Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
23. feb 2012

@lamps šak odovzdaj na chodbe a na kuchyni zavri dvere 😅 😉

artepf
23. feb 2012

jinak holky, jen pro zajímavost, jak dlouho "vyrábíte" jeden třeba klasický kulatý dort s pár ozdobami nahoře? Mně přijde, že mi to trvá vždycky takovou dobu, hlavně teda než umyju a uklidím všechen ten bordel po pečení korpusu, plnění krémem a potahování a to nepočítám dobu, kdy si předem připravuju marcipán 😨 Ale jsem opravdu velký laik oproti vám všem tady, tak třeba mi to časem půjde rychleji 😀 .

lamps
23. feb 2012

@zuzana124 ďakujem, čože kuchyňa tá sa uprace, ale tvojej malinkej držím palce, aby bolo všetko v poriadku a mohla šantiť a bežkať, kam ju očká povedú ☹

lamps
23. feb 2012

@dada2007 nemáme dvere na kuchyni 😀 😀 😀

79zuzana
23. feb 2012

@lamps tak ta je teda nadherna 🙂
@lamps nic si nerob z tej kuchyne 🙂 Ja som prave dopiekla 5 druhov sucheho pecivka, tak nechci vidiet co tu mam 🙂 Ale rano peciem tortu, tak to ani neupratujem... tortu odovzdas na chodbe a bude to 😀 😀 😀

lamps
23. feb 2012

@79zuzana no tak sme v tom aspoň dve a myslím, že nie samé 😀 ja zajtra jednu tortičku zdobím a na druhú musím upiecť korpusy, tá musí byť v sobotu hotová v nedeľu ráno si pre ňu prídu 😅

dada2007
23. feb 2012

@lamps a vieš že som to vedelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.................ani jaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀

lamps
23. feb 2012

@dada2007 😀 😀 😀

dada2007
23. feb 2012

babyyyyy...............mám niečím zviazať nastaviteľnú okrúhlu formu ráfikovú???? aby sa mi počas pečenie nerozťahovala???

zuzana124
23. feb 2012

@lamps ďakujem si zlatá 🙂

lawli
23. feb 2012

moja dnešná....

79zuzana
23. feb 2012

@lawli krasnucka 🙂

peroli
23. feb 2012

@artepf já jeden den upeču korpus, druhej den naplním a třetí den zdobím 😉 piškot tak stihne pořádně vychladnout, krém ztuhnout, a je pak i větší klid na zdobení.. 😵

pristela
23. feb 2012

@lamps tá futbalka je neskutocne kraaaaaaaaaaaaaaaaaasna !!!!!

Holky prosim vas neviete ak chcem 😀 urobit slanu tortu "kužel" 😀 drzala by mi ta cela obloha sunky, syry , zeleniny aj na kužely poskladaneho z chleba, alebo to musim pichat do kuzelu z polystyrenu ako to robievaju? ja bych ju chcela celu jedlu ne polystyrenovu ☹

lusil2005
23. feb 2012

Pocujte zienky, potrebujem vas nazor 🤐 Idem piect veeeelku korytnacku. ze vraj 50 cm. Ale najvacsi kruhovy rafik som mala 28, a nechce sa mi piect na dva krat. tak som dnes zbehla do ikea kupit taku tu nerezovu misu - veeeeelikansku, 36 cm priemer. je to fakt krava 😀 no ale moja dilema - myslite, ze v tom mozem piect naraz trojitu alebo stvoritu davku mramoroveho korpusu? 😕

lusil2005
23. feb 2012

@dada2007 okruhla sa mi neroztahuje. len ta stvorcova. okruhla zatial drzi 😀 ale ked chces byt ista, daj tam spagat. alebo zaisti sponkou do vlasov.

mariann2
23. feb 2012

byby tak tu je moje Subaru, mordovala som sa s ním pol dňa a aj tak s ním nie som spokojná, tie autá ma raz zabijú 😒

chmirka
23. feb 2012

Kočky aj mne poradte ☹ ☹ . Ako dosiahne to, že vaše poťahované torty sú také krásne lesklé. Niečim to na konci ešte potierate alebo niečo pridávate do tej cukríkovej hmoty.
Ja používam gelové farby, no mne sa to neleskne vôbec. ☹ Kde robím chybu? Som začiatočníčka 😀 😀 😀 😀

janula.h
23. feb 2012

ahoj žienky 🙂 moje dve za dnes (prvé objednávky) 😵 😵

vecernicci
24. feb 2012

@alenv já dávám všechno od oka, prostě, když se mi zdá málo bílá, tak přidám, ale úplně sněhově bílý nebudeš mít mléčňák nikdy 😉

vecernicci
24. feb 2012

@lusil2005 tak v té velké jsem pekla ten pokéball, ale to byla myslím 30 cm a upeklo se to úplně v pohodě, ale trvá to dýl, než se propeče 😉

vecernicci
24. feb 2012

@chmirka záleží, z čeho je potah, třeba mléčný marcipán se mi leskne sám o sobě, protože v něm je olej, ale někdo mmf natírá olejem, aby se leskl 🙂

yamahafazer
24. feb 2012

@lusil2005 ked to budes piect podla mna sa upecie len bude to dlho trvat ja mam najviac okruhlu formu 32cm
@pristela neviem to som neskusala iba som videla,ze robia z polystyrenu,ale hadam ked to nebude moc obrovske tak by to mohlo v pohode drzat
@dada2007 a ona nema niaky patent na uzatvorenie?alen nemyslim,ze sa bude niako roztahovat ked sa vnej bude piect ja ked aj peciem,ze chcem mensi plat tak si dam na plech len z alobalu taky mantinel a neposuva sa ked tam nalejem cesto a dma hned do truby tak si myslim,ze ta forma by mala v pohod drzat a neroztahovat sa
@artepf moc dlho nie,ale to uz je proste prax ked budes vela piect tak to budes mat uz nacvicene co a ako a hned to bude hotove a dost pomoze umyvacka stym sa usetri vody a casu

yamahafazer
24. feb 2012

@lamps perfektna ta lopta vyzera ako kupovana 😉 inak ja si kuchynu upratuje priebezne niec sa saha misku prazdnu dam zatial do umyvacky atd ked sa mi pecie zatial si nieco spracem lebo nemam rada ked mam totalny bordel vsetko rozvlecene a nemam sa kde pohnut tak ja furt priebezne spratavam

mne uz sa chladia kremy tak ked budu pojdem plnit a vecer zdobit a este musim frcat na salam do obchodu na slane torty

marci2305
24. feb 2012

@lamps Bože, tá je dokonalá.. 😉

givana
24. feb 2012

preji vsem krasny den.chtela bych se zeptat zda nekdo delal marcipanovy nebo pak normalni zdobeny dort barbí??zajimalo by me na co si dat pozor atd tipy rady zkusenosti.a mam jen malou formu na babovku-tak mam udelat2babovky na sebe? na netu jsem nikde nic nenasla postup atd.moc dekuji za odpovedi.

yamahafazer
24. feb 2012

@givana ja ked som robila tak som spravila okruhlu tortu a na nu babovku zas to nemoze byt moc obrovske aby to aj trocha prirodzene vyzeralo musis si to primerat tu barbie aby tu suknu nemala moc veliku aby bola taka akurat.

tuto si pozri je tam vela roznych postupov
http://forum.dortomanie.cz/viewforum.php?f=334

dada2007
24. feb 2012

@lusil2005 @yamahafazer kočky, díky za rady.....mám túto a teda ešte som v nej nerobila, a ked to dám na najmenšie, tak sa to hneď pomalilinky posúva(zväčšuje) .......radšej to niečím upevním, asi nejakou niťou -snád nezhorí 😅
http://www.tescoma.sk/katalog/pecenie/formy-a-p...

miciatko
24. feb 2012

@vecernicci @dm1 baby odkadial mate velkonocne vykrajovacky, vsade maju maxi 5, 6 cm to sa mi zda male, len zajacou maju velkych

alenv
24. feb 2012

@vecernicci já si naivně myslela, že stačí maličko 😀 děkuju a taky jsem myslela, že se to dá vybělit uplně 😅