Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

larah
23. feb 2012

@lucula73 zle sa snimi robí? a ja som sa chystala nabehnuť do L.... tak neodporučaš?

miciatko
23. feb 2012

@yamahafazer ty sikula ty nepatris do leoni, ty mas zlate rucicky na torticky

@lucula73 pridala som obrazok z netu , takom baleni??, aj ja chcem len vyskusat sak to by som nebola ja keby neskusam 😒

yamahafazer
23. feb 2012

@miciatko ja by som rada robila v niakej cukrarni len co ked unas nic take neni 😒

pristela
23. feb 2012

@larah ja robievam najcastejsie z rubino pretoze u nas americke niesu ani ked su americke dni 😠 minule mi nakupilaDanka a posielala 😀
ja ich milujem , hmotu mas krasne bielu, netrapis sa s umyvanim a rozdiel v tom absolut nevidim , ono zalezi ako moc dodrzujes recept na mmf, ja vobec 😀 hadzem do nej čo ma napadne a kolko ma napadne, niekto kto dodrzuje recept presne tak isto vidi rozdiel v inom pomere cukor pripadne cera.
ja rozhodne ked budu kupujem za vagooon 😀

miciatko
23. feb 2012
artepf
23. feb 2012

@lusil2005 prosím tě o radu, ty děláš často ty jogurtové krémy, myslíš, že do něj musím dát želatinový ztužovač nebo stačí zamíchat do šlehačky ztužovač šlehačky a potom do ní vmíchat zbytek (jogurt, tvaroh) 😕 ? Už jsi to zkoušela? Díky moc 🙂

larah
23. feb 2012

@pristela tak si ma znova navnadila,dufam že budu, lebo ja tiež umývam tie ružové, prvé som začínala JOJO ,tam vidím veľký rozdiel v tej hmote.Včera som skusila čoko,parádne sa snou robí aj farbí, len tá moja zručnosť........uf tak v pondelok nabieham a trénovať a trénovať a ešte pokritizuj mi tých panáčikov ale uprimne chcem sa zlepšiť

lifinka
23. feb 2012

ahojky holky, všem díky za podporu postavičky Minnie, musím vás ještě dočíst, zda mi to syneček dopřeje(jinak jsem ho dneska už poprvé mázla olejem!tak snad nic nepokazím, strupy má už suché a některé odpadávají, jak jsem ho přebalovala tak jsem si všimla černých teček na přebalováku, tak na to čučím a to už upadlé strupy z neštovic, tak snad bude jen dobře)

@mates22 já zatím dělám jen pudinkovomáslový vanilku nebo z čoko Oléé pudinku, a jednou jsem dala Hrk.hrk s mandarinkami a ten teda mi moc chutnal, jinak já se zatím do experimentů bojím, teprve přeci jen začínám a mám strach, aby se mi podařily, chtěla bych i nějaké šlehačkové???na jednom eshopu jsem si koupila višňový takový malý kelímek a dala sjem tu příchuť na korpus přímo, no hnus....chtěla jsem to zkusit místo marmelády...tak ale bylo to moc kyselé, naštěstí byl jen na doma ten dort... 😀

jakelina
23. feb 2012

@yamahafazer a co to je leoni??

mates22
23. feb 2012

@lifinka aha, díky, já dělám obyčejně šlehačkový, ale chci zkusit ten pribiňáčkovej a šoupnout tam i maliny, no tak to zkusím a uvidíme.

Dodělala jsem právě Pluta, byly to 2 mouchy jednou ranou, malej na to čučí, je hodnej (má chudinka přes 38 teplotu) a já po očku na Pluta a modeluju. K dokonalosti daleko, ale jsem spokojenější než u Mickyho. Tak teď už jen upéct a potáhnout - to už bude brnkačka :-d, doufám

lusil2005
23. feb 2012

@artepf neskusala, ale ja by som to bez ztuzovacu neriskovala 🤐 mozno ked urobis mantinely, tak by to stacilo aj so smetafixom... a skusala si zeesan? to je stabilizator slahacky, a funguje ako ztuzovac. tiez funguje super do torty.

lusil2005
23. feb 2012

My mame skoru jar, zakvitol nam stol 😅 (aka priprava na perny vikend 😒 )

mia114
23. feb 2012

ahojte, urcite ste napiekli uzastne torticky za ten cas co som tu nebola, si ich urcite dnes pokukam a polajkujem 🙂
ja dnes peciem dve torticky kedze mam volno dnes , jednu uz mam vlastne aj hotovu, ale neviem aku mam spravit svokre k narodkam , ach jaj, uz tu dumam dva dni co spravit, spravila som zatial len kruh, potiahnuty bielym marcipanom a teraz musim vymysliet ako ju ozdobit 😕

jakelina
23. feb 2012

@lusil2005 to je nádhera, pošli jaro i k nám 😀 😀

yamahafazer
23. feb 2012

@jakelina tam sa vyrabaju rozne kabliky co sa dalej dovazaju a na nieco pouzivaju

yamahafazer
23. feb 2012

@lusil2005 krasne rozkvitnute aj ja mam tiez doma rozkvitnute 😀 lebo mam vela kvetov na tortu
@mates22 peknucky 🙂 a inak ma napadlo ja ked robim postavicky tak na diely a vsetko necham niekedy aj par hodin schnut a potom lepim dokopy aby to drzalo a nepadalo ked to stvrdne po castiach tak to potom tak nesadne ako ked sa naraz vymodeluje cela postavicka

jakelina
23. feb 2012

@yamahafazer no tak to je škoda, že fakt nemáš někde v okolí cukrárnu, kde by jsi se uplatnila. Musíš si otevřít svoji 😉

anibas
23. feb 2012

@yamahafazer urob spodok biely - stred zlatý - vrch čierny - do toho prúžky, bodky, hviezdičky .... na vrchu zuby

anibas
23. feb 2012

@lusil2005 krásne 😵 😵

jitta
23. feb 2012

@vecernicci dal ajsem na tvo uradu a na nzítra si připravila hmotu z 1 a 1/2 dávky obarvila jsme jí na hnědo, no takové světle,ale to neva a te´dka jí mám takovou jakože lepivou tu hmotu, tak nevím, mám přisypat cukr s mlíkem, nebo až zítra, přeci jen to zítra trochu ztvrdne?? děkuju

marci2305
23. feb 2012

@lifinka Ďakujem... 😉

marci2305
23. feb 2012

@lusil2005 Booože...Tie kvietky sú nádherné... 😉 Aj ja stem 😉

lifinka
23. feb 2012

@mates22 tak vidíš postavičky už máš, dort budeš péct ještě dnes? Tak ať je malý bez teplotky, jak je starý?

yamahafazer
23. feb 2012

@anibas ved nad takym aj rozmyslam,ale teraz ked som pozerala jedno video som zbadala jednu svadobnu celu bielu a len s ciernymi ornamentami a taka bola krasna 😵 tak rozmyslam teraz aj nad takou kombinaciou,ze cela biela a niake tie ornamenty cierne a zlate a na vrchu len asi velky zub a mozno po boku mensie uvidim ako to ukaze.

yamahafazer
23. feb 2012

tu je moja cukrova zahradka 😀

yamahafazer
23. feb 2012

a fotky som nedala 😀

lifinka
23. feb 2012

@yamahafazer co jsou mihalnice 😀 (dočítám) díky za rady k Minnie

lifinka
23. feb 2012

@gagarinka já dávám jen peč. papír na dno, a pak nožem ořežu kraje korpusu a dobrý 😉

6mia6
23. feb 2012

@mates22 ahoj aj ja chcem robiť synovi tortu s mickey mausom a ostatnými kamarátmi. našla som nejaké návody. nikdy som to nerobila tak vás tu kukám a vzdelávam sa 😀 Pluto je krásny

yamahafazer
23. feb 2012

@lifinka po cesky řasy ako na oku hore dlhe cierne řasy 😀 ta minie ma
http://www.google.sk/search?ix=seb&q=minie&um=1...

ja si dam vzdy vyhladat obrazok a podla toho najlepsie robim 🙂