Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
8. mar 2012

@lamps 🙂 ...som sa zle vyjadrila asi,myslela som tú čo máš pod tortičkou 😀
a na to stretko ideš,či nie? 😉

lamps
8. mar 2012

@lucula73 aha, to je obyčajná kartónová podložka a na vrchu je taká akoby pokrytá takou fóliou akoby alobal. Mali ju u nás v cukr. potrebách pri Tescu. Neviem ju teraz na rýchlo nájsť na nete. Na stretko ešte neviem, či pôjdem. Mm má mať dennú, tak to musíme nejako poriešiť.

lucula73
8. mar 2012

@lamps aha,som myslela,že to je hotová podložka 🙂 ,ale ďakujem aj tak............
aj moj má dennú,ani nevie ešte že som sa kdesi prihlásila 🙂

lamps
8. mar 2012

@lucula73 ona je hotová, takú ju origoš kúpiš 🙄

mizulienka
8. mar 2012

baby nezda sa vam, ze sa maliny z lidlu nejako popsuli? stali boli krasne velke, chutne a terazuz asi 3 balenie malinke pintky a este k tomu taka zvlastna chut ako keby boli plesnive, nie su, ale taku cudnu pachut maju 😠 😠 😕 😕

lamps
8. mar 2012

@mizulienka ja som dnes dávala do tejto poslednej torty lesnú zmes z Lidla a bola super. Aj som si s mojou Veronkou zamaškrtila 😅

ajka82
8. mar 2012

baby ste tu niekto? teda aj rano bude stacit ale asi nezaspim 😅
stale sa mi na tom cosi nezda, neviete mi poradit kto ste robili buraka? 😕 kujem

vlada111
8. mar 2012

@lamps parádna tortička 🙂

anibas
9. mar 2012

@ajka82 chýbajú ti spätné zrkadlá - ve´d Mater je najlepší spiatočkár 😀 😀 😀

anibas
9. mar 2012

ja už nemám nervy na auto - idem spať - ráno múdrejšie od večera 😀 😀 😝 😝 😝

katy1979
9. mar 2012

ty kokos ja to kaslem dorobila vcielku maju celkom spokojna ako to vyzera a nenapadlo ma to prelakovat. reku mam novy lak tak nech sa to leskne. najvacsia chyba v zivote. 😠 skoda ze sa tu neda nadavat ale pekne som si to posr.... rano sa hold budem tvarit ze to tak malo vyzerat. boze ja som sproste teliatko. 😢 😢 😖 a to som uz vsetko odkladala ze iba odfotim a ide do chladnicky a mna napadne taka blbost vyskusat to prave na tomto

yamahafazer
9. mar 2012

@bianca je to stencils ten bok

a dakujem vam vsetkym za paci sa mi 🙂

yamahafazer
9. mar 2012

@ajka82 no veru tie zrkadla,ale inak je super ved sa pozri na obrazku ako ma vyzerat a podla toho rob ja si vzdy najdem obrazok z rozpravky a podla toho robim,ale krasne sa ti podaril 🙂

yamahafazer
9. mar 2012

@mia1111 dakujem za recept 😉

daniz
9. mar 2012

@jakelina www.tortyodmamy.sk/?q=content/postup-na-zelatin... . ja z nej robím všetko: kvety, postavičky, poťahujem s ňou, podľa mňa vyjde lacnejšie ako kupované, no musíš si ju urobiť. Ale aj chuťovo je
super, aspoň zákazníci hovoria - ja poťahovky nemusím... A aj sa dobre farbí.

mima1311
9. mar 2012

@vlada111 Ahoj v KNM Kysucke nove Mesto 🙂

miciatko
9. mar 2012

@mamina1978
@abriela dakujem babeny

miciatko
9. mar 2012

@lamps to je krasna torta, tak tuto by som nerozkrojila, nadhera

lamps
9. mar 2012

@miciatko 😀 ďakujem, ale to by bola škoda, veď maškrtiť treba tiež. Suseda ju berie na svadbu - teda na to také predsvadobné posedenie.

daniz
9. mar 2012

@lamps krásna-perfektná!!!!!! A akú vykrajovačku si použila?

lamps
9. mar 2012

@daniz ďakujem 😅, mám takú tú obyčajnú guľatú kvetinku, na postupe, ktorý som dávala na predošlej strane je ju aj vidieť.

lusil2005
9. mar 2012

@ajka82 este hore tie reflektory ma mat na streche 😅

@katy1979 a co ti to urobilo? 😕

jakelina
9. mar 2012

@lamps i bez bílkové polevy je nádherná 😉

lamps
9. mar 2012

@jakelina ďakujem Majka, len ja tú bielkovú polevu potrebujem niekde vyskúšať 😀 😀 😀 😀 😀

katy1979
9. mar 2012

@lusil2005 hodim sem potom foto. no co asi? zacalo sa rozpustat to co bolo gelovkami domalovane. t.j. aj oci a usta maji plus ciarocky od lienok. a to som povodne chcela nastriekat len tu burinu na ktorej sedela. ach jo ja nestastny zemepan. uz si pre nu bola teda suseda tak ona to brala v pohode tam by to zachranila uz len nova hlava maji. len ked si pre nu prisla uz teraz tak smola. tie ciarocky cert to vem ale ta maja mala vyzerat aspon normalne

ajka82
9. mar 2012

@yamahafazer sak prave ze som nasla obrazok a nejak sa mi to nepozdavalo 😅
diky baby... tak este dorobim spatne... vera uz som nejak nevladala z neho 🤐

ajka82
9. mar 2012

@anibas taketo veci ja neovladam, kedze mam 2 baby 😀

zlatat
9. mar 2012

@simasa nie je tam lepok, ale niečo zo sóje tam je - jeden čas sme ho aj my kupovali, ale malému nerobilo dobre

maca77
9. mar 2012

@lamps jej milá tortička 😉 🙂