Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
25. feb 2012

@pingu1 ďakujem veľmi pekne, že nešetríš chválou. Posúva ma to ďalej a dodáva mi to chuť do ďalšieho pečenia 🙂

pristela
25. feb 2012

@miciatko no ono recept je povodny 180g cukrikov na 200g coko , len ja ked som umyla dva baliky 180gramove tak mi zostalo 200g čistych cukrikov 🙄 prosto ja ked ich umyjem uz nemam 180g takze davam dva baliky 😝 a robi sa mi s nou uuuplne uuuuzasny a hlavne chyta na syte farby a absolut sa nedrobi, netrha 😀 len mam jej menej nez klasickej mmf bez coko

@dm1 Dani netusim ja ju mam bachnutu v práčovni tam mame zimu ako šlak, aj maslo mi tam vzdy stuhne na kamen ☹ a nerobim si jej vela, no co mam uz zafarbene kusticky, tie mam na linke akurat vcera som kostovala a nic ziadna zmena ani chuti ani zlozenia,a to to tam mam uz skoro mesiac, ale to pre cudzich nedavam.

akurat moj kuka na tu coko plastelinu vykydnutu na folii na linke, ze: to co je? Pečienka? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

reruna
25. feb 2012

Nádherné dorty jste dneska přidaly 🙂
My jsme byli dneska na oslavě u ségry, dělala taky potahovaný dort - jsem ji nakazila 😀 ale nevím čím to mohlo být, měla potahovku hrozně mokrou a lepivou - krém měla i pod potahem z moučné kaše máslový s karamelovým salkem, potah Formix, v ledničce jsem to kontolovala, že se jí to nedotýkalo stěny...tak fakt nevím....sice potah neslezl, ale byl takový lepkavý prostě...

79zuzana
25. feb 2012

Tak tu su moje dnesne vytvory 🙂 fotene je mobilom, kedze moj fotak je dnes fuc 😅 Torta bola pre jednu interierovu dizajnerku a chceli tam tapety a noznice 🙂 a kolaciky su tiez na objednavku na nejaku party 🙂

pingu1
25. feb 2012

@vlada111 obdivujem ta teda fakt. ja by som asi nikdy nebola schopna take nieco urobit. ledva upeciem korpus, aj ten vzdy byva nejaky krivy.
zjedli sme ju skoro celu, cela rodina sa isla pozabijat za nou 😀 😀
mala bola nadsena, lebo my ine nez sovu nespominame.

miciatko
25. feb 2012

@pristela vidis to som ja nevazila umyte, no musim to niekedy zvazit

lamps
25. feb 2012

moja posledná tohtotýždňová 😅

dm1
25. feb 2012

@pristela ved to ked clovek nevie by som sa bala to pouzit pre cudzeho a ja vacsinou take robim. V ladnicke by som na to nemala miesto ledva tam vtrepem vsetko ostatne 😖

vlada111
25. feb 2012

@janie80 šikulka, len tak ďalej 😉

lussy23
25. feb 2012

@janie80 je nádherná @79zuzana krásne tortička aj koláčiky @lamps krásna torta. Inak už začíniam rozmýšľať, že Púchov a okolie sú akosi zastaralé, lebo my sme ešte nikdy nerobili Hello Kitty a tu ju vidím pomaly každý deň😀DDD
@hejdita gratulujem k bábätku a prajem veľa zdravia
@zlatat nádherná. ja len žasnem nad tými Vašimi kvetmi 😲
@ladydia jej krásna

peroli
25. feb 2012

myslíte že tohle je udělaný z té bublinkové folie? 😕

vlada111
25. feb 2012

@hejdita jeeej, užívaj si tú dokonalú tortičku a nech ste zdravučkí 🙂

lussy23
25. feb 2012

@dm1 krásne tortičky

lamps
25. feb 2012

@lussy23 ... ja som z PE a tiež som ju robila prvýkrát 😀

vlada111
25. feb 2012

@miciatko @pristela no a mne sa včera prvý krát nepodarila čoko MMF. Pokazila som 400g čokiny 😢 Keď som to robila pre nás, vždy to bolo super, včera som robila pre cudzích a 2x sa mi zgrcla čoko. Najprv samotná a potom aj s cukríkmi.

vlada111
25. feb 2012

@pingu1 tak to sa veľmi teším, aj ja robím torty len kvôli deťom v našej rodine, teda tak som začala. A dokonca som torty nikdy nepiekla, možno by si tomu prišla na chuť aj ty 😉

vlada111
25. feb 2012

@lamps mňam, krásna 🙂

vlada111
25. feb 2012

@peroli môže byť, ale musí to byť zrejme nová, aby neboli popukané bublinky 😉

lusil2005
25. feb 2012

Dalsia dnesna - tento krat slana. styri torty v jeden den, to je moj rekord! a zajtra dalsiu. 😒 chcem spat!

pristela
25. feb 2012

@vlada111 a preco ? 😕 😕

peroli
25. feb 2012

postahovala jsem si různě z netu zase nějaký dortičky tak vám jich sem z dovolením pár nahážu.. třeba se to někomu bude hodit 😉 😵

vlada111
25. feb 2012

@pristela á ti nevím Karle. Oddelil sa mi tuk od čoko a bolo...

vlada111
25. feb 2012

@peroli supeeeeer, mne určite 🙂 🙂 🙂

dm1
25. feb 2012

@peroli veru tam su nadhery 😵 len keby sa tu dali zohnat tie krasne stojany ako su na tych zahranicnych fotkach 😢

ikula2
25. feb 2012

@vlada111 dakujem to boli piestiky a tiez mi bolo luto tak vela minut skoro vsetky a to som mala 5 kvietkov

mima1311
25. feb 2012

@peroli No veru su krasne ...ja mozem len obdivovat , na take nieco nemam , mozno raz 😀

lucula73
25. feb 2012

@vlada111 mne sa to stalo minulý týždeň,aakoby total zrazené,ale bolo mi ľúto to yvhodiť do koša,ja som k tej hmote pridala asi tretinu smartflexu a ono sa to nejak zázrakom napravilo,bola krásna hnedá,nie až tak veľmi,ale super sa s ňou poťahovalo 😉

lussy23
25. feb 2012

@lusil2005 krásna

mima1311
25. feb 2012

babenky prosim vas tie formicky na ,, perlicky ,, co sa davaju okolo torty , odkial ste si ich objednavali ,, bola by som vdacna takej co najlepsej cene ,, som na jednej stranke pozerala a tam to bolo okolo 17 eciek , to tak vazne stoji ? ci som tu najdrahsiu zas pozerala 😀
Ak si teda budem objednavat ,, bude to zalezat od ceny 😢 ,, tak by som mala chut aj na abecedu , videla som rozne , ktora je najlepsia ? DAKUJEEEEEEM

vlada111
25. feb 2012

@lucula73 ja som skúšala dať Smartflex, ale stále sa to oddelovalo, tak to šlo do koša 😠