Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
5. mar 2012

@jakelina aj my sme rozmyslali nad chovom sliepok, vsetci chceme domace vajicka ale nik sliepky nemieni opatrovat ,kazdy nad tym ohrname nos 😀 😀 😀

anibas
5. mar 2012

@janula.h vážne ??? ja som vo štvrtok lkupovala po 0,13 € 😨 😨

anibas
5. mar 2012

v Tescu bude akcia M - 10 ks po 0,99 tuším

pristela
5. mar 2012

@daniz jj , ja viem ze nemozem 😀 ja som to tu len vysvetlovala inym 😀 co sa pýtali, ja sa tortickami nezivým, peciem len pre nas a kamosky 😉 , ja sice mam zivnost ale na ine 😉

anibas
5. mar 2012

@jakelina 2 druhy krému a 2 druhy ovocia - tak do 2 kg ??? 😀 😀 😀 😀

jakelina
5. mar 2012

@miciatko no právě, někde to musíš na noc zavřít a ráno pustit a pak je celou zimu živit a skoro nenesou. Snad to časem zlevní. 😝

janula.h
5. mar 2012

@anibas áno v Milk Agro 😀 odfotím?? 😀 no spolieham sa na reťazce 🙂

jakelina
5. mar 2012

@anibas dělej si ze mě srandu 😀 😀 😀 😀 možná i do kila a za 30 vajec ne 😀 😀 😀

joannas
5. mar 2012

@janula.h rak sanka padla dnes aj mne ,v sobotu som za 10 vajec platila 1 euro,dnes za 10 vajec 2 eura

anibas
5. mar 2012

@jakelina tvarohový a ananás pôjde určite spolu 😉

miciatko
5. mar 2012

@jakelina tak ja som este nevidela ze nieco s potravin co zdrazelo, ze by potom zlacnelo, takze neverim zlacneniu

anibas
5. mar 2012

ináč včera cestou z pohotovosti som bola v Lidli - ešte mali amerikáncov a moja červená šľahačku šup 0,69 € - pred rokom ju mali v akcii aj za 0,39 €

anibas
5. mar 2012

A dnes opäť: BÁJEČNÉ DORTY č. 3 !!!!!!!!!!!!!

drobec33
5. mar 2012
dadka212
5. mar 2012

@anibas presne, inak všetko išlo hore o 10 centov, či šlahačka, maslo, čokoláda, všetko.... 😠

jakelina
5. mar 2012

@drobec33 já mám udělané a používám je.

njonja
5. mar 2012

@drobec33 , ten recept bol povodne od @mizulienka🙂 ..mi si tu tak posuvame nase vedomosti🙂

njonja
5. mar 2012

@drobec33 ta torticka je peknucka, nemas aj vacsie foto?

njonja
5. mar 2012

@yamahafazer tak to by som ja asi nezvladala☹ Ja neviem pekne ani len chlebikcy nazdobit. moja mama vzdy len s hrozou povie, ze to tam tak nahadzem ako seno na ten chlebik🙂

mamina1978
5. mar 2012

@lusil2005 Ta tvoja korytnacka 10 kg je supernaaaaaa ako si ju krasne vytienovala 😵 😵 😵

drobec33
5. mar 2012

zabudla som sa opytat. Ako sa ma spravne skladovat marsmallow torticka tak, aby sa mi netopila? V piatok vecer som ju dala do chladnicky a zacala sa mi topit ☹ Dakujem za rady.

pristela
5. mar 2012

holky mna tak ted dožral moj 😠 😠 😠 😠 jedine jeho stastie je ze nepije, nefajci , navari ked musi , do umyvacky nahodi a opierie 😀 😀 bo inak nervy v kíbly mam z neho 😠 😠 😠
Holciny ja sa taaaaaaaak tesim , dnes idem na stretko jednej holčiny zlatej a budem mat tu sadu gelovych farieeeeb 😅 😅 😅 ja som taka happy musim jej nieco zabalit 😅 budem jej aj torticku robit tak pak z nej musim nenapadne zrazit 😀 bo ked jej poviem ze jej ich zapaltim mi ich o hlavu otrieska 😀 a este sa chystam kupit si práskove, ale take tie jemne na tienovanie kvetov ,a le to asi len ruzovu a zelenu, ci potrebujem aj inu, poradite? cervenu mam, aj fialovu

pristela
5. mar 2012

@drobec33 dolezite mat pod potahom nemliecnu plnku, nedavat chladnicku na nizku teplotu, za torticku karton abo polystyren a pokial sa da dat ju na spodnu policku 😉

zuziq
5. mar 2012

@dadka212 akou farbou si prosim farbila potahovku na ten krtkovej forme s menom Natalka? Pracujes s MMF? 😕 Ta farba je velmi pekna 😵

anibas
5. mar 2012

@pristela ??? a doteraz si ako farbila ??? 😅 😅 😅 😅

dadka212
5. mar 2012

@zuziq nepracujem s mmf ale s pdt...ale to je kombinácia žltej a do toho som pridávala zelenú aby bola farba taká kriklavá jablčková...ja milujem také kriklavé farby 😀

pristela
5. mar 2012

@anibas obycajskymi z drogerky 😀 😀 akoze mne by stacili aj vcul , ale chcem sa naucit take pekne kvety ako robite vy 😀

drobec33
5. mar 2012

@njonja tak to urcite vyskusam 😉 Mam uz len tuto, trosku blizsie fotena. Uz vidno, ako sa topila ☹
@pristela noo presne vsetko nespravne som mala. 😅 Pribinacikova plnka, chladnicka znizena, a torta bola uuuplne hore a odokryta ☹ Dakujem za radu 😉
@jakelina a nezostane hmota potom taka sypka? Mne sa totiz cca po hodine zacala rozsypavat a neviem preco ☹ Valkala som hmotu pod solamylom a mam pocit, ze z toho sa mi to potom zacalo rozsypavat.

vecernicci
5. mar 2012

tak moje další pokusy o velikonoční vajíčka, už mám tolik objednávek, že je budu dělat asi i v noci a už beru i objednávky na vánoční koule 😝

zlatat
5. mar 2012

čaute holky, spomínate ceny - ja som minulý týždeň skoro padla na zadok - bola som v LIdli kúpiť vajíčka - kupujem L a cena - že 1,86 😕 😕 😕 Otraaas, a aj maslo išlo trochu hore 😠 😠 😠 😠
Dnes som bola so syno v našej deidnskej pekárni, tak už aj tam zdraželi výrobky.
Občas som mu zvykla kúpiť také šatôčky plnené jablkami na desiatu - ešte nedávno jedna stála 0,35 € a dnes už 0,40 € 😖