Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

levandulka3
12. aug 2012

tortičky z tohto víkendu

zuzanazuzana
12. aug 2012

nejaku takuto by som si predstavovala.

luciahromadkova
12. aug 2012

@ajka82 krasne muffiny, idem po radu, tiez som robila muffiny, zvycajne robievam muffiny bukovskeho z bananov a spaldovej muky, taka zdravsia verzia, ale nam aj chutia..., napadlo ma tiez ich pekne upravit a ozdobit, pouzila som smartflex velvet, ktorým potahujem aj torty. Na muffiny som len položila modelovane a vykrajovane ozdoby, muffiny som dala do plastovej skatule a na druhy den vsak boli ozdoby z potahovky roztopenejsie a uz neboli take pekne. Treba predtym zrezat z muffinov a potriet muffiny vrstovu masla s cukrom a potom muffin potiahnut a zdobit? Možno sa mi ozdoby zo smartflexu roztopili aj preto, že som muffin nepotiahla cely, a v ceste bolo okrem bananov a postruhane 1 jablko, kedže som nechcela, aby sa mi pokazilo, a muffinu to daodalo celkom dobru chut. Za radu a postup ako robis zdobenie ty dakujem.

mili01
12. aug 2012

Baby, strašne ďakujem za "lajky" či páčitká a pochvaly 🙂 fotky včera som dávala fotené po tme, keď chcete kuknúť, tak tu sú fota za denného svetla https://www.modrykonik.cz/fotoblog/mili01/album... . Prajem Vám všetko len to naj, nech prstíky poslúchajú a každá torta nech sa vydarí podľa predstáv!

aduskatt
12. aug 2012

@zuzanazuzana podarena torticka.........🙂)ja mam sice teraz volnejsie, ale od trencina som trosku dalej, tak snad sa tu nejaka babenka z blizsia ozve🙂

levandulka3
12. aug 2012

@mia1111 krásná 🙂 aj ja by som chcela túto vykrajovačku 😢

mia1111
12. aug 2012

@levandulka3 - Ďakujeeeem... ja mám len tento jeden typ, ešte sa mi páči tá srdiečková, ale tiež ju nikde nemajú... 😒 . Ale dúfam, že zasa budú 😉

lucula73
12. aug 2012

@zuzanazuzana ja by som ti tiež upiekla,jedine že by ste si spravili výlet do zoo 🙂 🙂 ,ale skús na tortyodmamy vyhladať v tvojom okolí,baby tam majú kontakty,čo pečú,isto niekoho nájdeš 😉

peroli
12. aug 2012

@mamina1978 teda kluci jsou silná konkurence!!!! @pristela až nebudeš vědět kam s těma všema cukrář.blbůskama tak si vem na kluky adresu.. 😀 😀 😀

@anibas tá botičková je úúúžasná!!!!!! 😵

zz134
12. aug 2012

@mia1111 je uzasna ta torticka! a prosim ta ake su to vypichovacky na tie kvietky?ja mam nejake ale tvoje su uzasne

mia1111
12. aug 2012

@zz134 - Ďakujem 😵 . Ak myslíš tie tyrkysové kvietky, tak na ne mám vypichovačku Orchard. Nedá sa však momentálne zohnať 😉

zz134
12. aug 2012

@itka79 uzasne torticky robis! prosim ta o rada na babatko. tiez mam nan formu ale nepodarilo sa mi nikdy tak krasne spravit. myslis ze to moze byt hmotou? ja robim hmotu z MM cukrikov ....dakujeeeem

peroli
12. aug 2012

@reruna vedeš 1:0... já pár vteřin na toho krtka koukala a ten klavír hledala.. 😀 😀 😀 😀

@daducha teď hned chci tu modro zelenou a poslat expres!!!! ta teda je!!! waaaw.. ta se teda vááážně povedla... překrásná!!!!!
jestli ukecám manžela na rozvod tak mi ji upečeš.. 😀 😀 😀

zz134
12. aug 2012

@alenv Vav! krasne torticky ale naviac sa mi paci fotecka kde ste vy traja 🙂 gratulujem!

aduskatt
12. aug 2012

@zz134 ja som robila babatko z MMF a bolo to v pohode🙂 takze hmotou to asi nebude

levandulka3
12. aug 2012

@daducha tie oranžové kvietky sú krásne máš na ne aj postup? už dopredu dakujeeem 😝

zz134
12. aug 2012

@aduskatt tak som smatlava :(

aduskatt
12. aug 2012

@zz134 nemyslim si🙂) mne to na prvykrat tiez nevyslo podla mojich predstav.....napis ako robis, mozno sa k niecomu dopatrame🙂

dm1
13. aug 2012

@zz134 a davas to babo este vo forme ked tam das hmotu do mraznicky na chvilku? Ked ztuhne krasne sa vylupne von

zz134
13. aug 2012

@dm1 vav to nerobim...vyskuusam! dakujem

zz134
13. aug 2012

@aduskatt no ja dam do formy trosku prack.cukru a potom natlacim babo. a vylupnem...a vzdy je tajke chuda pokazene

muffinka8
13. aug 2012

@pristela ešte otázočka k tomu mramoráku 😀 skúsim ten recept čo si mi ty dala link, ale ma zaujíma ešte, že keď je upečený ako ho nechať vychladnúť? vo forme? Alebo ešte teplý vybrať?

eliska22
13. aug 2012

@ajka82 jééj ďakujem, tak idem objednávať 🙂

ajka82
13. aug 2012

@zz134 skus dat babo tak na 5-7min do mrazaku ak nedavas, potom sa ti "nepokrci" 😉

zz134
13. aug 2012

@ajka82 vyskusam! dakujem!

ajka82
13. aug 2012

@luciahromadkova ahoj, doteraz nam muffiny do dalsieho dna nevydrzali akurat vcera dve aj potiahnute a teraz som si vsimla, ze je potahovka mierne zvlhnuta, ono to bude skor tym, ze ked das mufin do dozy a zavres, mierne zvlhne, ako aj ine pecivo a preto sa potahovka pusti 😉 , ked tak skus nabuduce iba prekryt utierkou, alebo nezatvarat uplne aby sa troska vetrali... tiez pouzivam smartflex... prve mufi som ozdobila len kvetinkami bez potahovky ale sa mi smykali dolu, mala som tam maslo s cukrom a dzem-dzem mi topil potah a maslo s cukrom sa topilo na stole... tak posledne uz vykrojim kolecko, dam este na vlazne a ani nemusim nicim lepit, pekne sa mi potah chitil na ne a ozdoby priliepam troskou vody ako aj na torticky...

ajka82
13. aug 2012

babulky ak by ste niektora chceli, u cinanka som narychlo chmatla zlte kostice za 3,50 (2ks), sady: vykrajovacku na calyx, vypichovac holubicky za 2,70, vypichovac na brectanove listky-male za 2,50 a sadu 4 vykrajovaciek (srdiecko, macko,holubica,...) a (jahoda, ananas a 2 listy su tam) za 3 eura ...mozem vam poslat ak budete chciet ...vsetko ostatne uz mal nad 3 eura tie vypichovace za 3,20-3,50

miciatko
13. aug 2012

@zuzanazuzana poslala som IP, prislo??,

pristela
13. aug 2012

@muffinka8 och , no ja to robim ako kedy, ked sa ponahlam pomozem krajom nožíkom a vyberiem chladiť , ale ak mam cas len necham vo forme bud odlepit od krajov same alebo tiez nozikom prejdem okolo formy a necham v nej.
Ked budes piect mramorak, dolezite!!! piect na malom150´C a dlho 😉

levandulka3
13. aug 2012

😎 😎 😎 Dievčatá nemáte niektorá na predaj krajku (ak ju nepoužívate) surne kúpim. Ď. 😎 😎 😎