Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
12. mar 2012

dobre ranko dievcata, poradite i prosim ak viete?
mate niektora ten mixer z lidlu? rozmyslam, ze si ho kupim, aby som ho mohla pouzivat iba na torty, lebo ten nas ma pokrivenu metlicku a muz z toho urobil koniec sveta 😠 tak by som si kupila svoj 😕 😕

miciatko
12. mar 2012

@pristela nadherna torticka ci slana ci s drakom, chcem sa ta spytat na ten kuzel, ako to drzalo stabilitu, lebo ked sa odjedlo neprevazovalo to na jednu stranu ci si to neak vyspravila ??

vladka1
12. mar 2012

@mizulienka myslíš, ten mixér co stál zhruba 500,-?u vás kolem 20euro?značka absolutně neznámá?Já ho zkusila s tím, že je na něj 2roky záruka a cena příjemná. Nedám na něj dopustit.Sníh tuhý jako blázen a co potřebuju umíchat, smíchat, namixovat tak zvládne...takže z mojí strany max spokojenost. (a to manžel dělá v elektru...kroutil očima, když jsem si ho donesla a dával mu max.měsíc)...netrefil se...mixuje, šlehá, hněte...

vladka1
12. mar 2012

@mizulienka na druhou stranu...používám ho asi tak 1x týdně...u tebe by byl v pernamenci daleko víc....tak, jestli by se ti nevyplatilo přidat a koupit "osvědčenější"model , který používají holky cukrářky...vlastně většina tady

lusil2005
12. mar 2012

@mizulienka ja mam tiez ten robot z lidlu aj s mixerom, robim na nom vsetko a zatial maka 😅 a to mu fakt ze nedam oddychu! 😝

miciatko
12. mar 2012

babenky v Kauflande je maslo za 90 centov a cukor povazsky praskovy 89 centou, mm bol na nakupe tak mi kupil

mizulienka
12. mar 2012

@vladka1 ved prave, neviem sa rozhodnut, ci mam troska viac prilozit a kupit si nejaky znackovy, alebo sa spolahnut, ze pojde 😉

daducha
12. mar 2012

@miciatko cele maslo ? 😕 .No to zase bude vrazda ked nabehnu dôchodcovia 😀 .

daducha
12. mar 2012

@pristela v stredu tam idem, kupim a hned poslem.Len mi napis adresu 🙂

mariann2
12. mar 2012

@mizulienka ja som si pred vianocami kupila v lidli ten za 69€ a šiel mi jeden deň, šla som ho vrátiť a vraveli, že sa predali všetky a zatiaľ sa nikto nesťažoval 🙂 ale ja to zas beriem tak, že tam ti nebudú robiť problémy s reklamáciou a záruku má 2 roky

livia76
12. mar 2012

@pristela žena jedna, ty si nám svojim výtvorom opäť šupla ,,vysokú latku" ..že sánka dole šéééfe.. 😀 😀 😀 😀 veľmi krásne si veľká šikula 😵 radosť obdivovať 😉

anibas
12. mar 2012

@dm1 jéj Danka aj ty budeš robiť LV ??? 😀 😀 😀 aj ja takú do 20€ 😉 😉

dm1
12. mar 2012

@anibas ze do 20 eur taku tortu som este ani nerobila 🤐 . Este mi nenapisali sice aku velku ale hentaku malu isto robit nebudem. A aku robis takto na lezato ci inu?

dadka212
12. mar 2012

@mizulienka mne ten robot z lidla napríklad nechce vyšlahať sneh 😖 alebo keď tam dám šlahať cukor s vajcom, tak v strede je to nevyšlahané...ja to používam už iba na zeleninu, ostala som pri ručnom...ja si potom priložím a kúpim si nejaký fakt dobrý výkonný mixér

miciatko
12. mar 2012

@daducha hej ja ale neviem ci je to v letaku, ten cukor je ,ale to maslo asi nie

adul67
12. mar 2012

ahojte šikovnice ja to tu nestíham čítat pridam svoju orchideu čo som robila k MDŽ 😉 a jedno srdiečko k narodkám 🙂

mizulienka
12. mar 2012

@miciatko to maslo je cele maslo? a je to klasika maslo?

miciatko
12. mar 2012

@mizulienka ano je to maslo neake ceske a mm podla toho co si pamata tak tusi ze modro zlto strieborne, nalkup ma v praci budem ho vidiet az vecer 😒

alenv
12. mar 2012

@pristela ten drak.. to jsi malovala.. jdu do kolen.. to je nádhera.. a ten kužel.. vypadá to fantasticky.. a děkuju za tip.. za měsíc má malej první narozeniny a myslím, že tohle je příjemná změna na stůl 🙂 určitě udělám pro dospěláky 🙂

mizulienka
12. mar 2012

@miciatko dakujem, uz viem ktore to je, my to tiez kupujeme v cechach. super, dakujem 😉

alenv
12. mar 2012

holky ze Slovenska prosím vás nezná te Báhoň nebo nejste z okolí?

dadka212
12. mar 2012

@alenv som z okolia prečo?

alenv
12. mar 2012

@dadka212 je to mimo mísu tady, ale chtěla jsem poradit.. já koupila příteli jízdu ve formuli tam na okruhu, ale chtěli by jsme tam strávit víkend třeba někde v okolí, kde je to pěkné.. nějak využít ten čas.. Pěkný Hotel, okolí welnes cokoliv.. mohla by jsi mi třeba něco doporučit. 😅

ladydia
12. mar 2012

teda
@pristela ty šplhaš len taký fukot, tie torty su nadherne!!! malovala si praskovými?

eliska22
12. mar 2012

kočky prosím, teraz objednávam drôtiky, bude mi stačiť hrúbka 26 chcem to použiť na motýľov a zapichnúť do torty 😝

pristela
12. mar 2012

@miciatko nie nic neprevazovalo a to to bolo zo strany kde sedel bracho cele vydzobané 😀

@ladydia toto som malovala zelenou tou lacnou z drogerky a este mam jednu tekutu tiez z drogerky + cierna gelovka

zlatat
12. mar 2012

@lucula73 neviem, možno aj - inak doteraz keď som dala zlatý klas do múky, tak vždy bolo cesto vláčnejšie - aj bezlepkové keď robím iba so Zatým klasom sú jemnučké jedna báseň ... ale ja si skôr myslím, že som ho asi dosť vysušila 😖

mariann2
12. mar 2012

@eliska22 26-tky sa mi zdajú príliš tenké, ja dávam č.20-22

jakelina
12. mar 2012

@eliska22 já bych si asi vzala 22 nevím jak velcí budou motýli, ale ty 26 jsou dost tenké. Uvidíš co ti holky poradí.

jakelina
12. mar 2012

@mariann2 já jsem neopisovala 😀 😀 😀