Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
2. mar 2012

@pristela teď čtu, že na mramorák nezapínáš ventilátor, já peču s ventilátorem, tak možná to bude tím, že se mi někdy propadne a jindy ne? pečeš teda normálně na horní a dolní ohřev uprostřed trouby?

reruna
2. mar 2012

@zdenallicka no mě taky překvapilo, že se mi to tam tak krásně vešlo, zatím roste, mám ho tam 25 minut a ještě není až po vršek... jestli se zas nepovede, tak už fakt nevím...

lifinka
2. mar 2012

@reruna a recet byl ten můj odkaz nebo jiný?

reruna
2. mar 2012

@lifinka ano, mám stejný recept

lifinka
2. mar 2012

@reruna já mramorák peču uprostřed bez ventilátoru a knoflík na dolní, horní pečení 😉

lifinka
2. mar 2012

@reruna aha a kolik stužovače?a měla jsi ho i pod potah? já chci dát 3ks mileny.

reruna
2. mar 2012

@lifinka už jsem to přepla na horní a dolní ohřev... 🙂
pod potah jistě ne, je tam šlehačka... a ztužovač na 1 šlehačku stačí jeden...

janca13
2. mar 2012

Ahojte 😉 dievčatá idem k vám po pomoc.Síce sem neprispievam,ale dennodenne vás čítam a sledujem vaše krásne tortičky.Idem robiť moju druhú ortu za peniaze...má to byť kniha do 5kg,takže asi zatvorená (myslím že otvorená by mi do tej váhy nevyšla) a chcem vás poprosiť či nemáte niekde uložené nejaké pekné,kt.by ma inšpirovali..A ešte má to byť orechová,to môžem dať orechy do plnky? Ešte som takú nerobila,takže by som najskôr vyskúšala niečo pre nás. Dakujem

mates22
2. mar 2012

@lifinka
@reruna

tak jsem včera večer dopekla ten mramorák, z 8 vajec do 28cm formy byl akorát, pekla sem bez ventilátoru na 150 stupňů 50 minut a pak ještě dalších deset (ještě se střed malinko lepil). Zdvihnul se mi teda trochu střed, ale už jsem ráno seřízla a děti posnídaly 🙂............. ale nesplasknul, hurá

janca13
2. mar 2012

@mia1111 môžeš mi prosím ťa prezradiť ako robíš tie kvetinky čo si dala link na str.2431? sú úžasné,jednoduché,čisté,nežné- skrátka krásne dakujem

lifinka
2. mar 2012

@reruna počkej ty tam máš šlehajdu? Já právě ne? je tam jen 150gcukru, 2vejce, 2 mileny a 1 máslo?

mates22
2. mar 2012

@janca13 knihy pro inspiraci mám uložené spíš otevřené a máslové, ale pár jsem našla - více či méně podařených

vecernicci
2. mar 2012

@reruna tak jsem teď ráno zkusila ten mramorák a vyšel mi úplně perfektně a hlavně není potřeba tolik vajec, co jsem normální měla do formy 25 cm z 10 vajec, tak tenhle mi stačí ze 6 vajec, i když já mám domácí, slepičky prděj o sto šest, ale proč neušetřit, že 😉

jakelina
2. mar 2012

@janca13 má uloženou tady tu.

jakelina
2. mar 2012

@vecernicci nechceš mi pár vajec poslat 😀 😀 😀

jajik25
2. mar 2012

Ahoj holky chtěla bych zkusit synovi upéct dort k narozeninám tak sem se chtěla zeptat jestli někdo nemáte předlohu a recept na čokoládový?Má rád Pata a Mata,tak bych chtěla zkusit to.Díky za pomoc

reruna
2. mar 2012

@lifinka aha, tak to je jiný krém - tento může pod potah, já dělala jen ze šlehačky a ledových kaštanů

mia1111
2. mar 2012

@janca13 - na tie kvietky mám vykrajovačku Orchard..som si len vykrojila rôzne veľkosti, trošku vyformovala, nech idú lupienky akoby dohora a uložila som ich na seba. Je to táto, je super 😉
http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

zanet2009
2. mar 2012

Mám další dotaz: Když upeču korpus, vyklápíte a půlíte hned po vatžení z trouby ještě horký? Nebo necháte ve formě vychladnout a teprve až potom vyklápíte a půlíte?

první dort jsem vyklopila a přepůlila hned po vytažení z trouby, tak zda jsem to neudělala špatně.

mia1111
2. mar 2012

Baby, tak dnes sa mi podarilo prekrojiť pílkou korpus, ktorý mi nikdy nešiel prekrojiť....mramorák vždy v pohode, ľahúčko, ale čokokorpus sa mi nedarilo, pílka stála na mieste (mám neozubené lanko, len také hladké). Ale asi to bolo tým, že som korpus nechávala zabalený cez noc len na linke, teraz som ho dala do chladničky, krásne sa vychladil a šlo to ako po masle 😀 . Taká som happy, ako ide to aj s dlhým nožom - pílkou, tak som to robievala pri čokokorpuse doteraz, ale už nemusííííííím (@pristela - si ma včera nakazila s tou pílkou, som si povedala, že to musí ísť a hotovo 😀 )

mia1111
2. mar 2012

@zanet2009 - ja dám obruč dole hneď po vytiahnutí, lebo aj tak je korpus od obruče odlepený, spodok z formy asi po 10 minútach a dávam korpus na mriežku, nech sa rovnomerne vychladí... Nechám ho odležať pár hodín (teraz som ho nechala celú noc v chladničke) a potom krájam na pláty.

miciatko
2. mar 2012

tak jedna dokoncena a idem na druhu

lifinka
2. mar 2012

@reruna ok 😉

bianca
2. mar 2012

ahojte.Decka pisem aj tu.Ked potrebujete rychlo vysucit kvety tak kam ich date?

mates22
2. mar 2012

@zanet2009 já zas nechávám vychladnout, myslím, že je to asi jedno, každému to vyhovuje jinak 🙂

zanet2009
2. mar 2012

@mia1111 děkuji

zanet2009
2. mar 2012

@mates22 aha, děkuji. tak já to udělám asi jako poprvé a uvidím.

lifinka
2. mar 2012

@mia1111 šikula, to potěší, také uvažuji, že si pilku koupím z další mateřské 🙂 teď jsem utratila 2tisíce 🤐 za hmoty a doplňkůůů 😝 😔 , člověk nesmí na eshopy...

lifinka
2. mar 2012

@vecernicci no právě, já ten mramorák dělám do formy 23cm, krásně ho ještě přepůlím a je jen ze 4vajec 🙂 a co neštovičky?

lifinka
2. mar 2012

@vecernicci hezky slepičkám za každé vajíčko poděkuj 😀 je o vejce nouze...