Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
7. máj 2012

@pristela nahodou podla mna to bude pekne davam ti fotky z internetu " celkom prirodzene"

florentina
8. máj 2012

@jakelina @reruna....ahoj šikulky....prosím mám asi hloupý dotaz k tomu pribiňáčkovému krému...ale nikdy jsem nekupovala šlehačku ke šlehání a včera v obchodě jsem našla jen smetanu ke šlehání, koupila jsme konkrétně od tatry a bylo tam napsáno šlehačka - smetana ke šlehání....je to prosím ono, nebo se prodává ještě něco jiného? mooooc děkuji

miciatko
8. máj 2012

@pristela s autami mas pravdu ,ale co by hygiena ,ale aj ludia urcite odsudili su tie ich vyrobene podstavce na mieru, bez obalenia potravinarskou foliou,alebo teda niecim inym, ja sa len cudujem, ze tam im to nevadi

lusil2005
8. máj 2012

@miciatko inac ja nechapem, naco obalovat napr. sololit foliou... ved ani kupovanu podlozku neobalis foliou. ine je ked to davam napr. na preglejku, tam by sa ta mastnota vsakovala do dreva, ale ked je to na niecom co sa da predtym umyt tak je to podla mna zbytocne.

florentina
8. máj 2012

@dm1 ahoj, prosím ten tvůj svatební dortík ze soutěže na TOM...jaké měl přesně rozměry? Vím, že jsi psala, že kolem 11kg, ale zajímala by mě šířka a výška pater, alespoň přibližně.....manželovi jsem dnes zadávala parametry, aby mi vyrobil podnos a podpěry na ten svatební co teď budu dělat a když jsem mu to řekla, tak se hrozně divil, že to bude hrozně malinké a že kdyby něco takového dostal, tak bude zaskočený....chci dělat 30,24,17cm průměr a cca 8cm na výšku každé patro....jsem myslela, že je to tak normál, ale teď mě znejistěl. Má to být pro 30 lidí, tak to by mělo stačit, ne? Moooc prosím o odpověď a mooooc děkuji....

mizulienka
8. máj 2012

baby, z coho by ste robili zatvoreny pocitac? z tortovych oplatok alebo z korpusu?

lusil2005
8. máj 2012

@mizulienka ja z tej burizonovej hmoty 😅

mizulienka
8. máj 2012

@lusil2005 ako to urobis z burizonovej hmoty? dala by si to na tortovu oplatku?
ja nieco take potrebujem
http://www.tortyadriana.sk/narodeninove-torty/n...

pristela
8. máj 2012

@lokalistin jeeejda , taa je naadhernaaa !! som si ju aj ulozit musela 😀 no ja mam nakazane vodopad z fialovych ruzi 🙄 takze to takto elegantne vypadat nebude, no ved uvidime sama som zvedavá 😕 maju to byt 3krabice s vodopadom ruzi

mia1111
8. máj 2012

@dm1 - Danka, prosím Ťa, Ty si v kontakte s Monikou? Lebo v polovici marca sme sa dohodli na objednávke a odvtedy sa mi neozýva, vôbec netuším, čo sa deje, dúfam, že je v poriadku, len neviem, na maily mi neodpovedá... chcela odomňa adresu, že mi tovar pošle a odvtedy nič... ani tovar, ani správa, nič. ☹ . Pýtala som č.účtu, už mi neodpísala, tak fakt neviem... ☹

pristela
8. máj 2012

oooch , baby , baby, babyyyy, zrovna sa mi ozvala ta holka s tou svadobnouuuu 😅 😅 tá s tymi tucniakmi, lanovkou, palmami.... 😀 oni sa fakt beru 😀 😀 a ja ze zabudne 😀 že su na sk tak chcu stretko ohladne tej torticky- to take posedenie s navrhmi ako maju americania, len bez ochutnavky 😀 sa zdiviem z toho 😀 😀 😀 😀

janula.h
8. máj 2012

@mizulienka počuj a kebyže urobíš griláž a potiahneš? ale to je asi veľa roboty ☹

janula.h
8. máj 2012

žienky pomoc futbalová lopta ako to robíte?myslím korpus nemám takú misku ☹

dm1
8. máj 2012

@mia1111 veru teraz uz niesom len som sa pridala tiez k jednej kocke na objednavku a ani jej sa neozvala.... Pokial viem vtedy pisala ze konci s obchodom a predava vsetko za polovicu tak som jeden stencils chcela. Ma zvlastne podnikatelske praktiky teda 😖

dm1
8. máj 2012

@florentina malicke??? to rozhodne nie je to velka torta a tazka jak slak sak mu ju daj potom prenasat som zvedava ci aj potom povie ze to je malicke 😀 . Ja som robila 30, 22 a 16. Kazde poschodie boli 4 platy a 3x plnka

dm1
8. máj 2012

@lokalistin ta je veru nadherna aj som si ju ulozila 😵

pristela
8. máj 2012

@dm1 ach idem ja polozmyslat ake rozmery dam ja ☹ ☹ ☹ ☹ 11kg tortu urobit isto nemozem ☹ ☹ ☹ asi mi nezostane nic ine len to poposúvat na jednu stranu ☹

dm1
8. máj 2012

@pristela no to som mala kruh stvorec bude jasne este tazsi .... 😖

pristela
8. máj 2012

@dm1 nee , ja budem davat tiez kruh, som ju nahovorila na "klobukove" krabice 😀

dm1
8. máj 2012

@pristela jaaaj 😀 tak to ano. Ono vahu zlahcis aj ked budes davat iba 3x korpus a 2x plnka to ti hned vela klesne

adka_praha
8. máj 2012

ahojte zienky... mam otazku... piping gel rozpusta potahovku, ci sa nemusim bat? svagor chce pre niekoho flasu spravit, tak som rozmyslala, ze by som ten skleneny efekt spravila pg...??? co vy na to? 😨

pristela
8. máj 2012

@dm1 jooooj, ked mne sa pacia vysokeee korpusy 😀 😀 😀

mamina1978
8. máj 2012

@janula.h jej ten zajko je uzasny , skoda , ze len do polky .........dokonci ho prosim 😉 , nech si ulozim predlohu na modelovanie, 😉 😵 😵 😵 😵 😵

ianitka
8. máj 2012

@jakelina @ariela @lusil2005

dakujem - nakoniec bola tvarohova - slahacka, kysla smotana, tvaroh, cukor - ale chutila

dm1
8. máj 2012

@pristela ved aj mne sa pacia vyssie. Tak jedine cez mensie priemery inak nehrozi

mia1111
8. máj 2012

@dm1 - veď to, dala vedieť na FB, že vypredáva, tak som si urobila objednávku a veru nemalú, aj mi odpísala, že to má pochystané, nech jej pošlem adresu a ako to chcem zaplatiť a odvtedy ani ťuk, poslala som jej viac mailov, nech sa mi aspoň ozve, či mám čakať na tovar, alebo objednať inde a neozvala sa vôbec. Tak ma to mrzí... Ale ako vidím, nie som jediná, tak asi z toho naozaj nič nebude ☹

dm1
8. máj 2012

@mia1111 no bud rada ze si to este nezaplatila. Ona mala celkovo dost neseriozny pristup veru.... viem ze ta Anka co objednavala so mnou ma na nu mobil komunikovali cez SMS mozem sa jej opytat

mia1111
8. máj 2012

@adka_praha - pokiaľ viem, tak nerozpúšťa poťahovku. Ja ho používam ako lepidlo a drží jak šlak 😀 . Ale robia z neho aj vodu v jazierku, alebo kvapky rosy na kvietky a nerozpúšťa... 😉 .

dadka212
8. máj 2012

@mia1111 ja som jej tiež písala, chcela som viac kýblov smartflexu, aj stencil ale tiež nič....

mia1111
8. máj 2012

@dm1 - skús sa opýtať, ak Ťa to teda nazaťažuje... aspoň budem vedieť, na čom som. Ak už ten tovar posunula niekomu inému, čo už, ale keby mi aspoň napísala, že už to nemá, pošomrem si a hodím to za hlavu, ale takto furt len čakám druhý mesiac a ani obraz, ani zvuk ☹