? Držím Vám palce v súťaži baby 🙂
Inak baby veľmi pekne ďakujem za vaše milé komentáre a za všetky laiky 🙂

miciatko
22. nov 2011

jeeej babeny moooc vam dakujem za lajky , moc som rada ze sa vam torticka paci @zuzana124 hej to sa daju tk robit okoladove obrazky ,@dm1 mi pomohla, pockaj dam link http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=275&...

mrka2
22. nov 2011

ahojte,tak pridavam tu svoju slahackovu pre moje neterky 🙂 som mala v plane nejaku inu,no ale ked uz mam tie nove vlocky od @anibas ... 😀

jakelina
22. nov 2011

@mrka2 krásná a milé postavičky

mrka2
22. nov 2011

@jakelina dakujem 🙂

vecernicci
22. nov 2011

@mrka2 krásná je, já jsem teď na tu kittynu taky mrskla vločky 😉
@zdenallicka ať hledám jak hledám zatím jsem nic nenašla, jedině si vzít obrázek a modelovat podle toho 🙂

a dneska jsem dělala ke kafíčku řezy s piškotovým krémem, tak si dáme do nosu 😉, je to mňamka

bzucinka2
22. nov 2011

@adul67 ja davam len lekvar a vzdy v pohode prezila 🙂

dadka212
22. nov 2011

@pristela anjelik prišiel, bola poškodená krabička, ale bol tam 😵 Danielka si ho hneď prisvojila, že "moj anélik" 😀 DAKUJEMEEE

alenv
22. nov 2011

holky prosím vás dá se udělat nějak hnědá smícháním jiných barev.. já přemýšlím, ale nevím díky

zuzana124
22. nov 2011

@miciatko wau tak to musím niekedy vyskúšať s tou čokoládou, ďakujem za tip 🙂

zuba
22. nov 2011

@alenv mala by to byť červená + žltá + modrá

vecernicci
22. nov 2011

@alenv anebo použít kakao 😉

alenv
22. nov 2011

@vecernicci no vidíš to mě vubec nenapadlo 😀 😀 😀 😀 😀
@zuba děkuju moc za rady

zuba
22. nov 2011

to kakao bude asi lepšie 🙂

mizulienka
22. nov 2011

@zdenallicka
@zdenallicka viem, ze @lamps ich robila, skus u nej 😉

zdenallicka
22. nov 2011

@mizulienka Díky, zkusím..🙂

@lamps Nemáš postup na Spejbla a Hurvínka, prosím? 🙂

@vecernicci Děkuju, jsi hodná..🙂

jakelina
22. nov 2011

@zdenallicka taky nemám Spejbla a Hurvínka 😒

mizulienka
22. nov 2011

baby nemate nejaky odskusany recept na nejaky orechovy, kavovy alebo taky nejaky krem? mam zakazku, chcu 2 torty, jedna bude mascarpone biela coko a druhu chcu uplne nejaku odlisnu, poradte prosim nejaky krem 🙂 dakujem

lusil2005
22. nov 2011

@mizulienka ja teraz ficim na karamelovom kreme, a na piatok robim grilazovy!!! na ten sa tesim 😀 alebo urob coko slahany nad parou, a @dm1 mala super recept na kavovy krem.