Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mima1311
22. feb 2012

@mizulienka no ja neviem 😀 to som si asi domyslela ze je to salko , je to ,, masa krowkowa o snaku orzechowym ...su tam nakteslene grilazky naplnene , to sa ma tiez varit ? nepoznate to nahodou niekto ? , ci to je priamo ku konzumacii ? ☹

jakelina
22. feb 2012

@lucula73 tak to u mně nebude tak dloho, to přežití 😀 😀 😀 Já už jsem stará baba 😝

jakelina
22. feb 2012

@mima1311 a to je v plechovce??

eliska22
22. feb 2012

@mizulienka neviem či ti niekto odpovedal, za tú formu srdce, ale ja mám 24 cm a tá torta má okolo 3 - 3,5 kg 😉

jakelina
22. feb 2012

@vecernicci kraslice máš nádherné, zrovna jsem zpětně v diskusi hledala jaký máš ty robot. Máš ten mum ne?? 550 w a máš ho už dlouho, tak snad ten co budu mít já taky vydrží tak jako tobě.

mizulienka
22. feb 2012

@eliska22 dakujem ae uz som objednala, rozmer 25-26cm, tak uvidime aka velkost bude 😉

eliska22
22. feb 2012

@mizulienka no tak to bude mať okolo 4kg 🙂

mima1311
22. feb 2012

@jakelina ano ako salko , len to ma ten hacik na otvaranie ako cola

jakelina
22. feb 2012

@mizulienka já srdce nemám, tak neporadím.

@mima1311 já bydlím kousek od polských hranic a někdy tam jezdíme, ale to jsem tam nenašla, tak fakt nevím 😒 Krowky jsou bonbony, takové karamelové, tak to už asi bude zkaramelizované.

jakelina
22. feb 2012

@mima1311 ani nevím jestli by něco s tím otvíracím háčkem šlo vařit, aby se to neotevřelo 😲 v té vodě

mima1311
22. feb 2012

@jakelina kupila som to v bedronke , urcite to je zkaramelizovane , len je to este ochutene bud o kokos alebo orechy ,aj ja myslim ze takato sa uz asi varit nemoze s tymto uzaverom ....tak co myslite , iba zmiesat s maslom ,? co sa do toho kremu este dava , ak to budem za to salko povazovat 😀 😀 😀

mizulienka
22. feb 2012

@vecernicci nadherne kraslice 😉

mizulienka
22. feb 2012

@mima1311 mozes iba salko a maslo, alebo niekto robi, salko maslo a karamelovy puding.

mima1311
22. feb 2012

@mizulienka dakujem , tak vyskusam 😀 vam hodim potom info 😀 co z toho vzniklo ... 😖

abriela
22. feb 2012

@vecernicci wau. Ty si robila ja pernicka na vianoce- vianocne gule??

jakelina
22. feb 2012

@mima1311 já taky nadstavuju buď pudinkem a nebo do toho zašlehám ještě jednu šlehačku s karamelem.

mima1311
22. feb 2012

@jakelina no puding aj mlieko by sa tiez naslo , len je tam riziko ze sa mi to moze seknut , ze ? lebo ak hej , tak mne sa to sekne zarucene ☹ uz ani take pudingove plnky nerobim , mozem mat rovnaku teplotu a vzdy vysledok je seknuty , ci pri tomto to nehrozi ? idem piect cesto , tak este pockam s plnkou co poradite 😀

miciatko
22. feb 2012

@vecernicci aj ja budem robit, uz sa tesim , len dokopat sa ktomu

vecernicci
22. feb 2012

@mia1111 díky, to jsou ty menší, slepičí, ještě mají husí 😉

mizulienka
22. feb 2012

@jakelina ty zmiesas salko smaslom a potom do toho pridas slhaacku s karamelom?

lucula73
22. feb 2012

@jakelina 😀 ,ty si prípad 😉
ja tiež zháňam robota,čo to som už preštudovala a akurát dnes som našla jednu dieskusiu,kde tiež chváolia kenwood 😉
http://www.tortyodmamy.sk/pomoc-pri-vybere-kuch...

vecernicci
22. feb 2012

@jakelina díky, jasně mám bosche 550 w a je v pohodě, zvládně udělat mléčný marcipán ze tří dávek najednou, sice už se dědeček začíná zadýchávat, ale co bych chtěla po 9 letech 😉
@mizulienka @abriela díky děvčata, perníčky, to je moje srdcovka
@miciatko no právě, já je chtěla dělat už vlednu, ale furt nějak nebyl čas 🙂

gagarinka
22. feb 2012

Baby, prosím vás, poradíte mi nejaký osvedčený recept na mramorový korpus? Mám totiž viac receptov a robila som mramorák dosť dávno, a nepamatám, ktorý z nich bol najlepší 😅
Vďaka vopred 😉

lifinka
22. feb 2012

@mizulienka
@mates22
@yamahafazer

díky moc za odkazy i ostatním, co radily 😉 naštětsí to nebylo naostro, takže to snad doženu, fotku vám přiložím, ale je to oničem 🤐
ta druhá hlava na podložce, využila jsem tu moji vykrajovačku na obličej a a ořezala a dala na černou kouli a namalovala....ach jo...musím trénovat

abriela
22. feb 2012

@vecernicci pred vianocami, som asi tu (alebo mimibazar) pozerala na medovnikove gule a obdivovala ich ake su krasne a urcite boli tvoje

lifinka
22. feb 2012

@gagarinka http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...

je vláčný, mechový prostě mňamka

vecernicci
22. feb 2012

@abriela já je mám i na mimibazaru i tady jsem dávala fotky, ono to není zase tak těžký, nejtěžší je upéct je,aby byly pěkně hladké a pasovaly na sebe

lifinka
22. feb 2012

@mizulienka a ukážeš mi Mickyho? jak jsi ho zvládla?

vecernicci
22. feb 2012

@lifinka náhodou na poprvé je nááádherná 😵

dm1
22. feb 2012

@vecernicci mas ich krasne! ja som zatial az 2 ozdobila 😀 . Hram sa so srdieckami a robim kuriatka a husky ako min. rok. Inak tieto vajicka sa lepsie pecu ako gule lebo tam to nemusi byt z boku taka pekna gulka