Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
21. feb 2012

@isabella_fly tak já bych 18ce udělala šperkovnici, anebo malovátka, střevíc 😀

simasa
21. feb 2012

@awooojky Pozri si stranku tortyodmamy.sk a tam vpravo celkom dolu maju reklamy snad vsetky e-shopy s pomockami. Cierna je asi najlepsia gelova extra cierna sugarflair.

sumo5
21. feb 2012

prosim vas,poradil by mi niekto neaky vyborny tortovy korpus,aby nebol tvrdy.Dakujem.

awooojky
21. feb 2012

@simasa dakujem pekne.. 🙂 budem totiz robit o dva týzdne krtka a potrebujem tam ciernu na neho.. alebo sa to da aj inak? asi nie ze...
@sumo5 ja robim z hladkej muky.. ale raz som spravila taký super len ani za svet nepamatam aky to bol.. dufam ze ti dievcata budu vediet poradit a aj ja sa inspirujem

lifinka
21. feb 2012

@sumo5 tady máš odkaz, je to mramorovaný, ale můžeš udělat jen světlý nebo naopak čokoládový 😉 a je krááásně vláčný, mňam
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...

zrovna jsem dočítala a našla jsem, že Ti nikdo nenapsal, tak tu máš

sumo5
21. feb 2012

jej,velmi pekne dakujem lifinka,urcite vyskusam.

jakelina
21. feb 2012

Holky z Čech, jsou tady taky ty americké týdny v Lidlu??? Já nemám leták 😝

pristela
21. feb 2012

@yamahafazer jo jo robila som aj vyrezanu aj len polozenu, a rozhodne viac sa mi pacila vyrezana, aj kvoli stabilite ale hlavne kvoli tvaru, ked pokladas bez vyrezania tak si sice zvlast zrezes krasnu krivu tortu ale ked to tam polozis strati ten tvar kedze bude stat na inej sikmej, mne sa prosto viac pacilo vyrezat a absolut to nebolo tazke alebo nejak zdlhave vyrezavanie, mam aj foto poslednej ako bola zrezana, ale kedze bola len polozena na druhej krivej 😖 uz to pak nebolo ono

@abriela 😀 😀 😀 akoze za par hodin sa pristela zobudi tak pribudne tolko stran ze nestihnete citat ??, 😀 😀
@njonja ale ano malo by to byt tak v pohode, tak uz len asi ze si mala malo cukru v mmf ked nemohla dlho vyschnut 😉

yamahafazer
21. feb 2012

@pristela dakujem ti ,ale to budem muset asi aj na dvakrat piect lebo bude spodna 32cm tak aby bola vysoka aby sa ztoho cosi dalo zrezat lebo mi znej potom nic neostane.Tak teda spravim spodnu a tu zrezem a do prostriedku si vyrezem ten otvor a tam supnem tu mensiu a ta bude uz len z vrchu zrezana.No dufam,ze to niako spravim budem ju muset dat fest zachladit ked ju budem rezat.

yamahafazer
21. feb 2012

a dakujem vam baby za vsetky rady 😵

pristela
21. feb 2012

@yamahafazer ked mrknes na ten moj posledny obrazok, tam je vidiet ako zrezavam , co zrezem tak to hned preklopim na druhu stranu a tak dosiahnes ze nemusis tolko zrezavat z jednej strany, tiez nemusis zrezavat kraje, tie mozu byt rovne a len vrch krivy 😉 a so zachladením 🙄 mne objednavaju skoro stale len slahackove plnky, takze ja zrezavam aj slahackove 😠 a dá sa

siu3333
21. feb 2012

ahojte baby potrebovala by som strasne jednoduchy recept na tortu auticka mc queen,,nie som nejaka zrucna cukrarka,,,ale rada by som potesila syna,,dakujem

miciatko
21. feb 2012

@pristela ako robis slahackovy krem??

pristela
21. feb 2012

@miciatko joj ved vsetky su slahackove do ktorych ide slahacka a nie maslo 😀 😀 robievam naplne šlahačku s višňami -mam jednu zakaznicku ktora objednava stale len tuto tortu 😀vravi že nevedia sa jej dožrať 😀 😀 , pak prava parižska slahacka v coko verzii ale aj s bielou cokoladou, karamelovu , aj ta pribinacikova je so slahackou a aj mascarpone, ja s maslom robim len jedinu a to cokoladovu nad parou

yamahafazer
21. feb 2012

@pristela akurat som si pozrela dokladne to video a tam aj orezavala kraje,ale tie veru necham iba rovne a oba vrch zrezem no uvidim ako mi to ukaze ked to bude naplnene a potom zrezem iba vrch a vyrezem ten otvor .Dakujem za rady keby cosi tak sa este ozvem 🙂 diki moc 😵

miciatko
21. feb 2012

@pristela aha tak ja ich volam nemaslove, ja som tak premyslala ze ake to ta pristela robi slahackove kremy 😀 😀 😀 😀

jakelina
21. feb 2012

@pristela děkuju, tak v Lidlu zabíjačka 😀 😀 😀

emily_666
21. feb 2012

@siu3333
mrkni na str. 2345 tejto diskusie

lusil2005
21. feb 2012

@livia76 tie torticky su neskutocne! krasne

lusil2005
21. feb 2012

@yamahafazer lenze ono to potom uz nieje take "efektne" ked nezrezes aj boky... je to krajsie ked ich aspon trosku zrezes. teda aspon mne sa to ovela viac paci ked su aj boky trochu zrezane.

lusil2005
21. feb 2012

@jakelina jak keby si si na zabijacke nemohla opekat marschmallow cukriky, ze???!!??? 😠

jakelina
21. feb 2012

@lusil2005 😀 😀 jedině tak, ty jsi na to kápla 😉

ewellina
21. feb 2012

@lamps
@zuzana124
@njonja Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Ešte jedna otázka, koľko gramov cukríkov budem potrebovať na jednu normálne veľkú guľatú tortu?

adka_praha
21. feb 2012

ahojte...
prosim vas, nemohli by ste mi hodit linka na nejaku tortu, co ma po bokoch zvislo pasiky, zvrchu akoby trochu zrolovane? neviem, ci ma pochopite... chcem jednej zakaznicke ukazat, co mam na mysli, lebo to neviem vysvetlit neviem to ani najst

adka_praha
21. feb 2012

@dm1 neide mi to otvorit 😖

dm1
21. feb 2012
adka_praha
21. feb 2012

@dm1 nemyslela som toto, ale tiez to neni zly napad... 😵 😵 len teraz ako to ukazat tej babe... 😀