Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
10. júl 2012

@janula.h 😅 😅 😅 😅 😅 mi riadne spolu s @jakelina veríš 😅

janula.h
10. júl 2012

ženy nedá mi 😀 "Aký je rozdiel medzi slovenskou a indickou kravou?
Indická krava je posvätná a slovenská vie upratovať a variť."

pristela
10. júl 2012

@lamps aj ja ti verim , a uz sa hodne tesim a isto ukladám 😀

lamps
10. júl 2012

@pristela och, a teraz mám z toho vážne obavy, aby som nesklamala tvoju a Vašu dôveru, čo by si si potom uložila? Nepodarok? 😀 😀 😀 😀

pristela
10. júl 2012

@lamps už si urobila nejaky nepodarok ? 😕 😕 😕 tí mimozemšťankovia vypadajú suprovo , tak som si istá, že i ostatok bude 😉 😉

lamps
10. júl 2012

@pristela no z môjho pohľadu áno 😕, našťastie som to väčšinou videla len ja. Ono mne keď sa torta nepodarí presne, ako chcem som z toho dosť zlá ☹

miciatko
11. júl 2012

@lussy23 dakujem

mizulienka
11. júl 2012

@dadka212 Dadi moja, mam na teba prosbu....neupiekla by si krstinovu tortu pre chlapca na 14.7. ja dnes odchadzam k nasim a pani je uz zufala nikoho nevedia najst
dikes

alebo baby z BA, ak by ste boli ochotne urobit tu tortu napiste mi prosim, DAKUJEM 😉

larah
11. júl 2012

@pristela alebo ine sikovne kocky,prosim pomoct,jedna mamina chce pre syna na 27 rokov knihu 😒 .....no ako by sa dala vyzdobiť aby to nevyzeralo ako pre stareho pána ??! ja by som ju najradsej prehovorila na cosi iné.......chcela najskor podkovu,ale takú formu nemám,takže teda knihu 😒 .......obidve mi prídu také komunistické, ona asi nevidela peknú tortu 😝

ajka82
11. júl 2012

@mizulienka ja som tiez mimo BA 😒 , inak by som upiekla ☹

jakelina
11. júl 2012

@larah tak mu tam bechni list marjánky a bude odvaz 😀 😀

simasa
11. júl 2012
ajka82
11. júl 2012

@larah knihu chalanovi? a vies ake ma konicky alebo cosi co sa mu paci?...lebo klasicke kvetinove knihy...neviem takej vekovej kategorii 😒

dm1
11. júl 2012

@jakelina 😀 si zabila 😀

wera.g
11. júl 2012

@lamps ďakujem, nooo a prosím ťa ako dlho ju nechávaš v mikrovlnke? tam je písané, že len chvíľku.. hmmm, nevybuchne mi tam? 😀

ajka82
11. júl 2012

akoze trochu mimo temu 😒 ale ja som sa tesila, ze aspon teraz na promocie pojdeme braskovi (prve ked mal k Bc. som sa dozvedela az po, lebo nasi nevedeli, ze moj brat bol taky ohladuplny, ze ma nechcel s detmi do Brna prehanat 😅 ) a moja drnda mladsia v noci ze 38,6-neviem ci z kupaliska, alebo cosi ine... tak mi tu este obe baby spia a ostatni uz na ceste do Brna ☹ ak by sme museli utekat domov nahodou, tak by som este aj tu krstinovu tortu od mizulienka zbuchla 🤐

lamps
11. júl 2012

@wera.g cukríky si daj do misky vymastenej maslom, pridaj vodu a daj ich do mikrovlnky len pokiaľ sa ti na nich začne robiť taká pena, ony sa začnú púšťať, ale ešte stále majú svoj tvar. Keď som ich tam nechala úplne rozpustiť, tak sa mi potom zle robilo s hmotou, nebola taká vláčna.

janula.h
11. júl 2012

@jakelina mojaaaaaaaaaa ta to už aká paráda by bola 😀

mates22
11. júl 2012

@ajka82 jej, to je nepříjemné, držím palce ať je malá v pořádku, naše malá už dva dny horečkuje přes 39 a jinak jí nic není, jen zimnici má a hodně spinká......

larah
11. júl 2012

@jakelina
@ajka82 práveže o nom nič neviem, ked to má byt od maminy,tak asi nič bláznivé, ale kniha.........aby chalan nepovedal,že som zmenila číslice 😀 😝...že bola prichystaná pre dedka

dada2007
11. júl 2012

@larah dík za tip na maximo.....kúpila som si tam brečtan 3ks za 1,50 a také lupene 3ks za 1,5....škoda že tam toho nemajú viac.....aj som sa pýtala, či budú ešte niečo mať, ale že nevie.

dada2007
11. júl 2012

@ajka82 moja, to je smola..... 😖 😖 😖 😖 😖 škoda, že si nemohla deti nechať s manželom....alebo svokrou a ísť na otočku do Brna......

dm1
11. júl 2012

@wera.g ja robim tak ze dam do mikrovlnky na 30 sekund vyberiem, premiesam a zase na 30 sekund a premiesat az kym sa nerozpustia

dm1
11. júl 2012

@dada2007 u nas maju toho kopu vsetky tie vypichovacky ak by si chcela by som ti nieco vzala a poslala 😉

chanella
11. júl 2012

Baby, mozno hlupa otazka, ale musim 🙂 Ked chcem kvoli surovinam na korpus odmrat objem tortovej formy srdce ako to spravim? Lebo mam recept na kruh 26cm a neviem ako mi to vyjde v tom srdiecku. Dakujem 🙂

larah
11. júl 2012

@dada2007 ešte u toho číňana oproti obuvi Imperator,tak tam majú vypichovačky,aj kostice aj valček s náhradnými kolieskami tuším za 6,80eur.

katmi
11. júl 2012

ahojte.. kocky moje prisla som si po radu... robili ste niekto pudingovu plnku pod potahovku?? pripadne pudingovo-slahackovu,????? a ked, tak mozete mi poskytnut recept?? dakujem 🙂

dm1
11. júl 2012

@katmi taka pod potah nesmie ist. pod potah ak pudingova tak jedine taka kde je maslo a mlieko 1:1 teda na pol litra mlieka pol kila masla

jakelina
11. júl 2012

@chanella nevím jak máš velké srdce, když ti náhodou trocha těsta zbude, tak dej do nějaké malé mističky a upeč s korpusem.