Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
25. jan 2012

@zuba tak som robila puncovu tortu a bolo to super

miciatko
25. jan 2012

@vecernicci dakujem moc, musim este pohladat

mizulienka
25. jan 2012

baby mam problem...parizska slahacka sa super vyslahala a ostali v nejk ako keby neroztopene kusky cokolady, ja som si to vseimla uz vcera ako som ju varila, ale nechcelo sa to rozpustit...co teraz?????????????
mam tu coko z lidla, ae nie tu tmavohnedu ale tu bledsiu

dajna11
25. jan 2012

@zuba ja som ju robila.....punčovú....

vladka1
25. jan 2012

@pristela ten tvůj čoko dort je bezkonkurenčně nejhezčí...a to nešplhám 😉

lusil2005
25. jan 2012

@pristela je krasna, ale mozu tam ist aj torty co su robene z cokoladovej MMF? nemoze tam ist len cokohmotova torta? 😕

jakelina
25. jan 2012

@mizulienka to se stane, když to vaříš moc rychle, že se ta čokoláda úplně dobře nerozpustí.

alenv
25. jan 2012

@jakelina prosím prosím já už se tu ptám po třetí ☹ ☹ ☹ ☹ o jaké čokoládě z Lidlu mluvíte??

miciatko
25. jan 2012

babenky chcem sa spytat tie co uz pouzili belobu , ak mmf dam modry potah a potrebujem z neho vybielitasi stvrtku ,vybieli to ci nie?? @dm1 ty si tusim pouzivala belobu

lusil2005
25. jan 2012

@alenv ked ja neviem ako sa vola. taka velka 200g, teraz je v takom bezovom obale. je to normalne cokolada na varenie. maju tam len tuto a figaro. inu nemaju.

miciatko
25. jan 2012

@lusil2005 @alev je to tato ?? ja kupujem tuto

jakelina
25. jan 2012

@alenv je v takovém hnědém obalu a na něm nějaká paní. Je to 200 g mají ji u kypřících prášků, šlehačce v prášku a takových těch věcí, alespoň u nás. Není v regálu s čokoládama.

alenv
25. jan 2012

@jakelina
@miciatko
@lusil2005 díky moc holky.. tak už vím o jakou jde.. a tu dáváte do těch pařížských krému? a není to hořká čkoška? V tom krému to hořké není?

jakelina
25. jan 2012

@alenv je to ta co dala fotku
@miciatko 😉

jakelina
25. jan 2012

@alenv já čokoládový krém nemám ráda, dělala jsem ho jenom dvakrát, když ho přímo někdo chtěl a to z Milky.
Tady tu používám jenom na čokoládové dorty, polité čokoládou.

reruna
25. jan 2012

@alenv používám taky tuhle čokoládu fin carré na vaření z Lidla, obsahuje přes 50%kakaa, je to hořká čokoláda, jako ostatně všechny čokolády na vaření jsou hořké, do čokoládových krémů používám tuto, dělám bu´d jen se smetanou na šlehání - krátce povařit 2 šlehačky a jednu tuto čokoládu (má 200 g), dám vychladit přes noc a ráno ušlehám se ztužovačem, nebo do toho ještě rozmíchám cukr a kakao, přidám 1 máslo, odstavím, promíchám, nechám přes noc vychladit a na druhý den ušlehám. S tím máslem to může pod potahovku.

mariann2
25. jan 2012

@alenv neviem ako sa tá čokoláda volá, ale má 200g a 52% kakaa

anibas
25. jan 2012

@alenv áno - to je táto čokoláda - teraz je nový obal - bledší ale samozatvárateľný 😉 😉
čiže na 1 šľahačku dám max. 150 g čokolády - ak bude tá z Lidla - tak tam budú kúsočky čoko - už sa mi to raz stalo @mizulienka

reruna
25. jan 2012

já jsem už taky zkoušela do toho čokoládového krému (bez másla, jen smetana a čokoláda) přimíchat pak opatrně do vyšlehaného tvaroh a bylo to moc dobré, tak s tím mascarpone to taky musí být, ale šel tam ještě želatinový ztužovač nebo želatina.

lamps
25. jan 2012

babulky, keď dávate do torty parížsky krém a banány ako tie banány krájate? Po dĺžke, na kolieska alebo na drobné kusočky? Idem robiť túto kombináciu prvýkrát a nechcem to pokašľať

mizulienka
25. jan 2012

@lamps ja to tiez idem robit, tak som zvedava, co povedia baby...ako si robila parizsky? iba slahacka coko>

ajka82
25. jan 2012

@lamps moja svokra ich kraja na polkoliecka...to je jedina torta co ona pecie poslednej dobe...kakaova s parizskym kremom

lamps
25. jan 2012

@mizulienka áno iba šľahačka a čokoláda som veľmi zvedavá ako sa mi podarí. Raz som robila krém len zo šľahačky a čokolády Kofila a ten bol riedky, vôbec nestuhol tak som doňho musela dať aj maslo. Ale chutil veľmi dobre

vera_vila
25. jan 2012

Děvčata, zkoušela jste některá čokoplastelínu z bílé čoko? Volíme alternativu za marcipán či jinou potahovku, protože ji zákaznice nerada, krémovaný taky moc nemusí, tak nevíme, co jí na ten dort dát...

Děkuji za odpovědi.

Jinak jsem dostala zakázku na dva svatební dorty... No, docela se toho bojím a zvažuju, jestli ji vzít, nebo ne...

mariann2
25. jan 2012

@lamps ja krájam banány na kolieska a pravej parížskej šľahačky sa neboj, ja dávam 1 šľahačku a 100 g čoko z lidla a je super tuhý aj bez stužovača 🙂

mizulienka
25. jan 2012

@lamps kolko coko si davala na 1 slahacku? si davala cokinu z lidla?

79zuzana
25. jan 2012

@alenv ta cokolada je dost horka, ja zvykne trosku pridat pri slahani praskovy cukor, lebo detom sa zdala horka 🙂 mne to inak nevadi

@lamps ja zvyknem krajat banany nakolieska, ale videla som uz aj pasiky, takze asi je to jedno. Len ich nedaj velmi tenucke, lebo oni potom zmenia chut a nie su potom az take dobre. A nedavaj celkom prezrete, ale zase ani nie zelene 😅 Musia byt take akurat, lebo oni v tej torte aj trosku postoja, aspon den, teda ked ju nezjete hned po naplneni, ako zvykneme my doma 😀

katkas1
25. jan 2012

Prosim poradte mi zinky, da sa pisat normalne rovno na marcipan alebo uz na potah z jojo marsmelow a tymi gelovymi fixami???Myslintak ze to tam aj bude drzat a nebude sa to nejako rozteket????Dakujem

jakelina
25. jan 2012

@katkas1 dá v pohodě, psala jsem už mockrát

lamps
25. jan 2012

@mizulienka áno mám tú z Lidla 60-tnú, balená je 125 g, chcela som ju tam dať celú, ale @mariann2 píše, že ona dáva 100 g, tak ju poslúchnem 😀. Ja ju idem ešte len variť, len teraz musím ísť pre moje baby do škôlky.