Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
5. feb 2012

@janulkamartinko peknucky traktor

miciatko
5. feb 2012

@yamahafazer krasna smoulia dedinka

miciatko
5. feb 2012

moja vcerajsia rychla torticka

miciatko
5. feb 2012

@miciatko hadajte kde som sa inspirovala . .

janulkamartinko
5. feb 2012

@katulkaaaaaa dakujem 🙂

adka_praha
5. feb 2012

ahojte... ja mriem z tych vasich rychloveciek... 😅 😵 😵 😵 😵 mne by taka trvala pol dna, ak by vobec vyzerala aspon tak... 😅
mne sa akurat susia motyliky... som robila nam kolacik, lebo kratka ma problem, ze torta isla zasa prec a nebola pre nu... 😅 a som sa rozhodla, ze idem cvicit so striekackou na krem 😅 😀 ... este nemam vrecko- musim si objednat... teda mam take to stare platene, ale nemam nervy na to, ked mam cele ruky mastne... 😝 😅 tak si objednam to pogumovane... 😅

eliska22
5. feb 2012

@janulkamartinko nemáme sa prečo lakať je perfišný

adkoalauri
5. feb 2012

@artepf prosím ťa a kde vieš zohnať pšeničný sirup? Ja som o tom nepočula.Ďakujem

lussy23
5. feb 2012

@miciatko nádherná

lussy23
5. feb 2012

@gumkacka1 jej krásna. Inak mne sa tá mačička viacej takto páči.
@monika76 jej krásnučká tortička

adka_praha
5. feb 2012

no tak tu je moj druhy pokus v zivote stvorit nieoc aj pomocou kremu... 😅 strasne, ale ja sa to naucim... 😵

abriela
5. feb 2012

@dajna11 odpovedam az dnes. ano, myslela som na ornament, kde mas prstne- na pruzinka, 2 velkosti. U nas v KE, boli nejaky predajcovia z Kysuc a mali to v ponuke za 0,80€. Ty pises 3€ - cize pomocky su poriadne predrazene, pretoze aj ty z kysuch na nich urcite zarobili.

miciatko
5. feb 2012

tak a uz posledna, len pre mojich 3 certov

dajna11
5. feb 2012

@abriela to ma teda picne....a ja že ako super lacno som kupila,hoc tá pani isto to kupila u čínana za facku,ale kedže ja nemám tu nijakeho na okolí tak som bol a rada že som to kupila lepšie ako z e-shopu....a aj to som chcela iný vzor a pani mi poslala iný...ale nevadí🙂.....no ale za 0,80 eu...teda ako nechápačka....mala si brať aj na kšeft🙂)) 😀

abriela
5. feb 2012

@dajna11 zacinam piect a podnikatelske sklony nemam. Raz som sice nieco predala - ja som za to zaplatila 28Sk a predala som to za 30Sk 😀 😀 😀 .
Ked som ju uvidela na tvojej torticke, zaziarili mi ocka, aj ked formicku nemam. Ale taketo predajne akcie roznych firiem su tu castejsie.

dajna11
5. feb 2012

@abriela ja tiež pečiem máličko,ale pomocok mám nakupených ako profík🙂))...nejako sa neviem ovládať a tak preto radšej kupujem tie čínske napodobeniny aspon ma to tolko nebolí že čo som za to vyhodila....a ked nebudem vobec piecť,i tak to budem musieť predať bo čo s tým? u nás nik nepečie a toto by nevyužil.....ja som zasa taká povaha že skor by som všetko zadara rozdala 😀 😀 😀 ....aby som niekomu urobila radosť,ale na TOM som čítala ako baby nakupuju toto lacné na kšeft,tak od tial mám rozumy 😀 😀 😀 😀

abriela
5. feb 2012

@dajna11 mna pecenie len teraz chytlo a mam uz asi nepouzitelnu formu na odlievanie motylov, vazok - za 3,32€ - perfekna cena 😀 . Vykrajovacky zvierat - medved, korytnacka, mys, macka z tesca (tiez do 3€), aj ked tiez asi nepouzitelne. Takze pomaly sa mi to zbiera aj ked som upiekla len 4 torty s pouzit obycajnych vykrajovaciek a sparatka 😎 😀

dajna11
5. feb 2012

@abriela juj mna najprv chytili čoko pralinky.....nakupila som si foriem na pralinky...teraz ich mám a som spokojná že keby niečo tak mám doma svoje🙂..ale inak su mi na nič.tiež nejaké lemy na krajky mám ale zatial kedže by som rada piekla,tak mám keby niečo....tiež ked idu vianoce nakupim vykrajovačiek na medovníky,posýpok,ozdob.....a využijem z toho zlomok 😀 😀

iwulka23
5. feb 2012

Baby,možem tu dať fotku torty čo som stiahla z netu ..a chcem ,resp.idem taku robiť..a chcem nejaké tipy a rady 🙂

mizulienka
5. feb 2012

babulky moje, nemate ulozene nejake inspircie na tortu rimsky stit? 😕

alebo neviete, ako sa po anglicky povie rimsky stit? neviem si spomenut 😉 dakujem

dm1
5. feb 2012

@iwulka23 jasne ved to tak davame viacere ved nenapises ze si ju ty robila 😉

abriela
5. feb 2012

@dajna11 coko pralinky, to je nejaka doma robena cokolada?
@mizulienka ale mam to len z google prekladaca - Roman shield

mizulienka
5. feb 2012

@abriela jaaj dakujem krasne, nieco pohladam 😉

iwulka23
5. feb 2012

@dm1 nnooo takže idem dať 🙂 dík ♥

iwulka23
5. feb 2012

Fotečku som si požičala z netu..je užasná ta rybka 🙂 idem skúsiť v piatok urobiť braškovi 🙂 máte nejaké tipy a rady ako robiť Tortu-rybku??bude moja prvá 🙂 a ako je možné že tá poťahovka je tak krásne lesklá??

yamahafazer
5. feb 2012

@lifinka ja som robila aj s jahodami cokoladovy a kokosovy s ananasom,ale som si dovazila presne stavy a presne kompotu podla konzervy mandarinkoveho tam pisu kolko tm je stavy a kolko kompotu tak tolko som dala aj jahod aj ananasu a z ineho som este nerobila,ale da sa z roznych aj inych skusit len si musis presne stavy aj kompotui odvazit aby to zas nebolo riedke lebo jahody aj ananas su vecsie konzervy

timonko
5. feb 2012

nedeľná rýchlovka zo zvyškov 🙂

isabella_fly
5. feb 2012

@dm1 @janulkamartinko @vera_vila @pipka @jakelina @lussy23 @lukika @miciatko @zuzana124
kocky to ta fotka smolkova je od @yamahafazer nie odo mna, len som sa jej ju pokusala kvoli farbam upravit

dajna11
5. feb 2012

@abriela no hej,roztopíš čoko,pri určitej teplote naleješ do formičiek,možešdať rozne náplne,dvojfarebnu čokoládu....mnamky.

abriela
5. feb 2012

@dajna11 mam rada coko. som na nej az zavisla, skoro kazdy den 100g, ale coko zakusky, polevy - nejako nemusim. A aku cokoladu pouzis na pralinky? klasika - biela, mliecna, horka?
Toto si neskusala?: http://www.tortyodmamy.sk/domace-toffife