Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
1. feb 2012

@pristela wau nechapacka!!!!!predycha???ved je dokonale!!!

lusil2005
1. feb 2012

@livia76 haha vidiiiis, idem hutat ake meno ja mu dam 😀 😀 😀

janulkamartinko
1. feb 2012

@pristela super,toto je najkrajsie auto ake som videla,nadhera 🙂

lusil2005
1. feb 2012

@pristela ved toto! ked nemam to auto pred sebou aspon ako anglicak, tak robit karoseriu podla fantazie... nic moc. ja ked som robila tu audinu, tak vsetky obrazky len tak zosikma. ani jeden som nenasla zpredu, zozadu, a zboku velmo malo ☹ mali by nam dat ti co to objednavaju, to auto aspon na tyzden k dispozicii 😀 😀 😀

lucinka
1. feb 2012

@pristela veď je úžasné... podľa mňa to chalan nepredýcha... ale padne rovno na zadok... 😀 😀 aj tvoj malý z neho odpadol 😀 je dokonalé... 😉

pristela
1. feb 2012

@lusil2005 😀 😀 snehove vločky 😀 😀 😀 ale mne sa s nim ani moc nejak nechcelo dlho robit ☹ ja na auta prosto niesom a este vsak vies, on chcel 25x25 😀 a 3kila , takze v reale ma nejak 30+ x 20+ a váži 3,5kg celkom som sa trafila, som sa bala ze bude mat 5kilov ☹ @dada2007

pristela
1. feb 2012

jej holky fakt? tak vam vsetkym dakujeeeeem , mne sa nepaci, ale ja asi niesom podstatna v tomto.
Ono s tortami mne sa niekedy zda, ze ludia si to predstavuju jednoducho a myslia si ze vsetko sa da ako torta aj urobit, vymodelovat, oni ked vidia nieco nepekne nenapadne ich ze je to tazke a ze to nejde urobit 😖

@lucinka jooj moj maly ze taketo plesnee iste chcem na nalodky 😀 este ze ich ma az za rok, on chce kazdu tortu , ale ani jednu potom neje, nechutia mu, ale ked mam odrezky v miske to "žerie" ako divý, no odkrojenu hotovu tortu ee, to nechce 😖

mariann2
1. feb 2012

@pristela auto krásne, ja zas pocit, že si ľudia myslia, že dostanú stopercentnú repliku, tej veci, trebárs auta, ale ja im vždy vravím , že urobím čo sa dá, ale neviem čarovať. Napríklad minule došiel pán so 6 papiermi formátu A4, na ktorých bola chata, včlenená do prostredia, zároveň doniesol kúsok strešnej krytiny akú má ta chata na torte mať a chcel na streche chaty mať ešte aj solárny panel !!!! okrem iného a to upozorňujem, že tá torta mala byť nie len že chata, ale aj s dvorom, kopcom, jazierkom, chodníkom a latrííínou, samozrejme 😀

pristela
1. feb 2012

@mariann2 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 umrem 😀 😀 😀 😀 😀 jaaaaaaj 😀 😀 až na zem som spadla 😀 inak ja mam takuto podobnu objednavku tusin na septemer tu svadobnu , s horou , palmami, potea kvetmi,tusniakmi a lanovkou .. 😀 tiez podla foto

pristela
1. feb 2012

bozinku baby vsak ja som zabudla napisat 🙄 - hadajte z coho su tie cierne casti 😀 robilo sa s tym dobreee , netrhalo, nerozpadalo, dokonca som to farbila len troskou ciernej gelovky/kedze som zistila ze je minuta 😠 / a tou lacnou ciernou potravinarskou farbou z drogerie, ziadne predfarbenie kakaom ani inou farbou, tak ženy čo to je ? 😀

abriela
1. feb 2012

@pristela auto je dokonala- wauuu
a cierne casti- prva myslienka - nova potahovka z tych ciernych cukrikov z lidla - zo sladkeho drievky 😢 .
Je to cokolada?

mamina1978
1. feb 2012

@dada2007 a tato sa mne paci najviac.... 😵 😵
Videopostup

https://www.youtube.com/watch?v=hL83Z57jj34
jakelina
1. feb 2012

@pristela auto je parádní, moc se ti povedlo 😉

mariann2
1. feb 2012

@pristela no, z čoho???? 😅

pristela
1. feb 2012

@abriela v lidly su nejake cierne cukriky??? 😨 to neznam 😅
ta čierna je normal MMf 😀 s bielou cokoladou , zafarbi sa v pohode aj na sytu farbu bez trhania, drobenia 😀

miciatko
1. feb 2012

@dada2007 ja budem zajtra piect, som zvedava, dufam ze sa mi tiez podari, inak baby na vikend mam tu 3D tortu so zralokom a teda som ja zvedava ako to ja vymodelujem a jednu vlacik tomash, ale len obyc okruhlu a vlaccik na vrch

zuba
1. feb 2012

Ahoj babule, potrebujem nafarbiť na čierno šachovú figúrku, lebo si netrúfam ju spraviť rovno z čiernej hmoty, lebo to by som pri takom množstve farby asi nedocielila aby pekne v stoji zaschala 😉
takže ak budem farbiť gelovkou, mám ju rozmiešať s alkoholom? Alebo ako farbíte na čierno po povrchu.

zuba
1. feb 2012

@pristela a akože úplne dokonalé - šikulka

miciatko
1. feb 2012

@mariann2 co si mu povedala ????

anibas
1. feb 2012

@pristela dobréééé auto 😨 😨 😨 😨 😨 😨

anibas
1. feb 2012

Som spadla na zadok z poslednej súťažnej čokoládovej torty !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zuziq
1. feb 2012

@anibas tak ta je fakt perfektna... pre mna je este neskutocna ta babika 😵

mariann2
1. feb 2012

@miciatko no, že urobím čo môžem 😀

miciatko
1. feb 2012

a uz si ju robila ci len budes ??, som na nu zvedava 😉 😉 😉 😉 😉

lamps
1. feb 2012

@pristela auto nemá chybu 😅, môj najstarší pri pohľade naň skonštatoval: "pekné auto!!! ty by si vedela také spraviť, že?!" Asi mu zakážem pozerať obrázky tortičiek 😀 😀 😀

mariann2
1. feb 2012

@miciatko budem ju robiť v marci, na čo si zvedavá? na solárny panel, či latrínu 😀 😀 😀

miciatko
1. feb 2012

hlavne ci sa bude ta stresna krytina zhodovat 😀 😀 😀 😀 😀 😀

miciatko
1. feb 2012

@pristela a tu bielu si robila tak isto ako sa robi tmava cokohmota ??

mariann2
1. feb 2012

@miciatko jasné a ešte som zabudla, že jedna strana strechy má byť červená a druhá zelená 😀